reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Toksoplazmoza w ciąży I trymestr

Ca.lina094

Aktywna w BB
Dołączył(a)
26 Październik 2020
Postów
93
Witam, proszę mamy w trakcie ciąży oraz mamy po porodzie o radę jak u was jest/było z toksoplazmoza w ciąży? Jakie konsekwencje miało to na płód (o ile miało)
W internecie piszą straszne rzeczy, łzy same Cisna się do oczu, aż strach o tym myśleć.
 
reklama
Ja bym wynik powtórzyła wraz z awidnością. Niska awidność świadczy o świeżym zakażeniu.
Zdarza się, że wynik IgM jest fałszywie dodatni, a ty masz go nieznacznie przekroczonego. Przy świeżej infekcji miałabyś znacznie przekroczony poziom IgM, a niski IgG.
 
Ja bym wynik powtórzyła wraz z awidnością. Niska awidność świadczy o świeżym zakażeniu.
Zdarza się, że wynik IgM jest fałszywie dodatni, a ty masz go nieznacznie przekroczonego. Przy świeżej infekcji miałabyś znacznie przekroczony poziom IgM, a niski IgG.

Wczoraj lekarz od chorób zakaźnych powiedział, że to przebyta już infekcja ale dla pewności każe powtórzyć wynik za 3 tygodnie, jeśli nic nie urośnie we wskaźnikach to znaczy ze to przeszłam kiedyś, jeśli urośnie to wtedy antybiotyk.
 
Też mam podobne odczucie. Powtórzenie badania po 3 tygodniach standardowa procedura.
IgM potrafi utrzymywać się do 12 m-cy od zakażenia. Jakby było bardzo świeże zakażenie, to IgM miałabyś wysokie, a IgG niskie (bo przeciwciała by nie zdążyły się wytworzyć).
A u Ciebie sytuacja jest odwrotna - masz już wysokie miano przeciwciał IgG, a IgM tylko nieco ponad normę.
Także nie zamartwiaj się i słuchaj lekarza :)
 
reklama
Też mam podobne odczucie. Powtórzenie badania po 3 tygodniach standardowa procedura.
IgM potrafi utrzymywać się do 12 m-cy od zakażenia. Jakby było bardzo świeże zakażenie, to IgM miałabyś wysokie, a IgG niskie (bo przeciwciała by nie zdążyły się wytworzyć).
A u Ciebie sytuacja jest odwrotna - masz już wysokie miano przeciwciał IgG, a IgM tylko nieco ponad normę.
Także nie zamartwiaj się i słuchaj lekarza :)
A Ty również przechodziłaś toksoplazmozę? Czy ta wiedza po prostu jest nabyta? :)
 
reklama
Wydaje mi się, że to nie jest świeża infekcja. IgG jest jednak dość wysokie, a IgM minimalnie podwyższone, to może świadczyć o tym, że infekcja była niedawno a nie, że aktualnie trwa. Byłabym za tym, żeby faktycznie badania powtórzyć.
 
Do góry