reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wracamy do formy :)

Dziewczyny jak wam idzie , bo mi coraz lepiej a co najważniejsze widać pierwsze efekty, :-) za to zbankrutuję na gumie do żucia bo nią zapycham buzię żeby nie wsadzić tam niczego innego;-)
 
reklama
u mnie brzuchol robi się coraz lepszy choć daleko mu do zadowolenia mnie, codziennie ćwiczę już 70 brzuszków a waga ani drgnie :sick:
 
u mnie idzie rowniez niezle ... cwiczenia na brzuch, nogi, tylek i biust codziennie ... juz mnie nawet nic nie boli ( chodzi o meisnie) ...chyba w koncu sie ruszyly ;-)
 
Ja się boję robić brzuszki bo po cesarce jestem:no: ostatnio po 5 brzuszkach zaczęło mnie boleć szycie.
A znacie jakieś fajne ćwiczenia na brzuszek po cesarce?;-)
 
ja w ty tygodniu ide na basen, tylko kostium musze kupic nowy, bo w dwuczesciowe nie wchodza mi piersi ;-) no i zaczelam cwiczyc wieczorami - na razie glownie rozciagam miesnie, a potem jak sie rozgrzeje, to moze zaczne tez brzuszki robic.
 
ja tez jestem po cesarce i jak wczoraj zrobiłam 20 obiecanych brzuszkow to mnie zaczeło szycie szczypac... :eek: myslalam,że to juz zagojone.
Ale hanczak jak sądzisz, chyba sie nic złego nie stanie po 3 miesiacach?
Wkoncu jakos trzeba sie tego flaczka pozbyc, a jest dosc spory...
 
Hanczak, Milshake ja też jestem po cesarce, a brzuszki cwiczę juz jakiś czas, i nic się nie dzieje fakt, że systematycznie to ćwiczę dopiero z dwa tygodnie, wczesniej to tak kilka razy w tygodniu z tym, że mnie nie bolał szew, może zacznijcie od pięciu i co dziennie dokładajcie a jak dalej będzie boleć to zgłoscie lekarzowi, mnie lekarz pozwolił cwiczyć już dwa tygodnie po cięciu.
 
ćwiczenia ktore podalam w pierwszym poscie sa dla matek ktore rodzily naturalnie lyb przez CC :happy:
 
reklama
Witam wszystkie mamusie!!!

Jest kilka cwiczeń, dzięki którym możemy troszke wyrzeźbic swoje ciałka przed wiosną. A co ważne to możemy wykonywac te cwiczenia razem z naszymi pociechami (tylko dzieci powyżej 3 miesiąca życia!!!)
A oto kilka z nich:

KSZTAŁTNE NOGI
Stań w rozkroku. Stopy rozstaw szerzej niż biodra. Palce stóp skieruj na zewnątrz. Trzymaj dziecko przed sobą, blisko tłowia (dziecko skierowane do ciebie pleckami, jedną ręką trzymaj pod paszkami, a drugą podrzymuj pupe). Nogi w kolanach ugnij i prostuj. plecy cały czas mają byc wyprostowane. zrób 20 powtórzeń.


WYRZEŹBIONE POŚLADKI
Połóż się na plecach, nogi zegnij w kolanach. Posadź malca na brzuszku tak, by opierał się o twoje uda (podczas cwiczeń trzymaj go za boczki). Unoś biodra wysoko (powinny tworzyc linię prostą z tłuowiem). Zrób 20 powtórzeń.


SZCZUPLEJSZE BIODRA
Posadź lub połóż maleństwo przed sobą. Uklęknij, oprzyj się na przedramionach. Łokcie ustaw na szerokośc barków, a kolana na szerokośc bioder. Kręgosłup utrzymuj w linii prostej. Unieś ugiętą w kolanie prawą nogę. Wykonaj 20 ruchów jedną, a potem drugą nogą.


MOCNE BARKI I RAMIONA
Ukleknij, dłonie oprzyj o podłogę. Rozstaw je na szerokośc barków, a kolana na szerokośc bioder. Między tłuowiem a udami i ramionami muszą byc kąty proste. Połóż malucha między twoimi dłońmi. Ugnij ręce w łokciach i daj dziecku buziaka raz w jeden, raz w drugi policzek. Wykonaj to cwiczenie w 2 seriach 10 razy.


PŁASKI I TWARDY BRZUCH
Połóż się na plecach, ugnij nogi w kolanach. Stopy rozstaw na szerokośc bioder. Posadż malucha na swoim brzuchu 9podczas cwiczeń trzymaj dziecko za boczki). Unieś głowę i barki (uwaga - nie przyciągaj brody do klatki piersiowej!!!). Utrzymaj tę pozycję 3 sekundy. Powtórz 15 razy.


MNIEJ CENTYMETRÓW W UDACH
Stań w duzym wykroku. jedną nogę oprzyj z tyłu na palcach. przutul dziecko pleckami do swojej klatki piersiowej 9 tak samo jak w cwiczeniu na nogi). Ugnij nogi w kolanach, tak by tworzyły kąt prosty. Plecy trzymaj wyprostowane. Powtórz to cwiczenie 10 razy jedną, a potem drugą nogą.


SMUKLEJSZA TALIA
Połóż się na plecach. Posadź dziecko na swoim brzuchu (podczas cwiczeń trzymaj je za boczki). Unieś i ugnij w kolanie najpierw jedną, potem drugą nogę. Na przemian opuszczaj je do podłogi (stopy trzymaj na wysokości kolan, a kolana w linii bioder). Wykonaj 20 powtórzeń.


Może któraś z was skorzysta!!!
Mój szkrab ma niezłą frajde! :tak: :-)
 
Do góry