reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wyprawka dla maluszka , torba do szpitala

A ja jeszcze nawet nie zaczęłam się pakować :) No chyba że kupienie majciochów i podpasek to już "zaczęcie" ;)

Pouczyłam mojego gdzie co leży jakby coś a tak to spakuję się ok 1.05 chyba, że na najbliższej wizycie lekarz stwierdzi, że mam się pospieszyć. Ja dla dziecka nic nie biorę (może poza smoczkiem i skarpetkami oraz jakąś czapeczką. I oczywiście pampersy i chusteczki. Może nie będzie tak źle ;)
 
reklama
dziewczyny ja przerzucę rozmowy o pakowaniu na temat z wyprawką , poniewaz już każda w sumie wyprawkę ma ,.. wiec gtam mysle będzie stosowniej teraz pogadać na temat pakowania itp niż na zakupkowym;-)
jesli chodzi o moje pakowanie... dla Vi miałam wielką torbę i żauję bo połowy rzeczy nie zużyłam wcale a mousiaąłm je na nowo prać bo po szpitalu to wiadomo.. pierze się wszystko.. teraz wezmę o połowe mniej ciuszków , ciuchów .. i mniejszą torbę;-)
 
Pomyśleć, że do pierwszego porodu pojechałam z torebką tylko :-) Miałam dokumenty, badania i portfel, nic więcej. Wszystko dostałam w szpitalu a na wyjście przywieźli mi ubranka i kocyk.
 
a co zabieracie dla dziecka na wyjście ze szpitala? powiedzmy na początku maja poród albo nawet koniec kwietnia, w co ubrać malucha?
 
my już spakowani- jedna torba moja, druga męża i juniora.Nawet zapakowane smakołyki i woda mineralna z dziubkiem.
Dla małego zabrałam do wyjścia rożek, do ubrania pajacyk welurowy,no i wiadomo bodziak,skarpetki itd.Na łepek czapka do kompletu z pajacem.
 
U nas tez torby spakowane.
Dla Maluszka na wyjscie body, pajacyk, czapeczka, kurteczka i kocyk do okrycia, bo my musimy wyniesc dziecko z oddzialu w foteliku samochodowym.
 
u mnie torba juz czesciowo spakowana dla siebie mam wszystko, jeszcze dla malego pampuchy, kosmetyki i ubranka, na wyjscie pojdzie bodziak, na to na pewno dresik z kapturkiem, czapusia, no i kocyk of kors :-) ale przygotowac musze 2 zestawy wiekszy i mniejszy, no i chyba jeszcze ze dwa jeden cieplejszy, a drugi cienszy, bo nie wiadomo jaka to pogoda bedzie. U nas tez w nosidelku sie wynosi.
 
Ja torbę do szpitala też mam już spakowaną: 3 koszule, szlafrok, klapki, dresik (z tego co widziałam tu w szpitalu to dziewczyny tak chodzą), bielizna, kosmetyki, wkładki do stanika, podkłady poporodowe i paczkę ogromnych nocnych podpasek i nakładki silikonowe na sutki do karmienia, dla maluszka nie biorę nic ponieważ tu wsztystko dają i ubierają też w szpitalne.
Na wyjście ze szpitala M przygotuje coś dla mnie i maluszka w zależności od pogody.
 
Ja mam zakupy zrobione ale torba jeszcze nie spakowana,wszystko w jednymmiejscu czeka to tak jak bym była spakowana:-)
 
reklama
A ja mam dwa pytania.
Po pierwsze co bierzecie do jedzenia.
Po drugie kiedy mam przestać kupować ubranka. Nie wiem ile body z krótkim rękawem, ile z długim ile sweterków, dresów, sukienek, śpioszków, kaftaników, pajaców. Ciągle mam wrażenie, że jest ich za mało.
 
Do góry