reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kosmetyki

olga_d

Fanka BB :)
Dołączył(a)
12 Wrzesień 2016
Postów
1 247
Dziewczynki, nie chcąc mieszać wszystkich tematów otwieram nowy wątek dotyczący kosmetyków :). Smarujecie się już czymś? Moze z poprzednich ciąż macie jakieś niezawodne sposoby na rozstępy? Dajcie znać :).
 
reklama
Dziewczynki, nie chcąc mieszać wszystkich tematów otwieram nowy wątek dotyczący kosmetyków :). Smarujecie się już czymś? Moze z poprzednich ciąż macie jakieś niezawodne sposoby na rozstępy? Dajcie znać :).
Liczę na dobre geny, moja mama po 3 dzieci rozstępów brak, a wtedy mało kto się czymś smarował [emoji14]

A tak na poważnie to ja mam AZS i smarowanie ciała po prysznicu to u mnie nawyk, wydaje mi się że dobrze nawilżona skóra jest też bardziej elastyczna. Nie wiem czy będę stosować coś specjalnego dodatkowo. myślałam o olejach, bo lubię, ale kokosowy dla mnie tylko natłuszcza, nie wnika głębiej, masło shea kocham ale to w zimie bo ciezkie, marchewkowy jest super ale domieszany do balsamu, na pewno uelastycznia skórę, jojoba też może się sprawdzić... Myślę, że popróbuje sobie po prostu. Podstawą i tak musi być dobry balsam :) te palmersa są fajne, ale nie ma tam jakichś cudów. Dla mnie najważniejsze jest, żeby balsam nie zawierał oleju parafinowego na kilku pierwszych miejscach w składzie. Moja skóra go nie lubi, a po za tym zauważyłam, że on raczej tylko pokrywa skórę tłusta warstwą, nic więcej, po kolejnym myciu nadal jest sucha. Dużo dalej w składzie może być, ważne żeby wcześniej były jakieś lepiej działające składniki ;) ja np. uwielbiam wszystko z masłem shea :D
 
Używam Pharmaceris M i Elancylu. Mam też krem Momme, ale jest dla mnie za tłusty.
Słyszałam, że Elancyl jest skuteczny, muszę w końcu zacząć czegoś używać, bo nie mam dobrych genów... :(. Rozważam tez olejek ze słodkich migdałów, jest chwalony przez wiele mam.
 
Słyszałam, że Elancyl jest skuteczny, muszę w końcu zacząć czegoś używać, bo nie mam dobrych genów... :(. Rozważam tez olejek ze słodkich migdałów, jest chwalony przez wiele mam.
Znajoma kosmetyczka mówiła. Mi, że tu głównie chodzi o masaż który skórę lekko pobudzi, przygotuję na rozciąganiecie. Zwiększy elastyczność. Stąd dużo olejków do masażu i olejów w kosmetykach ciążowych :)
 
Mi rozstępy wyszły na biodrach i to dopiero po ciąży, no i na piersiach, też jak spadła mi waga..
 
Dziewczynki, nie chcąc mieszać wszystkich tematów otwieram nowy wątek dotyczący kosmetyków :). Smarujecie się już czymś? Moze z poprzednich ciąż macie jakieś niezawodne sposoby na rozstępy? Dajcie znać :).

Przez obie ciąże smarowałam się zwykłymi balsamami...jeden jedyny rozstępy mam po pierwszej na kości biodrowej- prawie niewidoczny...w obu pierwszych szybko tyłam. Ogólnie mam elastyczna skore wiec nie potrzebuje niczego specjalnie na rozstępy


16ud3e3kpztre1wh.png
 
U mnie narazie sama Neutrogena i oliwka dla dzieci.

Mam stary rozstęp na wewnętrznej stronie uda.

Jestem raczej mało elastyczna więc trzeba będzie coś "wdrożyć".
 
reklama
Ja zdecydowałam się na bio oil i zaczęłam kilka dni temu. Tez jestem z tych mniej elastycznych. W okresie dojrzewania pojawiło się kilka rozstępów na piersiach i kolanach, teraz pewnie dojdzie brzuch. I co do brzucha mam problem, bo jest cały w siniakach, krwiakach, miejscach po nakłuciu clexane, a wszedzie jest napisane, żeby nie smarować tych kosmetyków na uszkodzoną skórę. To mam w ogóle nie smarować brzucha? :(
 
Do góry