reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Za duze NT, obrzęk karku, podejrzenie wady genetycznej

Hej, jestem dobita. Podczas prenatalnych wyszła mi NT 4,10 do tego lekarz nie potrafił znaleźć noska bo maluch nie współpracował. Dziś odebrałam testy PAPPA i wyszło prawdopodobnie zespół downa 1:9. Martwię się i to mocno. Jestem w wieku 35 lat termin na koniec lutego 😔.
zrob sanco, koszt co prawda 2000 zł, ale po 4-4 dniach masz wyniki, które dają 99,99% pewności. Potem już można robić amniopunkcje w razie czego. Ale zaczęłabym od testu z krwi. Jest nieinwazyjny, szybki i wiarygodny.
 
reklama
Przy takim prawdopodobieństwie z Pappy i tak skończy się amniopunkcją. Szkoda pieniędzy na Sanco itp., bo to dalej badanie, które określa ryzyko, a nie potwierdza wady.
Lepiej dopłacić do mikromacierzy do amnio.
To nie prawdopodobieństwo, jak pappa, ale przebadanie kogu genetycznego plodu jednak, więc dla mnie byłoby to wystarczające badanie, amniopunkcja tylko w przypadku złego wyniku sanco.
 
Do góry