reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy ten test jest pozytywny? Wątek zbiorczy

A ja jestem za tym, żebyś odpuściła drugą betę. Każde wyjście to potencjalne ryzyko, a teraz szczególnie powinnaś o siebie dbać. Nawet jakby zle przyrastała to nic nie jesteś w stanie zrobić. Choć jestem pewna, że wszystko jest ok. Jak nie będzie plamien i bardzo silnych bóli podbrzusza to spokojnie poczekaj do wizyty u lekarza. Umów się najlepiej po skończonym 6 tyg lub nawet na początku 7 tyg. Wtedy akcja serduszka już powinna być, jeżeli owu była ok 2 tyg temu.
Zgadzam sie w 100% a i nawet powiem więcej nawet jak czasami beta źle przyrasta nie oznacza że wydarzy się coś złego i odwrotnie jak beta przyrasta prawidłowo a czasami ciąża się nie rozwija lub serduszko się zatrzymuje. Są dziewczyny na wątku z takimi przypadkami.
 
reklama
A ja jestem za tym, żebyś odpuściła drugą betę. Każde wyjście to potencjalne ryzyko, a teraz szczególnie powinnaś o siebie dbać. Nawet jakby zle przyrastała to nic nie jesteś w stanie zrobić. Choć jestem pewna, że wszystko jest ok. Jak nie będzie plamien i bardzo silnych bóli podbrzusza to spokojnie poczekaj do wizyty u lekarza. Umów się najlepiej po skończonym 6 tyg lub nawet na początku 7 tyg. Wtedy akcja serduszka już powinna być, jeżeli owu była ok 2 tyg temu.
No w pierwszej chwili pomyslalam to co Ty. To moja pierwsza ciąża, wiec nie wiem jakie badania sa wazne. Tez wydawalo mi sie ze nawet jak bedzie zly przyrost to nic niestetu nie zrobię
 
Dziewczyny, zdania do co powtórki bety są podzielone i tak już pewnie zostanie. Byłam u dwóch lekarzy na początku ciąży i obaj domagali się conajmniej dwóch wyników bety po 48 lub 72h, ale wiadomo, teraz sytuacja jest trudna i wybór zostawiam Waszym indywidualnym ocenom.
 
No w pierwszej chwili pomyslalam to co Ty. To moja pierwsza ciąża, wiec nie wiem jakie badania sa wazne. Tez wydawalo mi sie ze nawet jak bedzie zly przyrost to nic niestetu nie zrobię
Na razie do wizyty bierz kwas foliowy + (jak uważasz, ja jestem za) jakieś suplementy dla kobiet w ciąży. Wizyta w laboratorium i tak Ciebie nie ominie, ale trzeba je ograniczyć do minimum. U mnie żaden z lekarzy nigdy bety nie wymagał. Trzymam kciuki :)
 
Odpuść oczywiście że tak ,nie ma co ryzykować, za 2 tyg lekarz na pewno będzie coś widział, bo to będzie koło 6 tc , i wtedy jak zleci badania to pójdziesz, i nikt Ci wtedy laski nie będzie robił , bo to konieczne
 
A ja powiem tak: idź zrób tą betę, TSH, mocz, morfologię i progresteron. Będziesz miała wszystko. na wizytę do lekarza nie pojdziesz z gołą ręką i zaoszczędzisz jedna wizytę w laboratorium. Warto sprawdzić czy wyniki są ok. W dwóch ciążach ginekolog na pierwszą wizytę zapraszała mnie z tym zestawem badań. Powodzenia 🙂
 
