reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2020

reklama
Hej, ja tez mieszkam w Holandii :) Moge spytac gdzie dokladnie mieszkasz?

To moja druga ciaza tutaj (synek urodzil sie w 2016), wiec daj znac jesli bedziesz miala jakies pytania czy watpliwosci.
Ooooo.... Super ja mieszkam w Papendrecht (między Dordrecht, a Rotterdam) fajnie, bo nie mam się narazie komu wygadać ani popytać bo chce poczekać tak do 12/14 tygodnia żeby mieć pewność że wszystko OK. A z drugiej strony jestem szczęśliwa i wiesz taką mieszanka uczuć, bo jednak taka moja "tajemnica" że mam kogos na pokładzie jak gdzies bliko mieszkasz to obowiązkowo musimy się spotkać, mam masę pytań
 
Hey ja jestem z Holandii i niestety to samo tutaj nic nie zrobią do 12 tygodnia, co ma być to będzie trochę mnie to przeraża bo jednak to moja 1 ciąża, mam 29 lat i jednak trochę się stresuje czytając że tu na forum co 2 dziewczyną coś tam jednak bierze na podyrzymanie. Ja ogólnie dobrze się czuję ból w macicy takie kucie, mega wyostrzony zapach, mdłości może nie ale czasami jest mi naprawdę nie dobrze mdli mnie, od tygodnia zaparcia i wzdęcia nie do opanowania, no i piersi wielkie nabrzmiałe i zauważyłam w sobotę że otoczki się powiększają i sutki są sterczące obolałe i większe, senność to jakaś masakra. A tak to chyba dobrze się czuję, życzę powodzenia
Witaj. ..nie każda ciaza musi wiązać się z lekami na podtrzymanie. Niektórzy lekarze przepisują profilaktycznie. Ja w żadnej ciaxy nic nie brałam. A urodziłam 2 silnych chłopców.

Po ciążach nigdy nie miałam problemu do wrocenia do formy. Dużo ćwicze. I jak będzie wszystko ok to jest w ciaxy zamierzam ćwiczyc fitness.
 
Hey, dobrze słyszeć że wszystko w porządku, jednak jak się dowiedziałam i zaczęłam czytać fora o różnych rzeczach, które się dziewczyną przytrafiają to jednak trochę strach, ja mieszkając w NL dodatkowo wiem, że niestety tu do 12tyg. Nikt mi nic nie poda dlatego trochę mnie to przestraszyło, że tak dużo dziewczyn coś bierze. Wiadomo trzeba być dobrej myśli i trzymam za moja fasole kciuki ja też prowadzę aktywny tryb życia, chociaż nie powiem że ja dowiedziałam się o ciąży to odpuściłam i narazie tylko praca, odpoczynek i spacer z psem, bo jednak nie chciałabym ryzykować, ale nie zamierzam stać w miejscu, poprostu chce dać sobie spokój tak do 12/14 tyg. Żeby też się trochę przyzwyczaić do nowego stanu rzeczy, bo ciało się zmienia.
 
Hey, dobrze słyszeć że wszystko w porządku, jednak jak się dowiedziałam i zaczęłam czytać fora o różnych rzeczach, które się dziewczyną przytrafiają to jednak trochę strach, ja mieszkając w NL dodatkowo wiem, że niestety tu do 12tyg. Nikt mi nic nie poda dlatego trochę mnie to przestraszyło, że tak dużo dziewczyn coś bierze. Wiadomo trzeba być dobrej myśli i trzymam za moja fasole kciuki ja też prowadzę aktywny tryb życia, chociaż nie powiem że ja dowiedziałam się o ciąży to odpuściłam i narazie tylko praca, odpoczynek i spacer z psem, bo jednak nie chciałabym ryzykować, ale nie zamierzam stać w miejscu, poprostu chce dać sobie spokój tak do 12/14 tyg. Żeby też się trochę przyzwyczaić do nowego stanu rzeczy, bo ciało się zmienia.
A jak to wygląda z pierwszą wizyta? W którym tygodniu juz u was przyjmują. Pewnie uspokoilabyś się gdybys była po usg :-) .
Moja trzecia ciąża zatrzymała się w 9 tc . Tutaj nawet leki na podtrzymanie by nic nie dały.
Najważniejsze że dobrze się czujesz i jak narazie jest wszystko w porządku.
 
No mam wizytę u położnej bo tu położną prowadzi ciążę za tydzień 23.07 ale to taka pogadanka raczej, badanie na krew i tyle. USG pewnie dopiero w 12tyg. Więc muszę uzbroić się w cierpliwość, choć mam jej mało bo jednak chciało by się wiedzieć co tam słychać u pasażera na gapę narazie robię sobie raz na tydzień test taki zwykły z moczu bo to mnie trochę uspokaja. Ale objawy są więc się cieszę, że raczej wszystko dobrze. (Brak tylko wymiotow, ale tego raczej wolała bym uniknąć, bo było by ciężko się kamuflować)
 
A jak to wygląda z pierwszą wizyta? W którym tygodniu juz u was przyjmują. Pewnie uspokoilabyś się gdybys była po usg :-) .
Moja trzecia ciąża zatrzymała się w 9 tc . Tutaj nawet leki na podtrzymanie by nic nie dały.
Najważniejsze że dobrze się czujesz i jak narazie jest wszystko w porządku.
To bardzo, Ci współczuję twojej straty.
 
reklama
Ja mam dwie i jedna właśnie 7tyg1 dzień na ktorej miałam kalendarzyk z menstruacją i owulacją, a druga taka typowo ciążowa że 6t0d wiec sama trochę nie wiem ktorej mam sie słuchać. (Choć tą ciążowa pokazuje niby, że to jest 7tyg. ale wiek położniczy 6+0.
Ja mam kilka aplikacji ale słucham najbardziej ciaza +
 
Do góry