reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po hsg

reklama
Cześć Dziewczyny!
Mam do Was pytanie, kiedy najwcześniej po HSG metodą z RTG - czyli bardziej inwazyjna można isc na basen i kiedy można najwcześniej wspolzyc?
Wczoraj miałam ten zabieg, bez znieczulenia ogólnego i strasznie bolało, mam 2 jajowody niedrożne i ginekolog mi je rozepchal - sa teraz częściowo drozne. Ale ten bol byl nie do wytrzymania, nikomu nie polecam....
Witam się. Mialam wczoraj HSG taka sama metodą, cos okropnego [emoji26]
Dostałam dożylnie lek przeciwbólowo-rozkurczowy przed samym zabiegiem ale chyba słabo podziałał bo krzyczałam z bólu i czułam sie jakby mnie ktoś rozrywał od środka... ogólnie mówili , ze dają domięśniowo jakiś narkotyczny lek , zeby sie rozluźnić i zrelaksować ale pojechałam sama autem ok 70 km , wiec musiałam jakoś wrócić, wiec dostałam ten przeciwbólowy i do tego byłam 8h bez jedzenia bo musiałam byc na czczo i bylo kilka zabiegów, wiec sie naczekalam i słabo mi było po założeniu welflonu... ale okazało się, ze jajowody sa drożne , wiec chociaz z tego wszystkiego sumienie czyste , ale brzuch pobolewa i plamie [emoji22]
Powodzenia dziewczyny tym co nie miały jeszcze HSG i tym , które nadal sie starają o dzidzie [emoji4]
 
Nie mam pojęcia czy to dzięki sono HSG, ale w cyklu w którym zaszłam w ciążę miałam to badanie 7 dnia cyklu, było bardzo bolesne, ale wykazało, że oba jajowody są drozne. 15 dnia cyklu miałam owulacje i od razu zaszlam w ciążę [emoji2] aktualnie leci już 31 tydzien [emoji7] trzymam za Was kciuki! Mój lekarz też mówił, że pierwsze 3 cykle po hsg są kluczowe
Jeju ale wspaniała wiadomość, dajesz nadzieję [emoji3] niektórzy mówią, zeby odpuścić cykl w którym bylo HSG ze względu na kontrast... ale jak widać warto i w tym samym [emoji16] samo HSG dodatkowo udroznia jajowody , wiec u Ciebie ładnie sie zgralo, przeczyscilo i od razu ciąża [emoji4][emoji4] u mnie lekarz zrobił w 17dc a w 15dc mialam jeszcze jajeczko 20mm niepękniete i tak myślę czy w dniu zabiegu mi nie pękło dopiero... bo lekarz mówił, ze po owulacji nie robi juz HSG...
 
Jeju ale wspaniała wiadomość, dajesz nadzieję [emoji3] niektórzy mówią, zeby odpuścić cykl w którym bylo HSG ze względu na kontrast... ale jak widać warto i w tym samym [emoji16] samo HSG dodatkowo udroznia jajowody , wiec u Ciebie ładnie sie zgralo, przeczyscilo i od razu ciąża [emoji4][emoji4] u mnie lekarz zrobił w 17dc a w 15dc mialam jeszcze jajeczko 20mm niepękniete i tak myślę czy w dniu zabiegu mi nie pękło dopiero... bo lekarz mówił, ze po owulacji nie robi juz HSG...
Ja Ci powiem, że u nas było tak, że mieliśmy mieć inseminacje od razu po hsg, ale okazało się, że pęcherzyk pękł i lekarz powiedział, że nie zrobi na peknietym, ponieważ są mniejsze szanse i mówił, żeby się starać naturalnie. Byłam bardzo sceptycznie nastawiona, ale później zobaczyłam dwie kreski. Cuda się zdarzają :D dodam jeszcze, że nasza pierwsza inseminacja się nie udała (przed hsg, a mieliśmy też pod górkę że względu na jeszcze inne problemy) , więc nie ma co się załamywać, bo w następnym cyklu byłam już w ciąży i zaszlam naturalnie.
 
Ja Ci powiem, że u nas było tak, że mieliśmy mieć inseminacje od razu po hsg, ale okazało się, że pęcherzyk pękł i lekarz powiedział, że nie zrobi na peknietym, ponieważ są mniejsze szanse i mówił, żeby się starać naturalnie. Byłam bardzo sceptycznie nastawiona, ale później zobaczyłam dwie kreski. Cuda się zdarzają :D dodam jeszcze, że nasza pierwsza inseminacja się nie udała (przed hsg, a mieliśmy też pod górkę że względu na jeszcze inne problemy) , więc nie ma co się załamywać, bo w następnym cyklu byłam już w ciąży i zaszlam naturalnie.
Super, naprawdę cuda się zdarzają [emoji7][emoji7] duzo tez robi odpuszczenie , podejrzewam ze u mnie glowa była zblokowana , trochę za bardzo sie nakrecilam, a jeden lekarz mi powiedział, ze ciążą zaczyna sie w głowie...
 
Super, naprawdę cuda się zdarzają [emoji7][emoji7] duzo tez robi odpuszczenie , podejrzewam ze u mnie glowa była zblokowana , trochę za bardzo sie nakrecilam, a jeden lekarz mi powiedział, ze ciążą zaczyna sie w głowie...
Mi się wydaje, że głowa blokuje jeżeli obie osoby są zdrowe, natomiast jeśli są problemy medyczne to już myślę, że potrzeba trochę szczęścia, ale przede wszystkim pomocy dobrego lekarza :D dużo zdrówka życzę 😍
 
Mi się wydaje, że głowa blokuje jeżeli obie osoby są zdrowe, natomiast jeśli są problemy medyczne to już myślę, że potrzeba trochę szczęścia, ale przede wszystkim pomocy dobrego lekarza :D dużo zdrówka życzę 😍
Trzymam za nas kciuki! Ja jestem w drugim cyklu po hsg z niecierpliwością czekam na testowanie :)
 
reklama
Do góry