reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2020

Tylko że 20% dzieci chorych wygląda na usg zupełnie prawidłowo, więc m.in. po to została stworzona pappa żeby pomóc odszukać te chore maluchy. Natomiast sama pappa też nie jest idealna, bo ma 5% fałszywie ujemnych wyników, więc 5 na 100 kobiet dostanie wynik np. 1:220 czyli "zły", a urodzi zupełnie zdrowe dziecko.
Mi się wydaje, że jeżeli na USG wszystko wyszło ok, szczególnie kość nosowa i przezierność karkowa, to nie ma co się martwić. Te liczby to tylko statystyka
 
reklama
Ja jestem w pierwszej ciąży i wien że na ruchy jeszcze poczekam, choć pewnie po 30 tyg będę narzekać ;) później podobno boli ;) wydaje mi się że w zeszły piątek poczułam ruch kucnelam i dość mocno scisnelam brzuch i wtedy poczułam takie przeplyniecie jak rybka tam w środku i normalnie na takie nie reaguje bo to mogą być jelita itd ale jakoś podświadomie aż się z a brzuch chwyciłam przy wyproscie I wiem raczej ze to to.
Jak położna mierzyła mnie detektoren zwróciła uwagę że strasznie głośno serduszko słychać, że rzadko jej tak w młodym wieku ciazy się znajduje tak szybko tętno ale ona nie wie że na penetralnym mam starsza ciąże do miesiączki prawie o tydzien i słychać było ruchy dzidziusia, mówi że młoda nadpobudlowa, to samo powiedziała ostatnio moja na usg penetralnym w Polsce, jak się w da w mamusie to będę miała przechlapane... Mama już mi się kazała wyspać, kolki i zaczęłam chodzi w 9 miesiącu I nie mogła mnie utrzymać, wózek był beee chodzik najlepszy. Wiem że teraz chodziki są szkodliwe, ale ja z braćmi chodziliśmy o żadne z nas wad nie ma.
 
Tylko że 20% dzieci chorych wygląda na usg zupełnie prawidłowo, więc m.in. po to została stworzona pappa żeby pomóc odszukać te chore maluchy. Natomiast sama pappa też nie jest idealna, bo ma 5% fałszywie ujemnych wyników, więc 5 na 100 kobiet dostanie wynik np. 1:220 czyli "zły", a urodzi zupełnie zdrowe dziecko.

Swiete Słowa. Wlasnie o to chodzi, ze pappa mimo, ze czasem nastraszy to daje wiekszosc pewnosc niz samo usg.
 
Wiecie co jestem w szoku, bo jak chodziłam w ciąży no 8 i 6 lat temu to może 1 dziewczyna na taką grupę jak tu poznała płeć w tak wczesnym tc a tu widzę conajmniej połowa jak nie więcej [emoji3526] ale to pewnie nowocześniejszy sprzęt i lepsza wiedza lekarzy [emoji6]
 
Wiecie co jestem w szoku, bo jak chodziłam w ciąży no 8 i 6 lat temu to może 1 dziewczyna na taką grupę jak tu poznała płeć w tak wczesnym tc a tu widzę conajmniej połowa jak nie więcej [emoji3526] ale to pewnie nowocześniejszy sprzęt i lepsza wiedza lekarzy [emoji6]
I dopytuwanie mam, dawniej się tak nie zwracali uwagi, a teraz każda chce zakupy zrobić, pokój przygotować itd, moja ginekolog mówi że nie lubi tak strzelać niby 80% dziewczynka ale zawsze jest 20% że chłopak...
 
reklama
Do góry