reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ważne i sprawdzone porady w pielęgnacji naszych maleństw

ja jeszcze dorzucę w temacie brzuszka to wcale nie musi być od tego co jecie ale od przejedzenia! my też właśnie mieliśmy problemy z brzuszkiem niestety od 2 dni, bidulek się namęczył nieźle, dzwoniliśmy do lekarza to powiedział że jest przekarmiony, krócej do piersi przystawiać i pomóc się wypróżnić i można podać czopek viburcol- po 15 min przeszło
 
reklama
ja jeszcze wyczytałam że zbyt czeste przystawianie do piersi też może powodować ból brzuszka - tzn dziecko pije dużo tego wodnistego pokarmu który wypływa na samym początku . Dlatego jak przykładamy do piersi to tak żeby opróżnił ją całą i dopiero potem zmieniamy pierś ;-)
 
a właściwie to jak można pomóc dziecku się wypróżnić? piję kompot z jabłek, herbatki na laktację hipp/herbapol- podobno też mają pomagać, ale oszałamiających efektów raczej nie widzę, ja nie mogę podawać swojemu dziecku espumisanu i żadnych takich.. znacie jeszcze jakieś sposoby?
 
pomaga kładzenia na brzuszku, przyciąganie nóżek do brzuszka, mi położna mówiła że espumisan można podawać wcześniej niż jest napisane na ulotce, plantex jest też ponoć dobry jeszcze nie sprawdzałam na swoim ale w rodzinie już stosowany był, jeśli nie jest to nic poważnego to powinno przejść maluszkowi
 
zakupiliśmy polecony przez lekarza lacidofil- probiotyk, zobaczymy co z tego będzie
[h=2]Opis leku:[/h]Jest to preparat zawierający szczepy bakterii, bytujące głównie w przewodzie pokarmowym i zapewniające jego właściwe funkcjonowanie. Wpływa na odnowienie flory bakteryjnej, która normalnie bytuje w przewodzie pokarmowym, oraz na produkcję witamin K i B.
[h=2]Zastosowanie leku:[/h]Lek stosowany jest w czasie długiego leczenie antybiotykami i po jego zakończeniu oraz przy niektórych biegunkach, niestrawnościach oraz przewlekłych nieżytach przewodu pokarmowego.
 
dla kolkujących polecam kateter windi, pomnik wystawić temu kto to wymyślił, jelitka oczyszczone i dziecko uspokojone ;)
wczoraj mieliśmy przygodę jak nam się darł 7h bez przerwy a mi się płakać chciało razem z nim, bo nie mogłam mu pomóc ani go uspokoić.. windi działa cuda
 
a u mnie na wzdęcia pomogła jedna rzecz - brak mleka krowiego w mojej diecie, ostatnio zapisałam się do dietetyczek , które ustawiły mi dietę, pierwsze trzy dni polegały na piciu koktajli z mleka, po jednym dniu mojej diety ( tylko surowe mleko z owocami) mała wymiękła i miała meeeega wzdęcia, kolki czy co tam jeszcze , pisalam, że sab simplex poszedł w ruch...stwierdziłam, spróbuję bez mleka, i od trzech dni odstawiłam zupełnie nabiał ( jem żółty ser jedynie) i.... jak ręką odjął, od dwóch dni nie wiem co to są wzdęcia :D więc chyba nabiał był winowajcą w jej przypadku. od dwóch dni też mała ma normalny język, a wcześniej cały był w białym nalocie, zobaczymy jak długo potrwa ta beztroska, ale póki co pomaga:)
 
reklama
to ja też odstawie nabiał na próbę i dzisiaj pobiegnę do apteki po Windi. Dzięki dziewczyny za Wasze doświadczenia.
My od wczoraj używamy delicol, widzę poprawę znaczną w ciągu całego dnia. Rano jest jeszcze problem. Mam nadzieję, że to też wyeliminujemy.
 
Do góry