reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy laktacja zaniknie przy odciąganiu 2 razy dziennie?

dziękuję za wsparcie:)ale wiecie, jak to jest, a ja należę do panikarzy, więc cały czas się zastanawiam, czy dziecko prawidłowo rozwija się i czy nie ma problemów z pokarmem....
 
reklama
a ja mam pytanie, ile tak mniej, więcej jest pokarmu po ściągnięciu z jednej piersi? I czy są duże różnice w ilości pokarmu ściągniętego z dwóch piersi? Zauważyłam, że w lewej piersi dosłownie mam kilka łyżeczek pokarmu, a w porównaniu do prawej, to prawie, co, nic.....
 
a ja mam pytanie, ile tak mniej, więcej jest pokarmu po ściągnięciu z jednej piersi? I czy są duże różnice w ilości pokarmu ściągniętego z dwóch piersi? Zauważyłam, że w lewej piersi dosłownie mam kilka łyżeczek pokarmu, a w porównaniu do prawej, to prawie, co, nic.....
Zależy jak długo odciągasz, tzn jak bardzo piersi są do tego przyzwyczajone, która pierś była niedawno opróżniana, no i piersi między sobą też się różnią. No i nie da się odciągnąć do zera. Potem też się produkuje, tylko na bieżąco więc i trudniej odciągnąć.
 
@mamaEmika nie da sie okreslic ile sciagniesz z damej piersi. To bardzo indywidualne. Czesto jedna piers produkuje wiecej niz druga. I tak jak pisala @Aguu te wszystkie uwagi wplywaja na ilosc lub brak pokarmu
 
@Aguu i @Destino dziękuję za odpowiedź:)tak się właśnie zastanawiałam nad tym co może być tego przyczyną:/ jak, sądzicie mogę wiązać ze sobą to, że w tej lewej piersi mam od kilku dniu dość mocny ból? Może zaczekam kilka dni i zobaczę, czy ruszy laktacja w lewej piersi?
 
@Aguu i @Destino dziękuję za odpowiedź:)tak się właśnie zastanawiałam nad tym co może być tego przyczyną:/ jak, sądzicie mogę wiązać ze sobą to, że w tej lewej piersi mam od kilku dniu dość mocny ból? Może zaczekam kilka dni i zobaczę, czy ruszy laktacja w lewej piersi?
A co to za ból? Po kp, w trakcie? Jaki to rodzaj bólu? Czy pierś, brodawka wyglądają inaczej?
 
Przed karmieniem piersi i jest to takie kłucie w głębi piersi:/ pierś i brodawka wyglądają tak samo jak wcześniej:/
 
reklama
właśnie tylko podczas karmienia i zauważyłam także, jakbym miała trochę mniej pokarmu:/ wczoraj częściej przystawiałam dziecko do piersi tak, jakby ból trochę zelżał.
 
reklama
Do góry