reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

No i te 177 to za dużo...
Wcześniej bardzo pilnowałam tej diety, jadłam co dzień o tej samej porze. Np zupa zabielona jogurtem naturalnym do tego gotowanego kurczaka. Ryż lub kasza plus mięso i warzywa. Makaron tylko ciemny. Strasznie się stresowalam, robiłam osobno dla męża i siebie. Teraz pod koniec mam cukry ok po wszystkim (na dziś mam termin) staram się pilnować odstępów między posiłkami i nie jeść za dużych porcji i tak naprawdę to mi starczy by cukier był ok..bo teraz mam takie bóle w nocy, że wstaje rano kompletnie rozbita
177 po 1h to za duzo ? Przeciez norma jest chyba do 180...

We wtorek ide z tymi wynikami do diabetologa, bede wiedziec wszystko.
 
reklama
No to jest na skraju, to też nie jest super, tym bardziej, że naczo wyższy, ale widzę że wszędzie inna polityka. U nas w razie wątpliwości w wyniku kieruje ginekolog do diabetologa.
 
Byłam dziś zrobić badanie HCg,ale wcześniej byłam u fryzjera i podjadlam specjalnie trochę ciastek do herbaty. Na to badanie poszłam równo godzinę po tych ciastkach i pani mi zmierzyła z palca cukier o było ok więc może jeszcze nic się nie dzieje...no ale...i tak zostaje na diecie bezcukrowej :cool2:
To następnym razem nie podjadaj bo wyjdzie Ci zły wynik to niesłusznie ;)
Może wyjść po 27 tygodniu jak będziesz miała robione bo mi w 25 też nie wyszło, dopiero 27/28, ale mi powtórzył bo mam spore obciążenie w rodzinie (moja mama i siostra miała: siostra odeszła w lipcu) a tak to czytałam, że tylko trzy razy powinno się robić z czego pierwszy raz to chyba był na początku i tylko naczo.
 
No to jest na skraju, to też nie jest super, tym bardziej, że naczo wyższy, ale widzę że wszędzie inna polityka. U nas w razie wątpliwości w wyniku kieruje ginekolog do diabetologa.
Ginekologa mam dopiero na poczatku grudnia a chce wiedziec cos wczesniej wiec diabetolog juz umowiony na wtorek.
Mam nadzieję ze nie bedzie tak źle [emoji52]
 
Napewno jak już coś to samą dietą :) Bo zawsze, z tego co czytam też wpis innych mam, daje dietę skierowanie na badania przed następna wizytą i jak pomiary i badania są ok to dalej dietą tylko :)
 
Tylko się nie stresuj bo pewnie czytałaś, że stres fałszuje wynik na niekorzyść. Jak będzie źle złap odech i sprawdź jeszcze raz ;)
 
SlodkaM

W drugiej ciąży, tak się zdenerwowałam jedna sprawa,że miałam cukier 180 przez cały dzień i nie mogłam tego spuścić....więc naprawdę, może tak być.:cool2:
 
reklama
Zasadniczo dostalam z trzech roznych zrodel (ginekolog prowadzacy, ordynator w szpitalu, diabetolog) informacje ze w tej chwili nie pozwalaja przenosic ciazy na insulinie (takie sa oficjalne wytyczne) - trzeba zglosic sie na patologie tydzien wczesniej. Co do samego wywolania to w tym szpitalu jest to standardowa procedura. Najpierw zalozenie cewnika Foleya na caly dzien, pozniej oksytocyna 6 h, przerwa i oksytocyna 12 h. Jak zadna z tych metod nie dziala decyduja sie na cesarskie ciecie, gdyz uwazaja, ze dalsze wywolywanie moze przyniesc wiecej szkod niz korzysci.
Jak tam urodziłaś już? Czekamy na info :)
 
Do góry