reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Często niskie cukry zwiastuja poród 😉 Spróbuj przed spaniem zjeść coś lekkiego nawet jogurt czy maślankę. Z głodu raczej większości osób wybija do góry cukier.
 
reklama
Hej. Jestem w 26tc a cc mam zdiagnozowaną od 22 tc. Chciałabym się was zapytać czy spotkałyście się z takimi wynikami po krzywej cukrowej 75g :na czczo 84. Po 1h 222 a po 2 h 203! Mam cukrzycę ciążową ale zastanawiam się czy to juz nie jest cukrzyca typu II ?? Dodam ze przed ciążą glukoza na czczo robiłam często i zawsze było ok.
 
Hej Magdalenka16 nie chcę cię martwić, ale faktycznie z tego co wiem to zakładają, że wyniki powyżej 200 świadczą o cukrzycy w ciąży a nie ciążowej. Z drugiej strony dziwne, że na czczo zawsze miałaś ok. Tak naprawdę dowiesz się jak jest dopiero po rozmowie z diabetologiem.
 
Hej Magdalenka16 nie chcę cię martwić, ale faktycznie z tego co wiem to zakładają, że wyniki powyżej 200 świadczą o cukrzycy w ciąży a nie ciążowej. Z drugiej strony dziwne, że na czczo zawsze miałaś ok. Tak naprawdę dowiesz się jak jest dopiero po rozmowie z diabetologiem.
A czym się różni cukrzyca ciążowa od cukrzycy w ciąży? Boże a co z moim dzieckiem ?przecież to znaczy ze dziecko urodzilo sie chore???
 
Hej Magdalenka16 nie chcę cię martwić, ale faktycznie z tego co wiem to zakładają, że wyniki powyżej 200 świadczą o cukrzycy w ciąży a nie ciążowej. Z drugiej strony dziwne, że na czczo zawsze miałaś ok. Tak naprawdę dowiesz się jak jest dopiero po rozmowie z diabetologiem.
Juz miałam wizytę u diabetologa i nic mi nie mowila na te wyniki...
 
A czym się różni cukrzyca ciążowa od cukrzycy w ciąży? Boże a co z moim dzieckiem ?przecież to znaczy ze dziecko urodzilo sie chore???
Nie panikuj bo to najgorsze co możesz teraz zrobić. Skonsultuj się z lekarzem a on jak będzie trzeba da Ci insulinę albo pozostanie przy diecie. Cukrzyca w ciąży jest wtedy kiedy miałaś cukrzyce przed ciąża a cukrzyca ciazowa to jest nietolerancja węglowodanów w czasie ciąży. Na spokojnie ☺️
 
Spokojnie, skoro diabetolog nic ci nie powiedziała widząc twoje wyniki to pewnie jest to tylko cukrzyca ciążowa. Dla pewności na następnej wizycie powiedz jej o swoich wątpliwościach. Cukrzyca ciążowa jest spowodowana przez hormony w ciąży a cukrzyca w ciąży to cukrzyca niezdiagnozowana a występująca już przed ciążą i w zasadzie od niej niezależna.
 
reklama
Do góry