reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zazdrosny syn...

Dołączył(a)
22 Grudzień 2008
Postów
9
Dzień dobry. Na początek sie przedstawię: jestem Agnieszka mam czterech synów i córeczkę. Jeden z moich synów Emil (16l-najstarszy) jest głuchoniemy i choruje na epilepsję, jest bardzo ambitny, ale również bardzo skryty w sobie. Problem pojawił sie gdy urodziłam córkę Zosie (w tym momencie ma 6 miesięcy). Od samego początku syn Mikołaj (14l) bardzo pomaga mi w wszystkich obowiązkach związanych z opieką nad dzieckiem, i z tego powodu nie boje sie zostawiać ją z nim. Natomiast syn Emil od czasu kiedy sie urodziła miał ją na rekach z dwa razy, a jest bardzo zauważalne że chciał by też sie nią zajmować. I tu pojawią sie największy mój problem- kłótnia synów. Emil jest bardzo zazdrosny że Mikołaj może z nią robić wszytko, a on nie. Boję sie zostawiać/dawać synowi Emilowi Zośki ponieważ ma on dość często ataki i druga rzecz: nie potrafi zajmować sie dziećmi (Mikołaj robi to sprawnie :nosi, ubiera, przebiera, kąpie). Emil przez to często kłóci sie z bratem.
Proszę poradźcie mi coś, bo ja już nie wiem co mam robić :(
Z góry dziękuje.
 
reklama
agusia ciezko postawic sie w Twojej sytuacji :-(podziwiam cie bardzo ale mnie sie wydaje ze Emikl porzez to wszystko czuje sie gorszy od brata niestety ma prawo Ty masz prawo obawiac sie o malutka usiadz razem z Emilem i powiedz mu ze jego choroba nie pozwala mu na niektore czynnosci zwiazane z opieka siostry zapropnuj mu taie rzeczy ktore moze spokojnie robic np zmieniac pampersa to sie robi zazwyczaj na przewijaku lub łozku albo niech zrobi małej mleko lub kasze albo poda zabawka takie drobne czynnosci na pewno zadowola ciebie jak isyna i badz cierpliwa bo on od Ciebie tego wymaga

pozdrawaim i napisz jak tam sytuacja
 
próbowałam już z nim wszystkiego: przewijania- nie chciał tego robić; ubierania-jedyne co chce ubierać to skarpetki. Niestety karmienia jeszcze nie próbowałam ale spróbuje jutro. Emil wozi Zosie w wózku ale nie chce za bardzo tzn. robi to z niechęcią. Syn Mikołaj też nie dopuszcza Emila do Zosi i to też mnie martwi, bo przez to Emil jest na uboczu, a Mikołajowi nie potrafię tego wytłumaczyć. Emil jest bardzo schorowany ( ma cukrzycę od 3 lat, jest głuchoniemy od urodzenia, cierpi na epilepsję od 2 miesięcy) i dużo w życiu przeszedł (śmierć ojca i złe kontakty z moim drugim mężem)
 
Agusia a jaki stosunek do tych klotni na temat opieki nad siostra maja Twoi dwaj pozostali synowie :confused:
 
reklama
Do góry