reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2020

A mogę dodatkowo brać magnez bez wiedzy lekarza jak biorę prenatal duo? Czy jednak lepiej to zgłosić? Ja mieszkam na 3 pietrze, bez windy niestety. Jak wejde na górę jakbym maraton przebiegła, tak się czuję ;/
Ja biorę duo i magne b6 4 razy dziennie, bardzo wiele kobiet bierze magnez ale najlepszy jest magne b6 bo to lek a nie suplement. Mi na początku lekarz powiedział żebym brała bo mrowialy mi palce i też zwiększ chyba już do 6 tabletek. Jak dla mnie na spokojnie bierz :) byłam u rodziców ostatnio i oni mieszkają na 3 piętrze. Szczerze współczuję!
 
reklama
No właśnie ja też sobie obiecałam, że będę jeść "lekkie" rzeczy, ale mnie brzuch napina nawet po ziemniakach czy makaronie. Kalafiora się wystrezgam bo gorzej mi robi niż kapusta czy fasolka. U mnie z dwa, trzy tygodnie temu doszły jeszcze zaparcia. Byłam na echo, lekarz powiedział, żeby być umiarkowanym optymistą ponieważ dziecko jest dalej za małe dwa tyg, ma za małą główkę i kończyny, brzuszek jest w sumie ok. Na razie należy Ją kontrolować, w sumie teraz nic nie zrobią. Przepływy wszystkie i mózg okej. Zastawka trójdzielna się domyka. Mała waży ok 437 g, jestem wg usg i OM 22+2 tc. Według pomiarów 20+4. Kontrola u kardiologa za 6 tygodni. Ja nawet nie wiem ile moja szyjka ma cm. Mam podane w normie. Mam nadzieję, że mi się nie skróci i że U Ciebie też się już nie skróci. Aaaa i łożysko też mam okej wg kardiologa. Mój mąż ma 156 cm wzrostu i jego prawie cała rodzina, ja 164 cm więc mam nadzieje, że dziecko będzie małe po prostu i na tym się skończy. Dopóki nie urodzę będę się martwić, ale to chyba normalne. Każda z nas martwi się o dzieciątko :) Miłego dnia dziewczyny :*
Na pewno wszystko będzie okej. Również miłego dnia :))
 
Kochana dawka na magnez przyszłej mamy rośnie do 400-450 mg ,wiec możesz . Ja brałam magnez b6 ale zrezygnowałam , bo dawka to 48 mg w tabletce , wiec rzeczywiście trzeba brać kilka tych tabletek a to mnie denerwowało . Teraz kupiłam Magnella - też z witamina b6 . A plusem jest to , ze jedna tabletka to 200 mg . I ma tez rekomendacje Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego . Dodatkowo mi ginekolog polecał potas , nie mam go w witaminach dla kobiet w ciąży , a jego brak również działa na skurcze i mięśnie - mi np. w ciąży drga czasami powieka . A podobno magnez i potas w spółce działają lepiej .
 
Kochana dawka na magnez przyszłej mamy rośnie do 400-450 mg ,wiec możesz . Ja brałam magnez b6 ale zrezygnowałam , bo dawka to 48 mg w tabletce , wiec rzeczywiście trzeba brać kilka tych tabletek a to mnie denerwowało . Teraz kupiłam Magnella - też z witamina b6 . A plusem jest to , ze jedna tabletka to 200 mg . I ma tez rekomendacje Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego . Dodatkowo mi ginekolog polecał potas , nie mam go w witaminach dla kobiet w ciąży , a jego brak również działa na skurcze i mięśnie - mi np. w ciąży drga czasami powieka . A podobno magnez i potas w spółce działają lepiej .
O to popytam w aptece o tą magnelle ;)
 
Kochana dawka na magnez przyszłej mamy rośnie do 400-450 mg ,wiec możesz . Ja brałam magnez b6 ale zrezygnowałam , bo dawka to 48 mg w tabletce , wiec rzeczywiście trzeba brać kilka tych tabletek a to mnie denerwowało . Teraz kupiłam Magnella - też z witamina b6 . A plusem jest to , ze jedna tabletka to 200 mg . I ma tez rekomendacje Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego . Dodatkowo mi ginekolog polecał potas , nie mam go w witaminach dla kobiet w ciąży , a jego brak również działa na skurcze i mięśnie - mi np. w ciąży drga czasami powieka . A podobno magnez i potas w spółce działają lepiej .
No POWIEM Ci, że zainteresowała mnie tą Magnellą :)
 
Cześć dziewczyny, jestem w pierwszej ciąży, jutro zaczynam 22tc. Chodzę do ginekologa na NFZ, byłam na wizycie połówkowej i lekarz stwierdził że jest wszystko dobrze z dzieckiem ale nie podał mi żadnych konkretów. Czy na wizycie u prywatnego lekarza dowiem się coś więcej niż to że jest wszystko dobrze, to znaczy jak pracuje serce, płucka i cała reszta narządów wewnętrznych?
 
