reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wyprawka - ubranka, akcesoria, kosmetyki dla dzieci

Ja mam nadzieję, że uda się od znajomych pożyczyć - to by nam wszystko rozwiązało. Maluch urodził im się w grudniu, więc w sierpniu już na pewno nie będzie spał w kołysce, bo mają taką, że nie da się obniżyć poziomu materaca (zresztą nie wiem czy w kołyskach w ogóle się da), więc jak dziecko zacznie siadać, to już po ptakach ;)
 
reklama
Mi się zawsze podobało Safari Klupsia :D
Ale szkoda nam było kasy na wzroki i udziwnienia, więc kupiliśmy zwykłe łóżeczko :/
 
Tak się napisałam i post zniknął, grr.
Musimy mieć cały komplet mebli, bo maluszek będzie miał swój pokoik i gdzieś te ciuszki i sporo innych niezbędnych mu rzeczy trzeba trzymać. Początkowo oczywiście będzie spał z nami przez pierwszy miesiąc,dwa,z wygody i dla jego bezpieczeństwa, ale później zamierzam nabyć to urządzenie do wykrywania braku oddechu maluszka i trafi do siebie. Tak to przynajmniej w teorii i założeniach wygląda:)
Pokoik nie będzie smutny, mebelki są co prawda ciemne ale ściany będą zielono, żółte i do tego na ścianie safari (z naklejek), do tego pościel , zasłonki itp. kolorowe. Okno i parapet jest brązowe więc meble by pasowały. Nie wiem jeszcze jaki kolor paneli ale na pewno będzie kolorowy dywanik.
Moje pytania o meble tak wczesne bo akurat trwa u nas w nowym mieszkaniu remont i pokoik też chciałabym już przygotować.
Meble VOX fajne, bardzo designerskie.
 
hehe Karenm bo ja lubię design :-D my też robiliśmy pokój Maksowi od zera ale na umeblowanie mieliśmy wtedy 2000 :-D więc nie mogąc zadowolić się meblami, które chciałabym mieć kupiłam przynajmniej tanie z IKEA;-) To chyba ta seria safarii. Ale skoro w tej kolorystyce sie będziecie obracać to pokój już możecie robić a potem zdecydujecie
O a tu mi się bardzo nakleji podobają nie są takie słodkie i drogie jak wszędzie
naklejki na ścianę wielokolorowe - dziecięce :: Wally
chociaż trzy lata niczego nie szukałam może się rynek zmienił
 
reklama
Moje doświadczenie z łózeczkami:
1. bez udziwnień typu kołyska - tzn. drewniane łózeczko z możliwością kołyski - u nas się zupełnie nie sprawdziło, a jak Michał był starszy trzeba było zrobić trwałe zablokowania i to jeszcze dziesięć razy wzmocnione, bo czasem było niebezpiecznie. Przy ruchach dziecka, bieganiu, skakaniu nawet śrubki się odkręcają nie mówiąc już o tych blokadach fabrycznych co wypadają 100 razy na dobę
2. Musi mieć szufladę pod spodem - chociażby na dodatkową paczkę pampersów, chusteczek, koc do zabawy na podłodze itp.
3. Nie wiem jak Wasze dzieci, ale mój trzpiot uwielbiał grzyźć łóżeczko jak już stał (oczywiście mu nie pozwalaliśmy, ale czasem się zdarzało) - więc materiały szczególnie farba, lakier itp. muszą być w 100% bezpieczne
4. W późniejszym czasie (około 1,5 roku - 2 latka) szybko przenieśliśmy synka do łózeczka tzw. turystycznego, czyli z taką siatką zamiast szczebelków, bo inaczej musiałam stawać każdej nocy kilka razy i wyjmować mu nogi spomiędzy szczebelków. Jakoś miałam wrażenie, że jak mocniej ruszy to sobie coś złamie itp. ;-) wiem wiem śmiesznie brzmi;-)
 
Do góry