reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza naszych pociech

moj tez ma tradzik na buzi, to normalne u takich malutkich dzieci, pamietam ze Xav tez mial, u Gabrysia pojawiaja sie i po kilku dniach znikaja i nowe sie pojawiaja :)
 
reklama
My tez po wizycie z mala.
Wszystko jest ok.
Rosnie nam maly klocuszek.

Dziewczyny,ile dziecko powinno przybrac na miesiac?????
Bo moja urodzila sie z waga 3460.
Przy wypisie miala 3200,
A teraz ma 4800.
Czyli co??? W miesiac i tydzien przybrala 1600:szok:
To chyba za duzo.
A karmie ja tylko piersia.
 
dido, nie wiem ile dziecko powinno przybierac na wadze ale Olka urodzila sie z waga 3870, przy wypisie miala 3780 a w zeszlym tyg byla warzona i miala 4500
 
Dido - jak karmisz tylko piersią to się nie martw - mój smok tez przyszałał i w trzy dni przytył 260g ale położna tylko mlasnęła z uznaniem i powiedziała, że jak tylko na moim mleku to tu nie ma górnych granic w siatkach centylowych, bo z tego otyłości nie będzie, przy mm trzeba pilnować, żeby za szybko nie rosło, bo można dziecku otyłość zafundować. Jak będziesz gdzieś szukać tych siatek, to pamiętaj, że inaczej sie patrzy na dzieci na cycu i na mm.
 
Dido, moja mała urodziła się z wagą 4000g, ze szpitala wyszłyśmy z wagą 3800 a teraz waży 5000g więc spokojnie.
 
5000g... Kiedy mój będzie tyle ważył. Na razie to ma ok. 3 kg. W piątek pójdziemy się ważyć...
 
no własnie dzieci karmione piersia maja prawo tak przybierać , potem szybko to zrzucaja tak mi położna powiedziala gorzej te ktore sa na mm trzeba pilnować godzin ilości ...

co do mojej małej waga poszła wreszcie w góre w piatek wazyla 3200 , dziś 3500:-), odciagam jej pokarm i dorabialam ale stwierdzily ze jak sciagne te 90-120ml to nie dorabiać ( z tad te zwracanie czasem - miala za dużo ) wiec narazie odciagam i podaje , choc dzis po nerwowej sytuacji (z teściami :wściekła/y:) jakoś nie chciało lecieć z piersi:-(wiadomo nerwy robią swoje ...ale każdy dzien ważny , mała pije juz prawie miesiac - więc uznaję to za nasz mały sukces....
 
My po miesięcznym bilansie, Maciek waży 5445g:szok: Położna pytała, czy to 30ml mm muszę mu dorabiać, czy nei można go samym cycem karmić, ale ja wiem, że się nie da, tzn. w nocy to on potrafi z jednej piersi się najeść, są dni takie jak dziś, że tylko 60ml mm przez całą dobę wypił (2 razy po 30), a są takie, że i trzy porcje mm musi dostać, bo ze mnie już wszystko wyssie a jeszcze mu mało i płacze i cyca szuka.
Maciek się urodził 4130g i spadł do 4050gw drugiej dobie, więc przybrał w te 4tygodnie 1395g.
Poza tym wszystko z nim ok:happy:
 
reklama
Do góry