reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wypadanie włosów - ratunku!

Sporo już Dziewczyny podpowiedziały. Niestety wypadanie włosów w czasie laktacji to zmora wielu kobiet. Warto regularnie się badać: morfologia co 3 m-ce na pewno nie zaszkodzi. W końcu w ciąży badamy się co m-c to dlaczego podczas karmienia, które jest równie wymagające dla kobiety, badamy się tak rzadko?

Chciałam tylko dodać, że należy być ostrożnym z przyjmowaniem różnych suplementów diety i witamin, w nadmiarze. Podstawą powinna być zdrowa, dobrze zbilansowana dieta. To dobra okazja by udowodnić, że nie ma sensu stosować żadnej diety dla mamy karmiącej. Mama karmiąca ma jeść WSZYSTKO, stawiając przede wszystkim na produkty niskoprzetworzone.
 
reklama
A próbowałyście może kuracji z seboradinem? Mam na myśli tą konkretnie seboradin.pl/pl/8-seboradin-przeciw-wypadaniu-wlosow Ja zaczynam właśnie 4 dzień i powiem, że efekty jakieś już są widoczne.
 
Na wypadanie włosów po ciąży i karmieniu mają wpływ hormony. Jeśli taki objaw wyraźnie niepokoi, nasila się, towarzyszą mu inne, typu: problemy z waga, nadmierna utrata wagi, zmiana apetytu oraz odczuwania pragnienia lub inne, to zawsze warto się skonsultować z lekarzem pierwszego kontaktu lub ginekologiem. Badanie krwi z pewnością nie zaszkodzi a tak naprawdę powinna je robić każda mama po 6 tyg po porodzie i potem w czasie karmienia piersią.
 
U mnie juz prawie 5m karmienia piersia mija,a w 4m zaczely leciec wlosy...
ogolnie przynajmniej raz na 2 lata mialam problem z wypadajacymi wlosami i zawsze ratowal mnie Merz Special. Zastanawiam sie czy moge przyjmowac go podczas karmienia piersia? Dodam,ze przyjmuje tez witaminy Falvit mama i Prenalan dha czy jesli dojdzie Merz Special nie bedzie to za duzo?
 
Mi też po ciąży wypadały włosy garściami, byłam przerażona....
i dobrze, że położna poleciła mi Kerabione MAMA. Po 2 miesiącach widziałam już poprawę i nowe włosy , baby hair :) a paznokcie miałam twardsze już po miesiącu :)
Żałuję, że nie sięgnęłam po Kerabione MAma wcześniej... uważam, że położne powinny o tym problemie wspominać na szkołach rodzenia... Mnie wypadanie włosów bardzo zestresowało, a produkt jest Świetny bo ma dodatkowo witaminy potrzebne dla matek karmiących :)
 
reklama
Ja używam vichy amine xil w ampulkach. Szampon dermena . Efekt : włosy są mocniejsze, mniej wypadają
 
Do góry