reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zdrowie,wychowanie i rozwój naszych dzieciaczków

Julita szczeponka nazywa się pentaxim czy jakoś tak...
aguśka za 5iw1 zapłaciłam 110 zł, a rota 295 zł. Co do pneumokoków, to twoja pediatra nie ma racji, ja dostałam książeczki informacyjne pisane pod kierunkiem profesorów, autorytetów w tej dziedzinie (i to samo mi dziś powiedziała pediatra, że nie wie dlaczego wśród matek pokutuje takie błędne przekonanie, żeby szczepic dopiero po 2 r.ż.), że najwięcej zachorowań na penumo jest między 6 a 12 miesiącem życia. Wtedy też jest największe zagrożenie życia dziecka.

Mnie przekonało, to, że może się zacząc od zapalenia ucha lub innej niegroźnej z pozoru infekcji, a może doporwadzic do śmierci nawet w ciągu zaledwie kilku godzin... Poza tym po wyleczeniu mogą pozostac groźne następstwa jak padaczka, upośledzenie umysłowe czy uszkodzenia słuchu.
 
reklama
Co do pneumokoków, to twoja pediatra nie ma racji, ja dostałam książeczki informacyjne pisane pod kierunkiem profesorów, autorytetów w tej dziedzinie (i to samo mi dziś powiedziała pediatra, że nie wie dlaczego wśród matek pokutuje takie błędne przekonanie, żeby szczepic dopiero po 2 r.ż.), że najwięcej zachorowań na penumo jest między 6 a 12 miesiącem życia. Wtedy też jest największe zagrożenie życia dziecka.
.

ja słyszałam to samo i dlatego zdecydowaliśmy się czym prędzej zaszczepic na pneumokoki. ponoc małe dzieci tez gorzej przechodzą i jest to bardziej niebezpieczne niż u przedszkolaka. na szczepienia idziemy w piątek lub po weekendzie i szczepimy na wszystko (tzn. pneumo, rata i 6 w 1)
 
i już po... wybraliśmy jednak 5w1 + rota i o dziwo Mały nie płakał w ogóle przy ukłuciu, za to podczas podawania rota (jest to doustna szczepionka) kwili, krzwyił się i pluł na 100 metrów:) No i chyba przy następnym szczepieniu zdecydujemy się jednak na pneumokoki. W końcu dostaliśmy becikowe, a zdrowie dziecka jest najważniejsze, więc na to przeznaczymy pieniążki.

A poza tym Młody jest drobniutki mamy 56 cm i ważymy 4400, ale pani dr powiedziała, że jest w porządku, po prostu będzie drobinka:), czyli przytyliśmy od urodzenia niecłały kilogram i urośliśmy 2 cm. A nam się wydawał już taki wieeelki:p Myślałam, że ma około 60 cm:D

Prawie kilogram w pierwszym miesiacu to jest normalny przyrost wagi. Moj przybiera podobnie, po 220 gram na tydzien. Wazy 4400 majac miesiac? Moim zdaniem normalna waga, wcale nie jest drobny. Jeszcze jest taka tendencja, ze te z bardzo mala waga porodowa przybieraja w pierwszych miesiacach wiecej, a te z wieksza mniej. My skierowania na usg bioderek nie mamy, bo lekarz byl pewny, ze jest o.k. Przy pierwszym synku mielismy, bo lekarz mial watpliwosci co do lewego bioderka, ale na usg wszystko bylo dobrze.
 
Ostatnia edycja:
Agate tylko, że my mamy już prawie 2 miesiące:))), w niedzielę będzie 8 tygodni.

Aaa no i dostaliśmy skierowanie do por. rehabilitacyjnej, bo Mały ma skurcz szyi, dlatego non stop odwraca się na lewy bok.
 
Acha, to juz 2 miesiace, moj wazy dokladnie tyle w tej chwili, tzn. w ten poniedzialek, tyle wazyl. Czyli jak mial rowno miesiac, z tym, ze moj sporo przybiera, mimo tego, ze waga wyjsciowa wcale nie byla mala, troche powyzej sredniej. Pisze, ze sporo, bo pelicultrice mowila, ze srednio w pierwszym miesiacu przybieraja po 120 na tydzien, a moj srednio przybiera po 220, czyli 100 gram wiecej niz srednio. Ty karmiszpiersia, czy butelka, bo tu jak ktos karmi piersia to na poczatku kaza co tydzien kontrolowac wage, zeby widziec, czy odpowiednio przybiera, bo jak mniej niz te 120 na tydzien, to kaza przejsc na butelke, lub dokarmiac butelka, a jak przybiera o.k. to kaza tylko piersia karmic dalej.
 
