reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wątek kulinarny grudniówek :)

mississ jak tylko znajdę chwilę to poszukam u mamy, bo ona robi pyszną:-)

Dziś znalazłam w internecie przepis na superszybkie ciasto. Wypróbowałam od razu. Może nie jest nie wiadomo jakie, ale da się zjeść. Spróbuję przepis później dopracować. Oto robocza wersja:

4 łyżki mąki
4 łyżki cukru
2 łyzki kakao
1 jajko
3 łyżki mleka
3 łyzki oleju

Mąkę, cukier i kakao wymieszać, dodać jajo. Kiedy masa będzie jednolita dodać mleko i olej. Wymieszać dokładnie na jednolitą masę. W oryginalnym przepisie było, żeby to wszystko mieszać w kubku, ale ja się nie zmieściłam, dlatego mieszałam w większym pojemniku i potem przełożyłam do kubka. Kubek z ciastem wstawić do mikrofali, ustawić najwyższą moc i "piec" 3 minuty. Osobiście trochę czasu dołożyłam. piec do momentu aż ciasto przestanie rosnąć.

Szybkie i całkiem smaczne.
 
reklama
mamolka tez robiła nie raz pizze z tego własnie przepisu i potwierdzam że ciasto rewelacja!!!!:)))
 
potrzebny pomysł na piątkowy bezmięsny obiad :-)

ale coś innego niż naleśniki, placki z jabłkami, ziemniaczane czy kotlety z ziemniaków, fasolka,brokuł z ziemniakami i jajkiem, coś ekstra bez mięsa...

macie jakiś pomysł?
 
potrzebny pomysł na piątkowy bezmięsny obiad :-)

ale coś innego niż naleśniki, placki z jabłkami, ziemniaczane czy kotlety z ziemniaków, fasolka,brokuł z ziemniakami i jajkiem, coś ekstra bez mięsa...

macie jakiś pomysł?
Rybka jaką tylko lubisz, mintaj, dorsz lub coś innego.
Jak zwykle przyprawiasz, czym lubisz. Obtaczasz w jajku i skruszonych płatkach Corn flakes (tylko muszą być drobno skruszone) dosłownie obsypujesz dokładnie, im więcej płatków się przyklei tym lepiej. Smażysz na patelni na dużej ilości oleju.
Pychotka i chrupiąca panierka zagwarantowana. Tak tez można robić filety z kurczaka, kurczaka i wychodzi jak z KFC.
 
robiłam tak kiedyś kuraka, dzięki :-D niedawno robiłam dorsza, kupiłam świeżego nie mrożonego, pyszny był,
Ha-nn-ah jesz kurczaki z kfc? ja nie, bo słyszałam co się z nimi robi, poczytaj, to moje koleżanka pisała,choć ja nie byłam w stanie przeczytać całego, tylko ostrzegam hard core i nie wiem czy w ciąży powinno się to czytać.... bo żeby nie było, że Wam niedobrze przeze mnie więc na własną odpowiedzialność EkoNews - portal ekologiczy, Najnowsze wiadomości dotyczące ekologii. Telewizja Interaktywna.

i do kfc w ogóle nie zaglądam
 
no może jednak nie czytajcie,bo to jest straszne, ja na szczęście w ciąży nie mam za wielkiej ochoty na mięsko, jem z 3 razy w tyg, a potem jakieś mączne i jarskie dania, właśnie mi się pomysły skończyły,
chyba trzeba jakiś nowy farsz do naleśników albo zapiekanki makaronowej wymyślić
 
Ja strasznie lubię pieczone ziemniaczki! Ziemniaki obrane(chociaż młode niekoniecznie) pocięte na cząstki(takie grube półksiężyce) Do czegoś tam (talerz,tacka jak wygodniej) wlewam kilka łyżek oleju i hulaj dusza przyprawy! Sól, pieprz, papryka duuuużo świerzego czosnku wciśniętego, i co tam chcecie, kto co lubi, bazylia, tymianek, oregano...... Odstawiam ten olej na trochę, żeby się przegryzło wszystko. Cząstki pyrków obtaczam w tym oleju i kładę na blaszce. Zapiekam w piekarniku jakieś 20-30 minut. Jak chcę żeby były przypieczone z obu stron to w połowie czasu obracam je.

Podaję je najczęściej z sałatką i jakimś mięskiem(najczęściej gyros) i sosem kebabowym lub czosnkowym. W takim sosiku maczane są pycha!!!! Słyszałam też, że można podać same ziemniaczki i np. 3-4 sosy do wyboru i tak się zajadać na imprezce np.
 
reklama
a myślicie, że można w ciąży zjeść bombę kaloryczną ser panierowany, frytki lub pieczone ziemniaki i sałatkę?

bo to takie kaloryczne i nie wiem czy dobre dla dzidzi... ale ja mam głupie problemy :eek:
 
Do góry