reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wózki, foteliki i inne...

AneczkaK to jest spacerowka ale jak wlozysz nosidelko(fotelik) to wychodzi taki wozek na pierwsze miesiace a zreszta ma w zestawie gondole. Dla mnie bedzie najlepszy. Musi byc funkcjonalny i miec wszystko w zestawie. Nie chce dokupywac wszystkiego pokolei.
Sa jeszcze takie same tylko na 3 kolkach ale zabieraja wiecej miejsca wiec odpada i nie sa tak latwe w uzyciu.

Co do kupna to moja babcia mnie ostrzega zeby zaczekac, ze zdarzymy wszystko kupic. Ale wydaje mi sie ze kupno wczesniej stopniowo nie obciaza tak budzetu. Bo jednak to obciazenie...wozek,lozeczko,ciuszki,wanienka,przewijak a gdzie jeszcze kosmetyki? Jak ja policzylam na same kosmetyki potrzebuje pareset zlotych.
 
reklama
Belka no jak jest gondolka w zestawie to fajnie bo jesli chodzi o fotelik to dziecko generalnie nie powinno w nim dluzej niz dwie godziny przebywac bo ma tam bardzo ograniczone ruchy ze wzgledow bezpieczenstwa.Zreszta to nic wygodnego taki fotelik.
 
My tez sie chyba zdecydujemy na tego Quinny Speedi SX... tylko slyszelismy rozne opinie o 3 kolkach... od skrajnie pochlebnych, ze latwo sie prowadzi itp. az po negatywne, ze wywrotne, zle sie jezdzi I takie tam... tak jak go testowalismy to wydawal sie super... ale moze czegos nie dostrzegamy?
 
My tez sie chyba zdecydujemy na tego Quinny Speedi SX... tylko slyszelismy rozne opinie o 3 kolkach... od skrajnie pochlebnych, ze latwo sie prowadzi itp. az po negatywne, ze wywrotne, zle sie jezdzi I takie tam... tak jak go testowalismy to wydawal sie super... ale moze czegos nie dostrzegamy?

Będąc wczoraj na działce dojechali do nas znajomi, którzy już przy drugim dziecku używają speedi sx. Spacer po łące, piasku i innych wertepach - nie było problemu. Dzidzia spała, nic jej nie przeszkadzało. Polecają jak najbardziej ten model. :-)
 
No właśnie przewertowałem ogólnie babyboomforum i duzo ludzi go poleca. Kosztuje co prawda niemało, ale i używane można później odsprzedać w dobrej cenie, więc summa summarum warto zainwestować.
 
Dziewczyny może któraś z Was nie zakupiła jeszcze wózka dla malucha, polecam taki oto zestaw BEBE CONFORT po mojej córci.

Naprawdę polecam jako młoda mama! Ten zestaw sprawdzał się w każdej sytuacji, a jego stan okraślam jako bardzo dobry, wszystkie części materiałowe są czyściutkie, gdyż bez problemu można je prać.
Cena jest śmieszna, bo 1000 zl., w sklepie za nowy zapłaciłam 2700 zl.
Do odbioru w Warszawie.
Na pytania odpowiem pod nr. Tel.: 502 811 126

Oto opis:

Trophy Air 4 francuskiej firmy Bebe Confort , to stelaż ze skrętną przednią osią i dużymi pompowanymi kołami ,nadający się na każdy teren.Przeznaczony do mocowania gondoli Windoo,siedziska spacerowego Opera i fotelika Elios Safe Side.
Zalety:
·Przednia oś skrętna z możliwością blokowania dźwignią wygodnie umiejscowioną na rączce.
·Regulacja sztywności zawieszenia 3-stopniowa.
·Możliwość składania niezależnie od pozycji siedziska i rączki, po ponownym rozłożeniu powraca do poprzedniej pozycji
·Automatyczny przełącznik w rączce,składający wózek .Składanie w prostokąt,po złożeniu ,stelaż sam stoi.
·Zaczepy do torby na rączce.
·Duży materiałowy kosz na zakupy - 28 litrów
·Uniwersalny system mocowania gondoli, spacerówki i fotelika samochodowego.
·Rączka łamana-wysokość regulowana.
·Hamulce na tylnych kołach .
·Duże pompowane koła.
·Podstawka dla drugiego dziecka.

