reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ważne i sprawdzone porady w pielęgnacji naszych maleństw

my też od wczoraj delicol, a ty odciągasz pierwszy pokarm? bo ja sama już nie wiem czy to trzeba odciągac też przed podaniem cyca czy sam delicol wystarczy?
Kasiulka windi jest super, nam Mały raz się darł 7h bez przerwy! dopiero w szpitalu oczyścili mu jelitka i się uspokoił, na ulotce pisze że można podawać 2-3 razy dziennie ale my podajemy w krytycznych sytuacjach, bo nie chcemy mu tak za każdym razem do pupci wpychać pomimo że długie to nie jest bo głębiej niż 1-1,5cm nie wejdzie
 
reklama
nie wiem gdzie to napisać, słuchajcie jestem w szoku jakie przebitki są w aptekach Delicol u mnie w aptece ponad 50 zł, na all 18. Witaminy DHA pregnet u mnie w aptece 35 zł/30 kapsułek na all za 35 zł/60 kapsułek.
i jeszcze wczoraj znalazłam "dostawcę" sab simplex http://www.sabsimplex.pl/onas.php
 
Kasiulka to prawda u nas są 2 apteki obok siebie, w jednej delicol 43zł w drugiej 19,90!! my oczywiście kupiliśmy drożej ale jeszcze nie zaczęliśmy więc wysyłam męża z paragonem do nich niech sobie to wezmą z powrotem jak możemy mieć 2 w tej cenie! i windi też 5zł taniej w tej drugiej..
 
Ostatnia edycja:
Jak radzić sobie z kolką :
* po pierwsze upewnij się że mleko bogate jest w tłuszcze .Upewnij się że pierwsza pierś jest opróżniona zanim podasz drugą - zawartość tłuszczy jest największa pod koniec karmienia
* kolkę może powodować alergia na pewne pokarmy ( mleko , zboża ) Należy odstawić na co najmniej 10-14 dni jedną grupę produktów - jak nie ma poprawy można do niej wrócić . Najlepiej zacząć od mleka potem zbóż , jaj , orzechów ...
*spaceruj z dzieckiem w wózeczku , nosidełku , chuście po mieszkaniu kiedy dziecko śpi i jest zadowolone zamiast czekać aż zacznie robić się marudne
*masuj brzuszek dziecka używając naturalnego olejku ( oliwa z oliwek , olej sezamowy ) Okrężne ruchy od żeber w kierunku nóżek
*w Indiach kobiety stosują przyprawę zwaną asfoetidą która jest bardzo skuteczna w uśmierzaniu bóli kolkowych .Szczypta przyprawy zmieszana z łyżeczką ciepłej wody nałożona wokół pępka sprawia że dziecko zasypia w ciągu 10-15 minut
* połóż dziecko na brzuszku na swoim przedramieniu jego twarzyczkę przytrzmuj drugą dłonią i kołysz delikatnie przedramieniem
*kołysz dziecko siedząc w fotelu bujanym

Jako ciekawostkę podaje przykład Indonezji w którym tradycją jest trzymanie przez pierwsze trzy miesiące dziecka cały czas na rękach . Jeśli nie przez matkę to przez babcię , ciocię itd . Dopiero po ukończeniu trzeciego miesiąca pierwszy raz odkłada się dziecko samo do łóżeczka - co ciekawe w tym kraju dzieci nie mają kolek :tak:
 
Delicol zawiera enzym trawiący laktozę (laktaza)
Będzie działał rewelacyjnie u tych maluszków, u których kolka jest następstwem nietolerancji laktozy
(przy przejsciu na mleczko butelkowe/albo przy dokarmianiu mieszanym
konieczna jest konsultacja z pediatra, nie wolno wtedy kupowac mleczka proszkowego ze skepu,
najprawdopodobniej zaleci : bebilon pepti czy nutramigen)
U maluszków, których kolka ma inne podłoże raczej nie pomoże
 
Mini fajne rady, a z tą Indonezją to słyszałam właśnie, że na Bali jest przekonanie, że dziecko to dar niebios, wiec nie może dotknąć ziemi przez pierwszych sześć miesięcy balijskich (210 dni). Przez ten czas jest stale noszone i nikomu nie przyjdzie do głowy, że skoro dziecko nie raczkuje, to gorzej się rozwija :D
zaraz poszukam co to jest ta asfoetida:)

edit: znalazłam tę asfoeitde vel czarcie łajno, nieźle musi śmierdzieć wnosząc po nazwie;D
http://www.helfy.pl/asafoetida-przyprawa-do-straczkowych
 
reklama
kindzia26 no ja o tym wiem też ostatnio myślałam o tym że jakoś tak grupowo każą brać.. jak to w pl ale pediatra mówiła podawać to podajemy tylko muszę dopytać ile to mamy stosować bo kazała po 6 kropli przed każdym karmieniem
u nas jest poprawa ostatnio ale nie wiem czy od delicolu, wydaje mi się że raczej od tego że ja przestałam jeść mięso
 
Do góry