reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2020

hej mamcie witam się po dłuższej nie obecności. Podczytywałam Was cały czas. Jakoś dół mnie złapał i troszkę potrzymał.
W poniedziałek byłam zrobić bete i wyszła mi 6408,00 a dziś 13899,00 czy to nie za duży przyrost ? 21.08 dopiero wizyta na nfz ale nie wiem czy tyle wytrzymam i czy nie pójdę prywatnie....
 
reklama
Trzymaj się!

Ale śliczna panienka [emoji7]A masz zwolnienie? Kciuki niech się szybko wchłania!



Znów kupiłam sobie na obiad... bigos. Nic mi nie smakuje wszystko tak jem żeby z głodu nie modliło

Ja dzisiaj objadpam się kapusta zasmażana z cieciorka...
Jak nic przytyje w tej ciąży, jak jestem głodna to mnie MDLI jak zjem posiłek to od razu jak nowo narodzona [emoji23] albo moja Fasolka taki łakomczuch i się domaga codziennie innych smaków
 
Lusia A na jakiej wsi mieszkasz ? Ja pochodzę z Kołobrzegu , mieszka tam moja babcia dokładnie 8km od Kołobrzegu (Rosciecino koło Zieleniewa) tam się urodziłam A gdy miałam 3 latka tata wyjechał na Śląsk i za nim Mama i tak mieszkałam tam do 15 roku życia, rodzicom się nie układało i z mama wyjechaliśmy do Niemiec , mój Tata zmarł cztery lata temu , na Śląsk już nie mam do kogo jeździć , więc sporadycznie na Święta lub jakieś okazje jeżdżę do Kołobrzegu

Ja mieszkam już bliżej Koszalina, ale przeprowadziłam się z Karlina. Myślałam że to bliżej Kołobrzegu ale patrząc na mapę do Kołobrzegu mam 40 km :D haha taka ze mnie znawczyni mapy :-D a Rościecino znam z opowiadań :) ale to z Karlina jest 20 km w sumie bo to inna trasa, na Kołobrzeg miałam 24 kilometry z Karlina.
 
Wasze zdjęcia z usg są obłędne, to niesamowite, że widać już na nich takich mini czlowieczków z rękami i nóżkami.. ja jak dotrwam w względnym zdrowiu, to 20 wizyta u mojego ginekologa, a może nawet 17 uda się coś podejrzeć u znajomej, która jest ginekologiem, bo wybieramy się tam w odwiedziny..
Ja też mam 20 wizytę próbowałam dziś pójść przy pretekstem infekcji, ale nie miała czasu, kazała tylko używać maść z clotrimazolem i globułki z bakteriami kwasu mlekowymi.
 
A ja się chyba będę żegnać bo mam coraz mniejsze przyrosty BETA HCG i źle to wygląda

Przyrost hormonu jest poniżej normy
Twój wynik przyrostu hormonu beta HCG jest nieprawidłowy.
Wynik poniżej normy może świadczyć o tym, że ciąża rozwija się nieprawidłowo.
Zalecamy konsultację z lekarzem i powtórne badanie przyrostu hormonu betaHCG za dwa dni.
Twój średni dwudniowy przyrost hormonu beta HCG to 48783 mlU/ml (25.9%).
Beta HCG powinien zwiększać się mniej więcej o 66% co 48h.


Wizytę mam w poniedziałek... a lekarz kazał mi mierzyć BETA HCG jestem zła bo sie teraz o wiele bardziej martwie
 
No w Danii do 12 tyg też nic oni stawiają na naturę że jeśli płód jest zdrowy to bez problemu przetrwa do 12 tyg bez żadnych tabletek podtrzymujacych i wogole. Oczywiście zawsze możesz zgłosić się na pogotowie ratunkowe z bólami czy krwawieniem to zrobią usg i zobaczą co dalej mogą Ci zlecić leżenie ale żadnych leków. Za to po 12 tyg jeśli coś jest nie tak to co chwila jesteś u lekarza wtedy już dmuchaja i chuchaja na przyszłą mamusie i maleństwo. A jeśli ciąża nie ma żadnego zagrożenia to pierwsze usg w 12 tyg drugie w 24 a 3 w przed porodem i to tyle miesiąc przed porodem częstsze wizyty połoznien w domu i tyle z wizyt u lekarza w czasie ciąży nawet po porodzie jeśli rodzi się naturalnie i dzidziuś potrafi ssać mleko to po 5 h do domku oczywiście jeśli wszystko jest ok. Później tylko położna do domu zagląda dość często na początku
Nie przejmuj się w Norwegii nie ratują do 18 tygodnia, dopiero jak poronisz następnym razem traktują Cię lepiej, więcej badań i wcześniej usg ;)
 
reklama
hej mamcie witam się po dłuższej nie obecności. Podczytywałam Was cały czas. Jakoś dół mnie złapał i troszkę potrzymał.
W poniedziałek byłam zrobić bete i wyszła mi 6408,00 a dziś 13899,00 czy to nie za duży przyrost ? 21.08 dopiero wizyta na nfz ale nie wiem czy tyle wytrzymam i czy nie pójdę prywatnie....
A jakie masz normy na wyniku z laboratorium? I który to jest tydzień? Hormon nie przyrasta z dokładnością 1do 1. Ja mam bete 99 tyś w 7 tyg i 1 dzień,która robilam w poniedziałek. Dziś zrobilam powtórzenie,ale jeszcze nie mam wyników A jestem pewna,że nie przerosła o 100% bo przy dużych wartościach hormon wyhamowuje. Także nie martw się na zapas. Ja też się zestresowalam, ale znajomy lekarz powiedział mi że wszystko jest ok. Także czekaj spokojnie na swoją wizytę. Ja też mam dopiero 28 sierpnia. Będzie dobrze jestem pewna!!!
 
Do góry