reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Test ciążowy z krwi z Apteki - jest taki!

Ja tam bym się tak nie cieszyła ;) w piątek zrobiłam bhcg z krwi w 36 dniu cyklu, a wyszło <0,1... chociaż cykle zwykle miałam 28/9 dni, ale że karmię piersią to pewnie po ciąży są jakieś dłuższe dalej nie dostałam okresu, a nigdy takich długich cykli nie miałam, więc we wtorek zrobiłam test z moczu i pozytywny - poszłam na krew i beta ok. 50 ;)
Dla odmiany przy pierwszej ciąży bhcg wyszło mi w 23 dc...
Nigdy tego testu nie robiłam, ale nie zgadzam się z tym, że Twoja sytuacja obala skuteczność tego testu. Licząc, że tylko beta podwaja się w ciągu 48 h to w niedziele miałaś 25, a w piątek 12.5 (przypuszczam, że nawet poniżej 10, a może nawet 5, bo beta na początku rośnie zazwyczaj szybko). To niestety Twoja sytuacja z rozkegulowanymi cyklami po wcześniejszej ciąży nie jest modelowa, bo tym razem miałaś inaczej owulację i czy to 23 dc czy 36 dc nic nam nie mówi i tym kiedy była owulacja. Nie chcę chwalić tych testów obalam jedynie Twój argument.
 
reklama
Nigdy tego testu nie robiłam, ale nie zgadzam się z tym, że Twoja sytuacja obala skuteczność tego testu. Licząc, że tylko beta podwaja się w ciągu 48 h to w niedziele miałaś 25, a w piątek 12.5 (przypuszczam, że nawet poniżej 10, a może nawet 5, bo beta na początku rośnie zazwyczaj szybko). To niestety Twoja sytuacja z rozkegulowanymi cyklami po wcześniejszej ciąży nie jest modelowa, bo tym razem miałaś inaczej owulację i czy to 23 dc czy 36 dc nic nam nie mówi i tym kiedy była owulacja. Nie chcę chwalić tych testów obalam jedynie Twój argument.

Pewnie, że nie podważa. Tylko czasami i na krew najazdy dłużej poczekać
 
U mnie ten test z krwi wyszedl jako jedyny pozytywny, a dzis odebrany wynik beta z laboratorium to 28 mIU/ml ;):) poza tym nie sadze zeby szybki test który robią lekarze przed podjeciem procedur medycznych w szpitalu (na stronie jest napisane ze uzywany jest w 170 krajach i wszystkich placówkach szpitalnych we Francji) byl kolokwialnie mowiąc nieskuteczny.w innych krajach testy z krwi są juz dawno dostepne w aptekach, wiec to zadna nowosc tak naprawde..
 
zdjecia z 3 klejnych testów z krwi - 4 dni po owulacji (negatywny), 6 dni po (dodatni) i 8 dni po (mocniej dodatni) ;)
 

Załączniki

  • 1.png
    1.png
    17,7 KB · Wyświetleń: 4 151
  • 2.png
    2.png
    30 KB · Wyświetleń: 3 159
  • 3.png
    3.png
    15,5 KB · Wyświetleń: 2 689
Ostatnia edycja:
ciekawy temat, pierwszy raz spotykam sie z testem ciązowym ktory mozna wykonac w domu z krwi. juz mialam rozne przygody z testami z moczu, czasem wychodziły cienie a ciazy nie było. moze te z krwi sa bardziej wiarygodne
 
Ja mam kupiony, czekam tylko na okazje do testowania, wydaje mi się, że to fajna alternatywa dla tego wiecznego wpatrywania się w cienie na testach, dobry tez na wątpliwości czy test sikany nie oszukuje (raz dodatni, raz ujemny), ale pewnie znajdą się i tacy co będą potrzebowali papierka na potwierdzenie ciąży ;) no i przyrostu nim nie sprawdzimy
 
Któraś może jeszcze testowała i mogłaby wypowiedzieć się na temat skuteczności i testowania kilka (7-10) dni po owu?
Testowałam 3 miesiące temu i chociaż bylam sceptycznie nastawiona, to wlasnie ten test wykrył mi ciąże jeszcze przed miesiączką. z mojej fototeki przedciążowej, moze komus sie przyda :D test z moczu 11 dni po owulacji "negatywny", test z krwi od 9 dnia lekki paseczek, w 10 dniu mocniejszy, w 11 dniu już mocny ze ho ho!;)
 

Załączniki

  • 9.png
    9.png
    101,6 KB · Wyświetleń: 2 457
  • 11.png
    11.png
    41 KB · Wyświetleń: 1 985
  • 11b.png
    11b.png
    12,5 KB · Wyświetleń: 1 962
reklama
Do góry