reklama

Wszystko co powinno się znaleźć w tarbie do szpitala.

Temat na forum 'Dzieci urodzone w październiku 2005' rozpoczęty przez Lucky, 16 Sierpień 2005.

1. Lucky

Lucky Gość

Wiem, wiem że jest za dużo wątków, ale chyba mi wybaczycie że stworzyłam nowy.
    Chcę aby był łatwy dostęp do tego co powinnyśmy zabrć do szpitala, bo ja nie mam zielonego pojęcia co należy zapakować.

2. Karen

Karen Fanka BB :)

Przede wszystkim to zależy od szpitala w którym będziesz rodziła tam gdzie ja będę rodzić muszę zabrać:
    -karta przebiegu ciąży + badania(grupa krwi,HBs,morfologia,mocz,cytologia,cukier we krwi,USG)
    -dowód osobisty
    -legitymacja ubezpieczeniowa
    -przybory toaletowe
    -sztućce,kubek
    -ręczniki,osobny do podmywania się(mogą być papierowe) i gości odwiedzających
    -2 koszule,skarpety,pantofle,szlafrok
    -wkładki do biustonosz
    -biustonosz dla karmiących
    -Bepanthen na bolące brodawki
    -laktator
    -wkłady poporodowe
    -majtki wielorazowe lub jednorazowe
    -Tantum Rosa
    -żyletka lub jednorazówka
    -termometr
    -pieluchy jednorazowe
    -oliwka Bambino
    -ubranka do dziecka w moim szpitalu niekoniecznie,ewentualnie kaftaniki
    To tyle co pamiętam.

3. reklama
  4. Karen

Najlepiej zadzwonić do swojego szpitala i wszystkiego się dowiedzieć.A list co zabrać do szpitala jest miliony w internecie.Każda zabierze co innego w zależności od potrzeb i wymogów szpitala.

5. *syla*

*syla* kobieta pracująca...

jeszcze:
    - wyniki badania na obecność przeciwciał (przy ujemnym czynniku Rh u mamy)
    - WR
    - 2 koszule (wygodne do karmienia), 2 wygodne koszule przeznaczone na czas porodu,
    - klapki,
    - woda min (niegazowana)
    - poduszka jasiek - przydatna czasami przy karmieniu.

dla osoby towarzyszącej ciuchy, klapki, żarełko i popitka

6. Karen

A po co 2 koszule do porodu, czy któraś bedzie się przebierać w trakcie? ;)

7. efunia

efunia Fanka BB :)

w sumie karen bardzo mozliwe...
    też mi to się dziwne najpier wydało, ale potem pomyśłałam, ze może w tej pierwszej fazie jak juz każą się przyodziać w koszulę, to może będzie się chciało ją zmienić...
    a właśnie! tego nie wiem! czy w pierwszej fazie też sie lata w samej koszulinie? czy w "cywilnych" ciuchach?

8. Vertigo

Vertigo Październikowa Mama 2005

To goscie tez sie musza podmywac? ;)
    W moim szpitalu juz po porodzie przychodzi babeczka z poradni laktacyjnej i dostaje sie najrozmaitsze laktatory do wyprobowania - i dobrze, bo wczesniej skad niby mam wiedziec, ktory bedzie mi odpowiadal ???

9. *syla*

*syla* kobieta pracująca...

:laugh:

koszulki mogą się przydać albo i nie. Lepiej wziąść na przebranie. A latać można w czym się chce aby było wygodnie. Przynajmniej tak jest na Żelaznej. Ale to pewnie też zależy od szpitala. Ta druga na przebranie to w razie czego. Dużo nie waży a lepiej mieć i być spokojną że w razie czego ma się w co przebrać. ;)

10. reklama
  11. Lucky

Lucky Gość

A słyszłyście żeby wziąść ze sob wodę i herbatnki o to podobno najlepsze wyżywienai dla nas po porodzie>??

12. Karen

Goście nie muszą się podmywać ale żeby mieli do czego rączki wytrzeć bo myć muszą przed zabraniem noworodka na rece.

Poleć forum