Cześć dziewczyny, jestem w pierwszej ciąży, jutro zaczynam 22tc. Chodzę do ginekologa na NFZ, byłam na wizycie połówkowej i lekarz stwierdził że jest wszystko dobrze z dzieckiem ale nie podał mi żadnych konkretów. Czy na wizycie u prywatnego lekarza dowiem się coś więcej niż to że jest wszystko dobrze, to znaczy jak pracuje serce, płucka i cała reszta narządów wewnętrznych?
Dowiesz się to samo, w sensie że wszystko dobrze. Poda Ci ewentualnie ile uderzeń ma sekdudzke i wymiary dziecka i przybliżoną wagę. Powinien też zmierzyć szyjke ale to ma sens jeśli robi to jeden Lekarz na każdym sprzęcie będą trochę inne wymiary. Powinien też dać zdjęcia dziecka. Idź jeśli chcesz :) ale jak jest wszystko dobrze to gratuluję :) córka czy syn?
 
Dowiesz się to samo, w sensie że wszystko dobrze. Poda Ci ewentualnie ile uderzeń ma sekdudzke i wymiary dziecka i przybliżoną wagę. Powinien też zmierzyć szyjke ale to ma sens jeśli robi to jeden Lekarz na każdym sprzęcie będą trochę inne wymiary. Powinien też dać zdjęcia dziecka. Idź jeśli chcesz :) ale jak jest wszystko dobrze to gratuluję :) córka czy syn?
Nic na temat szyjki nie wspominał . Dziękuję, dziecko waży 475g, co do płci to jeszcze jej nie poznałam. Za każdym razem dziecko ma pępowinę między nóżkami. Za dwa tygodnie mam następna wizytę więc mam nadzieję że w końcu poznamy płeć
 
Cześć dziewczyny, jestem w pierwszej ciąży, jutro zaczynam 22tc. Chodzę do ginekologa na NFZ, byłam na wizycie połówkowej i lekarz stwierdził że jest wszystko dobrze z dzieckiem ale nie podał mi żadnych konkretów. Czy na wizycie u prywatnego lekarza dowiem się coś więcej niż to że jest wszystko dobrze, to znaczy jak pracuje serce, płucka i cała reszta narządów wewnętrznych?
Ja poprzednia ciąże prowadziłam na NFZ bo przebiegala spokojnie ale 2 razy byłam prywatnie o tak, żeby się upewnić co do płci i czy wszystko przebiega prawidłowo [emoji3526] trafiłam na bardzo miłego lekarza, usg było długie i dokładne a mąż dostał pamiątkowe zdjęcie 3d które nie pozostawało wątpliwości co do płci [emoji6]
 
reklama
Cześć dziewczyny, jestem w pierwszej ciąży, jutro zaczynam 22tc. Chodzę do ginekologa na NFZ, byłam na wizycie połówkowej i lekarz stwierdził że jest wszystko dobrze z dzieckiem ale nie podał mi żadnych konkretów. Czy na wizycie u prywatnego lekarza dowiem się coś więcej niż to że jest wszystko dobrze, to znaczy jak pracuje serce, płucka i cała reszta narządów wewnętrznych?
Ja byłam na nfz równo w 20 tygodniu. Lekarz nic mi nie powiedział oprócz tego, że mam się nie martwić i dziecko jest faktycznie mniejsze. Moja wizyta trwała z 5 minut. Nie dowiedziałam się ile waży, czy potwierdza dziewczynkę, nic. Powiedział, że jakby nie miało głowy to można byłoby się martwić. Prywatnie, wiadomo mierzył to i tamto w tym fałd karkowy. Dostałam zdjęcia, wg mnie mała jest jeszcze? brzydka i wystarczyło mi czarno białe ahahah, mam też na siatkach wykresach podane jak mała jest za mała, no i płeć oczywiście. Badał też nerki, mozg, pęcherz, itp. Najdokładniejsze badania to zrobił mi kardiolog, ale akurat ja miałam skierowanie i tylko jak coś się dzieje kierują do kardiologa :) Wiem, że niektórym dziewczynom właśnie lekarz na nfz zrobił lepsze badanie połówkowe niż mi ahahah.
 
Do góry