Ostatnia edycja:
Zycze3 powodzenia w rehabilitacji maluszka To chyba nic powaznego?
raczej nie, ale trzeba pilnowac, bo mu się główka zaczyna z jednej strony spłaszczac:///
a ja się dziwiłam, że nawet jak gruby kocyk podkładałam, żeby się nie odwrócił, to i tak kładł tą główkę na lewo. Jutro będę się umaiwac, ciekawe jakie mają terminy.
Ja karmię piersią i w 1 miesiącu przybierał 125 g tygodniowo, z tym, że mi powiedziała lekarka, że to minimalnie, bo normy są 120-250 g na tydzień. Dopajac butelkę bym raczej nie chciała, na szczęście takiego zalecenia nie dostaliśmy:)
Agate, a przypomnij z jaką wagą startowaliście?
A w ogóle jak Twoja cukrzyca? Pilnowałaś diety przez 6 tygodni? Bo ja już po porodzie to olałam i 2 razy na czczo zmierzyłam sobie cukier, był ok, więc rzuciłam dietę i glukometr w kąt. Teraz czeka mnie jeszcze raz obciążenie glukozą:/
 
to ja sie musze wybrac do pediatry bo mała odwraca glowe tylko w lewo :(
krewetka dzieci z reguły wybierają sobie jeden bok i na nim najczęściej leżą i ja myślałam do zeszłego tygodnia, że u nas jest tak samo, ale zauważyłam małą asymetrię, jeśli chodzi o spłaszczenie główki z lewej i z prawej strony i zaczęłam mu przekładac tę główkę, ale nie raz musiałam się z Młodym siłowac i dało mi to do myślenia. A dziś lekarka jak Go zbadała, to wyczuła coś z mięśniami, powiedziała mi, ze to dopiero się zaczyna i żeby ja najszybciej rehabilitowac, bo później mogą byc kłopoty. Byc może Lilianka tylko upodobała sobie lewy bok, wcale nie musi to oznaczac, że też musi miec rehabilitację:), ale jeśli Cięto niepokoi, to jak najbardziej idź do lekarza.
 
reklama
iA poza tym Młody jest drobniutki mamy 56 cm i ważymy 4400, ale pani dr powiedziała, że jest w porządku, po prostu będzie drobinka:), czyli przytyliśmy od urodzenia niecłały kilogram i urośliśmy 2 cm. A nam się wydawał już taki wieeelki:p Myślałam, że ma około 60 cm:D

Haha ja też myślałam że mój już nie wiadomo ile przytył, a tu tylko 1,5 kg, z czego 0,5kg przywalił w pierwszym tyg. od wyjścia ze szpitala - a wydaje mi się że był o połowę mniejszy jak wyszedł z brzuszka :)

Ja również daję debridat i jan na razie odpukać pomału widać poprwę, ale chyba zaopatrzę się również w te niemieckie krople...tylko muszę na necie poszukać bo nie mam nikogo znajomego w niemczech...

Wiolan kiedyś się zaoferowała że może kupić i przesłać, a jakby co to mogę Ci dać namiary na priv do dziewczyny od której kupowałam na początku te krople, sprzedaje na e-bayu, ale ja zamawiałam na telefon bo ona jest z Wrocławia. Teraz dowożą mi znajomi bo u niej płaciłam niestety 45 zł za butelkę, a bez pośredników płacę tyle za dwie butelki.

Acha, to juz 2 tygodnie, moj wazy dokladnie tyle w tej chwili, tzn. w ten poniedzialek, tyle wazyl. Czyli jak mial rowno miesiac, z tym, ze moj sporo przybiera, mimo tego, ze waga wyjsciowa wcale nie byla mala, troche powyzej sredniej. Pisze, ze sporo, bo pelicultrice mowila, ze srednio w pierwszym miesiacu przybieraja po 120 na tydzien, a moj srednio przybiera po 220, czyli 100 gram wiecej niz srednio. Ty karmiszpiersia, czy butelka, bo tu jak ktos karmi piersia to na poczatku kaza co tydzien kontrolowac wage, zeby widziec, czy odpowiednio przybiera, bo jak mniej niz te 120 na tydzien, to kaza przejsc na butelke, lub dokarmiac butelka, a jak przybiera o.k. to kaza tylko piersia karmic dalej.

No a co powiesz na to że mój, jak już wześniej napisałam przywalił w pierwszym tygodniu pół kilograma ?:) A 120 to przybrał w szpitalu jeden dzień jak go dobrze podkarmiłam bo w pierwszej dobie stracił tyle ile mógł przez cały pobyt w szpitalu, więc mnie postraszyli że będą go podkarmiać. Więc Jachu nieźle pałaszuje - w 3 tygodnie kilogram, a jeszcze kryzys laktacyjny mieliśmy po drodze i szarpanie sutków ze złości że nie leci :-D
 
Do góry