reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zdrowie naszych maluszków

a jakiego koloru te krostki? czy sa ropne? jesli ropne lub białe to moga byc potówki. Mój ma takie czerwone drobniutkie to lekarz kazał maka ziemniaczana spróbowac zasypac :) nie wiem jeszcze z jakim skutkiem ale po make pojde bo czytalam ze czasem na takie drobne wypryski to pomaga.
 
reklama
Nie ropne nie są i białe też nie. One są takie mocno różowe te na czółku jak jest chłodno to ich nie widać tylko czuć przy dotyku
a te na policzkach to takie bardziej rozlane skupione w jedną plamę, może uczulenie? ale na co bo te to dzisiaj się pojawiły.
Jutro spróbuję mąki może coś pomoże.
 
Ostatnia edycja:
Mój mały ok. tygodnia dostał na twarzy wysypu takich białych ropnych krostek, Czekałam aż samo przejdzie ale zaczęło przybierać na sile więc po 3 dniach zaczęłam przemywać mu 3 razy dziennie buzię oceniseptem i po myciu smarowałam sudokremem (albo można inną maścią z cynkiem ) i po dobie zniknęły.
 
Ancona to pewnie potówki. Może masz za ciepło w domu??? U nas w szpitalu mały dostał potówek bo na salo chyba z 27 stopni było:szok: Po wychłodzeniu juz było ok.

A na ciemieniuszke polecam kupić w aptece Olejuszkę(chyba z ziaji) smaruję sie główkę wieczorem po kąpieli i zostawia do następnego dnia(24 godz), po kąpieli nastepnego dnia trzeba wyczesać:-D Ja z Igorem walczyłam domowymi sposobami, ale nic to nie dało, a ta Olejuszka działała super:tak:
 
A katarek już przerabiałyście?
Młody od wczoraj lekko smarka i nic poza tym, płucka i wszystko czyste bo dzisiaj przebadany. U takich dzieciaczków też trwa tydzień? mamy dawać wit C i wapno no i oczyszczać a jak nie pomoże i gluty będą większe to do szpitala
 
reklama
Mi się wydaje że dziecięca dupka to wrażliwsza niż buzia przez to odmakanie w pieluchach i ciągłe tarcie ;) więc się skusiłam na sudocrem.
A co do tego że potówki, to u mnie był to chyba trądzik niemowlęcy, bo krostki były tylko na twarzy, a tak na logikę to akurat najchłodniejsze miejsce u dziecka, a pod ubrankiem nie miał żadnych wyprysków.

A nas teraz największy problem to kupa. Niby to normalne, bo robi raz dziennie, ale przez całą dobę strasznie stęka i się napina. Przepajamy do herbatką koperkową bo butli, dostaje do mm Delicol, ja chleję sok jabłkowy i wcinam jabłka, masujemy mu będola i nie bardzo coś pomaga. Bąki robi, tylko żeby tak nie stękał strasznie bo mu z tym ciężko...
 
Do góry