reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

toksoplazmoza

Nie właśnie.. To są moje pierwsze

Hej :) ja jestem w 23 tyg ciazy i powiem Ci, ze na poczatku ciazy wszystko bylo ok. Nigdy nie chorowalam. 2 tyg temu robilam 2 probe, bo jesli kobieta nie chorowala to powtarza badania w ciazy niby 3 razy. I niestety igm wyszlo reaktywne. Wiem co czujesz, bo to stres, obawy, nerwy. Mam to samo. Dzis powtorzylam wyniki i dla mnie sa niejedoznaczne. Tez nie mam norm. Ginekolog ginekologiem, ale udaj sie do zakaznika. Mam teraz watpliwosci czy faktycznie jestem chora. I moze byc tak, ze Ty tez nie jestes chora. Ja mam 1 wizyte u lekarza chorob zakaznych za tydzien. Uwazam, ze musze miec konsultacje z kims kto sie na tym zna, na tych calych dziwnych awidnosciach i przeciwcialach. My tak naprawde same do tego nie dojdziemy, nie bedziemy wiedziec nic z tego, dla mnie to czarna magia jest, a z tego wiem i dla niektorych lekarzy tez. Mi dzisiaj tlumaczyli w labolatorium, ze czasami sa takie wyniki ponad norme i niekoniecznie musialo dojsc do zarazenia. Hormony, ciaza itp. itd.
 
reklama
Hej :) ja jestem w 23 tyg ciazy i powiem Ci, ze na poczatku ciazy wszystko bylo ok. Nigdy nie chorowalam. 2 tyg temu robilam 2 probe, bo jesli nie chorowalam to sie powtarza w ciagu ciazy niby 3 razy. I niestety igm wyszlo reaktywne. Wiem co czujesz, bo to stres, obawy, nerwy. Mam to samo. Dzis powtorzylam wyniki i dla mnie sa niejedoznaczne. Tez nie mam norm. Ginekolog ginekolgiem, ale udaj sie do zakaznika. Mam teraz watpliwosci czy faktycznie jestem chora. I moze byc tak, ze Ty tez nie jestes chora. Ja mam 1 wizyte u lekarza chorob zakaznych za tydzien. Uwazam, ze musze miec konsultacje z kims kto sie na tym zna, na tych calych dziwnych awidnosciach i przeciwcialach. Mysle, ze tak naprawde my same nie bedziemy wiedziec nic z tego, dla mnie to czarna magia jest, a z tego wiem i dla niektorych lekarzy tez.
No właśnie mam dziwnie niskie igg bo 19, norma do 3. Nibu dodatnie... I igm też norma 0,650 ja mam 0,944 więc już nie wiem co myśleć. A wyniku awidności nie mam. Może być tak, że chorowałam już, A to zaburzyła ciąża. Najpierw muszę iść na 1 usg i pierwsza wizytę, żeby zobaczyć maluszka, czy w ogóle jest i rozwija się prawidłowo. Bo póki co za wcześnie.
 
No właśnie mam dziwnie niskie igg bo 19, norma do 3. Nibu dodatnie... I igm też norma 0,650 ja mam 0,944 więc już nie wiem co myśleć. A wyniku awidności nie mam. Może być tak, że chorowałam już, A to zaburzyła ciąża. Najpierw muszę iść na 1 usg i pierwsza wizytę, żeby zobaczyć maluszka, czy w ogóle jest i rozwija się prawidłowo. Bo póki co za wcześnie.
Ja i cyferki to czarna magia, nie wypowiem się, wiem tylko, ze toksoplazmoza jest ciezka to stwierdzenia przez lekarza. U Ciebie wczesniej, ja juz polowa ciazy to i stres duzy czy nie przeszlo na dziecko (o ile jestem chora) i kiedy, jesli juz....okropne uczucie
 
Ja i cyferki to czarna magia, nie wypowiem się, wiem tylko, ze toksoplazmoza jest ciezka to stwierdzenia przez lekarza. U Ciebie wczesniej, ja juz polowa ciazy to i stres duzy czy nie przeszlo na dziecko (o ile jestem chora) i kiedy, jesli juz....okropne uczucie
Tak samo u mnie wielki stres.... :(
 
Witam. jestem w 11 tc i dziś dostałam wyniki toxo igg 231.00 A igm 0.232 jak mam rozumieć ten wynik jest pozytywny czy negatywni
 

Załączniki

  • Screenshot_20190612-211048_Chrome.jpg
    Screenshot_20190612-211048_Chrome.jpg
    316,1 KB · Wyświetleń: 107

Chorowalas dawno temu, nic Ci nie grozi, masz przeciwciala. Nic tylko sie cieszyc. Gorzej jakbys nigdy nie chorowala przed ciaza, jak ja i podlapala w ciazy.
 
reklama
Do góry