A ja powiem tak: idź zrób tą betę, TSH, mocz, morfologię i progresteron. Będziesz miała wszystko. na wizytę do lekarza nie pojdziesz z gołą ręką i zaoszczędzisz jedna wizytę w laboratorium. Warto sprawdzić czy wyniki są ok. W dwóch ciążach ginekolog na pierwszą wizytę zapraszała mnie z tym zestawem badań. Powodzenia 🙂
Jak niby zaoszędzi? Jakie „wszystko”? Te badania można zrobić po potwierdzeniu ciąży razem z toxo, cytomegalią, HIV, kiłą, różyczka, hbs, grupa krwi i przeciwciałami, glukozą i innymi, bo i tak to ją czeka :) chyba, ze wszystkie te badania by teraz zrobiła, ale lepiej poczekać na lekarza, bo może coś jeszcze będzie chciał. Naprawdę nie wiem co Wy macie z tą betą. Jak lekarz będzie chciał, to ją o to poprosi.
U chłopaka w rodzinie jest sporo lekarzy, wiec jestem na bieżąco. Oni tez boją się o swoje zdrowie i swoich najbliższych, wiec naprawdę jak ludzie teraz przychodzą z błahymi sprawami, to się w nich gotuje za każdym razem. Pójście na betę do laboratorium bo mam taki kaprys do tego się zalicza.
 
Jak niby zaoszędzi? Jakie „wszystko”? Te badania można zrobić po potwierdzeniu ciąży razem z toxo, cytomegalią, HIV, kiłą, różyczka, hbs, grupa krwi i przeciwciałami, glukozą i innymi, bo i tak to ją czeka :) chyba, ze wszystkie te badania by teraz zrobiła, ale lepiej poczekać na lekarza, bo może coś jeszcze będzie chciał. Naprawdę nie wiem co Wy macie z tą betą. Jak lekarz będzie chciał, to ją o to poprosi.
U chłopaka w rodzinie jest sporo lekarzy, wiec jestem na bieżąco. Oni tez boją się o swoje zdrowie i swoich najbliższych, wiec naprawdę jak ludzie teraz przychodzą z błahymi sprawami, to się w nich gotuje za każdym razem. Pójście na betę do laboratorium bo mam taki kaprys do tego się zalicza.

To nie jest kaprys. Chyba kazda z nas chciała by wiedzieć czy sie ciaza rozwija dobrze czy nie.. Zaczym ginekolog cos zobaczy to troche jeszcze minie czasu.. Ale dla wlasnego spokoju warto wiedziec, zeby sie nie denerwować.

A pozatym teraz w laboratoriach sa pustki, nie ma tyle ludzi, bardziej sie narazi idac do sklepu niz idac zrobić badania.
 
To nie jest kaprys. Chyba kazda z nas chciała by wiedzieć czy sie ciaza rozwija dobrze czy nie.. Zaczym ginekolog cos zobaczy to troche jeszcze minie czasu.. Ale dla wlasnego spokoju warto wiedziec, zeby sie nie denerwować.

A pozatym teraz w laboratoriach sa pustki, nie ma tyle ludzi, bardziej sie narazi idac do sklepu niz idac zrobić badania.
Tak jak napisała wcześniej młoda1994 beta nie musi o tym świadczyć to po pierwsze. Poza tym wizje, ze może być cos nie halo najczęściej same rozgłaszają koleżanki na forum. Ciocia dobra rada, ale nastraszy. Często to tu widać. Niestety. Co ma być zle? Wszystko będzie dobrze.

Po drugie, co z tego ze jest mało osób teraz? Bo większość MYŚLI i odkładają na później to co nie jest konieczne.

Po trzecie, nie rozumiem nawiązania do wychodzenia do sklepu? Nigdzie nie napisałam, ze akurat zakupy są bezpieczne, bo tak nie jest.

Ja jestem ciekawa, gdzie te kobiety, które krzyczą „idź na betę” pracują. Macie luz z tym, ze tyle osób Wam tyłek zawraca? Zrobił sie offtop straszny, ale mam nadzieję, ze przez takie rady nikt sobie nie będzie później pluł w brodę, po co mi to było?
 
reklama
Proszę skończyć tę dyskusję. Mamy trudne czasy i musimy się do nich dostosować jak najlepiej. To wątek dla testujących, jeśli jest potrzeba innego na temat badań w dobie koronawirusa, możemy taki otworzyć i w nim prowadzić takie dyskusje.
 
Do góry