reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zdjęcia z USG, wizyty lekarskie, badania...

fasolina.jpg


dziewczyny, powyżej moja kochana fasolka :) według usg 6t6d, prawie 9 mm i widziałam piękne bijące serduszko!!! jestem w siódmym niebie :-D
 
reklama
Dżemo pięknie, zazdroszczę wam ogromnie. Ja widziałam tylko pęcherzyk, ale fotki nie mam. Dziś ze strachu kupiłam test ciążowy czy aby te kreski dalej bedą.
 
Dżemo pięknie, zazdroszczę wam ogromnie. Ja widziałam tylko pęcherzyk, ale fotki nie mam. Dziś ze strachu kupiłam test ciążowy czy aby te kreski dalej bedą.

SonySony będzie wszystko dobrze, na pewno! dopiero się pewnie wszystko zagnieżdża, trzymam kciuki!
 
dzemo gratulacje :) u mnie dziś podobny widok tylko moja kruszynka ma 13mm, serduszko pięknie bije i też jestem już spokojniejsza :)

Dzmo a gdzie w Poznaniu chodzisz do lekarza?

Dziewczyny może się przyda ;)

1 miesiac - 4,5 t
2 miesiac od 4,5 t- 9t
3 miesiac od 9 t- 13,5 t
4 miesiac od 13,5-18 t
5 miesiac-od 18 - 22,5t
6 miesiac-od 22,5 t-27t
7 miesiac-od 27 t-31,5 t
8 miesiac-od 31,5-36 t
9 miesiac-od 36-40,5 t

1 miesiąc - 1-4 tydzień,
2 miesiąc - 5-8 tydzień,
3 miesiąc - 9-13 tydzień,
4 miesiąc - 14-17 tydzień,
5 miesiąc - 18-22 tydzień,
6 miesiąc - 23-27 tydzień,
7 miesiąc - 28-31 tydzień,
8 miesiąc - 32-35 tydzień,
9 miesiąc - 36-40 tydzień.
 
Ostatnia edycja:
dzemo gratulacje :) u mnie dziś podobny widok tylko moja kruszynka ma 13mm, serduszko pięknie bije i też jestem już spokojniejsza :)

Dzmo a gdzie w Poznaniu chodzisz do lekarza?

Dziewczyny może się przyda ;)

1 miesiac - 4,5 t
2 miesiac od 4,5 t- 9t
3 miesiac od 9 t- 13,5 t
4 miesiac od 13,5-18 t
5 miesiac-od 18 - 22,5t
6 miesiac-od 22,5 t-27t
7 miesiac-od 27 t-31,5 t
8 miesiac-od 31,5-36 t
9 miesiac-od 36-40,5 t

1 miesiąc - 1-4 tydzień,
2 miesiąc - 5-8 tydzień,
3 miesiąc - 9-13 tydzień,
4 miesiąc - 14-17 tydzień,
5 miesiąc - 18-22 tydzień,
6 miesiąc - 23-27 tydzień,
7 miesiąc - 28-31 tydzień,
8 miesiąc - 32-35 tydzień,
9 miesiąc - 36-40 tydzień.

Lussia - u mnie to zawiła historia, chodziłam najpierw do Lubonia na Streicha do dr. Komunieckiego, a że miałam problem z tarczycą to dał mi skierowanie na Polną do Endokrynologa (dr. Szczęsna) , jak się okazało, że jestem w ciąży to Endo mi powiedziała, że oni nie prowadzą tam ciąży i mam wrócić do swojego ginekologa, byłam dzisiaj u Komunieckiego - zajebisty gość, naprawde, ucieszył się, że w ciąży jestem :) ale polecił mi iść do przychodni 7km od mojej miescowości bo w ciąży wizyty są co 3-4 tyg, a do tego badania krwi, zapisałam się już do dr. Zwolankiewicza - on pracuje na Raszei i w Grodzisku Wlkp, czytałam w internecie opinie - bdb, za tydzień mam wizytę i mam nadzieję że to już będzie ostatni lekarz którego odwiedze i będzie prowadzić moją ciążę.

gratulacje i super, że fasolka się rozwija!
 
Wiec ja tez po pierwszej wizycie(w piatek bylam)
Na badaniu usg widzialam Groszka- zadomowiony tam gdzie trzeba, sciany macicy i łozysko zaczynaja sie budwawc, lekarka ocenila jajniki i jajowody dobrze- bez zadnych zmian i nieprawidlowosci.
Groszek jest malutki (6 tydzien 1 dzien) niewyraznie ale prawdopodbnie bilo sobie serdulko juz- widac bylo delikatny ruch:)
plamieniami kazala sie nieprzejmowac na tym etapie- gdyz stwierdzila ze u mnie sa to tak sladowe ilosci ze narazie o plamieniach nawet nie ma co mowic- niemniejednak na usg w macicy bylo widac smuge krwi- ktora ona uznala za "tak się moze zdarzyć i nie swiadczy o niczym złym).
Powiedziala ze na tym etapie jest wszytko tak jak byc powinno- a nawet widac ciupke wiecej niz sie mozan spodziewac(chodzilo o delikatny ruch prawdopodobnego serdulka)
z badan- pobrano krew na podstawowoe wyniki- okresenie grupy RH miedzy innymi (jak juz pisalam u nas jest problem ja mam ujemny maz dodtani) - i lekarka powiedziala ze gdy plaminia sie powikszyly, gdybym zaczela rwaic czy cokolwiek innego mnie zaniepokoilo- bez dzwonienia wsiadac i przyjezdzac- i jesli bedzie potrzeba dostane zastrzyki na antygedny rh zeby nie zwalczac dodatniego czynnika.
Nastepna wizyte mam 8 marca:)
 
Gratuluję dziewczyny :)))) Bicie serduszka, to super sprawa, bo odchodzą pierwsze stresy.
Madziarena, ty na pewno też już zaraz usłyszysz. Ja jeszcze ponad tydzień oczekiwania na wizytę mam. Myślę, że wtedy to już bankowo powinno bić serduszko.
 
reklama
Ja po dzisiejszym USG jestem załamana :( niestety maleństwo nie rośnie tak jak powinno :( dziś ma 6,44mm... lekarz powiedział, że wszystko może się zdarzyć, póki serduszko bije jest jakaś nadzieja... ja już nie mam siły :( za tydzień kolejne USG. Zamykam się w sobie na ten tydzień, przepraszam, ale nie dam rady odwiedzać forum. Trzymajcie się dziewczyny i dbajcie o Wasze maleństwa.
 
Do góry