Windoo to lekka i łatwa do przenoszenia gondola, która wykorzystuje ekskluzywny system recyrkulacji powietrza ułatwiający dzieciom oddychanie podczas snu.
Dla zapewnienia absolutnej wygody podczas noszenia oraz zerowego ryzyka, rączki są sztywne i ergonomiczne i odchylają się łatwo i szybko.Po postawieniu na podłodze gondola może się kołysać.
Dołączono samochodowy zestaw bezpieczeństwa i możliwe jest przewożenie dziecka w tej gondoli w samochodzie (certfikaty bezpieczenstwa) - to ogromny PLUS dla podróżujących, gdyż maluch do około 6 miesiąca życia nie powinien spędzać dłużej niż 2 h w foteliku samochodowym.
Wyściółka posiada właściwości antyalergiczne oraz antystatyczne. W całości zdejmuje się i nadaje do prania. Wewnętrzna tapicerka i materac nadają się do prania w pralce.

Fotelik Elios Safe Side - podstawowe zalety:
·bardzo lekki, łatwy do przenoszenia dzięki odchylanej ergonomicznej rączce
·fotelik spełnia dodatkowe funkcje: nosidełka, leżaczka oraz kołyski
·zdejmowany, regulowany daszek przeciwsłoneczny
·schowek z tyłu fotelika na drobne akcesoria i ulubione zabawki
·szelki bezpieczeństwa z miękkimi ochraniaczami
·poszycie fotelika można prać ręcznie
·dwuwarstwowa obudowa zapewnia amortyzację wstrząsów oraz ochronę przed zimnem i nadmiernym ciepłem
·rozbudowane sfery boczne dla maksymalnego bezpieczeństwa przy uderzeniach bocznych
·ergonomiczny kształt obudowy i dodatkowo wyściełane poszycie zapewniające dziecku pełen komfort
·pozycja leżąca fotelika zapewnia dziecku najwygodniejsze ułożenie w czasie podróży
·fotelik można zamocować na dowolnym stelażu wózka Bebe Confort przy użyciu łączników ModuloClip

 
Witam.
Madziallenko, to świetna oferta i bardzo fajny wózek. Kusi mnie strasznie, ale muszę jeszcze poczekać troszkę, sama rozumiesz .... Zapiszę sobie Twój numer na wypadek gdybyś go jakimś cudem nie sprzedała np. do końca sierpnia.

Pozdrawiam wszystkie mamy.
 
my sie raczej zdecydujemy na quinny buzz 3 kolka. widzielismy go w mothercare ma wszystko dosc podobne do speedy ale moim zdaniem zaleta jest male kolko z przodu co ulatwia najezdzanie na np. krawezniki. a skladanie i rozkladanie moze oczarowac :-):-)
tu mozna zobaczychttp://www.groovystyle.co.uk/productpages/quinny-2007/quinny-buzz-2007.html
 
Stefanka, widze, ze stawiasz na nowoczesna forme:-)
Ja tez powaznie sie zastanawiam nad trojkolowcem, ale narazie tak luzno tylko... W ogole, to wozek chce nam kupic tesciowa i tylko mam nadzieje, ze to ze mna skonsultuje i nie zrobi nam klopotliwej niespodzianki, bo bedzie wojna;-)...
 
reklama
Witam wszystkie przyszłe mamy :-)

Chcę poprosić o radę dotyczącą funkcjonalności dwóch wózków: Baby design Atlantic i Delti Puma
Mam dylemat, na który z nich się zdecydować. Może macie znajomych, którzy ich używają.
W głowie kłębią mi się takie pytania:
Czy wózki łatwo się składają?
Jak sprawdza się amortyzacja (wózki są miękkie czy twarde, czy sprężyny szybko się psują)?
Czy w mieście przydają się skrętne koła? Puma ich nie ma :( Atlantic ma, ale
za to wydaje mi się mniej solidny niż Delti.

W Atlanticu regulowana rączka jakoś dziwnie skrzypiała. Zastanawiam się czy to
wada tego tylko oglądanego przeze mnie egzemplarza, czy modelu w ogóle?

Nie mam pewności, czy do Atlantica można zamontować fotelik, a zależy mi na
tej funkcji. W sklepie powiedziano mi, że można dokupić adapter, ale nigdzie w
necie (m.in. na stronie producenta) nie ma wzmianki o tym, że jest możliwość
montowania fotelika.

Czy różnica 3 cm w szerokości gondoli pomiędzy tymi modelami ma duże znaczenie
dla wygody dziecka zimą (Puma ma 36 cm, Atlantic 33 cm, długość mają tą
samą-75 cm)

Jaki ogólnie dostrzegacie wady, a jakie niewątpliwe zalety tych dwóch modeli
wózków?

Będę baaaardzo wdzięczna za pomoc w podjęciu ostatecznej decyzji.
 
Do góry