reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Możesz zrobić ANA 1 i 2, ja bym nie robiła, ale czytałam też, że wiele dziewczyn robi.

Acard bezwzględnie od starań, ja biorę 100 mg, mam pai i jeszcze jedna, której nazwy nie pamiętam. Acard pomaga w ukrwieniu endometrium, co pomaga w zagnieżdżeniu. Jeśli masz zespół antyfosfolipidowy to zaleca się również heparyne w trakcie starań, ale co lekarz to opinia [emoji2368] @Carry88 bierze heparyne już w trakcie starań, jej wyszedł zespół antyfosfolipidowy. Jeśli zrobiłaś pakiet na trombofilie to wystarczy narazie. D-dimery w ciąży bym dopiero monitorowała.

Kir-Genotyp to zaawansowane i specjalistyczne badanie genetyczne. Bada obecność przeciwciał limfocytów T, które sa odpowiedzialne za pozytywna odpowiedź krwi na pojawienie się fasolki w brzuchu. Bardzo to uogólnilam, oczywiście zachodzi bardzo dużo zmian w organizmie. Czy robiłabym to na twoim miejscu...? Nie wiem... Na to bierze się granulocyty.

Jak napisałam wyżej, przyjrzałabym się hormonom jeszcze raz i poszłabym na drożność! Ja zaszłam 2 razy, raz z lewego, raz z prawego Janika i idę na początku marca (miałam łyżeczkowanie, to sprzyja tworzeniu się zrostow).
No właśnie coraz bardziej dojrzewam do tego żeby pomimo tego co mówi Pani doktor brać acard już...
No właśnie kurde z tą drożnością też się zastanawiam. A to wskazaniem jest coś jeszcze oprócz problemów z zajściem? W sensie że widac na usg ze powinno się zrobić tą drożność czy nie?
 
reklama
Coś się foty nie ładują. Wrzucam wyniki tak:
4 dc: lh 9,30 fsh 7,52 estradiol 36 progrsteron 0,30 prolaktyna 6,81 ( bo dostawalam dostinex - normalnie wysoka).
13 dc: glukoza 94, testosteron 0,302 , dhea-s 210,600 insulina 5,4 shbg 76 androstendion 2,77

Masz odwrócony stosunek lh do fsh, lh powinno być niższe od fsh. To często wiąże się z podwyższona prolaktyna i problemami z cukrem. Wg moich dowiadzen i obserwacji, odwrócony stosunek lh do fsh może być przyczyną niepekajacych pęcherzyków!!
Metformina, dieta z niskim ig i sport, a także Mio inozytol (słyszałaś o nim????) powinny pomoc.
Ja bym się zdecydowała na pełna stymulacje z zastrzykiem z gonadotropin (można zwiększać dawkę jak pęcherzyki nie pękają).
 
podobno PAI może utrudniać implantację i dlatego niektórzy lekarze zalecają albo heparyne albo acard od owulacji, żeby zarodek miał szansę się zagnieździć.

podrzucam link o kirach:
Link do: Związek polimorfizmu genów KIR oraz układu HLA z nawracającymi niepowodzeniami implantacji zarodka po zapłodnieniu in vitro (RIF) - GAMETA - Klinika Leczenia Niepłodności - gameta.pl tu jest o invitro, ale to samo dotyczy ciąży naturalnej
Dzięki przeczytam artykuł jak zjemy śniadanie ( ja po nocce w pracy dzisiaj). Właśnie wiem z tym acardem chociaż myśle zeby juz zaczac go brac mimo tego co mowi lekarz.
 
No właśnie coraz bardziej dojrzewam do tego żeby pomimo tego co mówi Pani doktor brać acard już...
No właśnie kurde z tą drożnością też się zastanawiam. A to wskazaniem jest coś jeszcze oprócz problemów z zajściem? W sensie że widac na usg ze powinno się zrobić tą drożność czy nie?
Niektórzy lekarze mówią że po każdym poronieniu powinno się zrobić drożność. Ale na pewno przed stymulacja!
Bo po co stymulować jak jajowody niedrożne?
 
Dobrze, ze chcesz zrobić komórki nk i ana2, u mnie właśnie w tym wyszły nieprawidłowości. I warto właśnie od razu ana2 zrobić zamiast ana1. Prolaktyne sprawdzalas? Ja miałam za wysoka i brałam dostinex w trakcie starań, mój mąż brał razem ze mną, bo tez miał wysoka i mój gin polecił mu zbadać. Mąż tez badał nasienie - tu tez było u nas słabo. Ja tez rok temu sprawdziłam sobie AMH, ale to tak sama dla siebie żeby wiedzieć na czym stoję. Przeciwciała plemnikowe tez robiłam, bo dziewczyny tu mi kiedyś poleciły. Co do komórek nk, to ja robiłam w diagnostyce, także jak masz możliwość, to możesz do tego labo się wybrać. Dziwne, ze przy histeroskopii nie sprawdzili Ci drożności. U mnie gin wycinał polipa i drożność sprawdził przy okazji.
Tak tak. Prolaktyna wysoka byla teraz juz jest troche powyzej 6. Tez dostalam dostinex i powoli odstawiam bo juz spadlo do 6. Mam nie brac i skontrolowac po miesiacu wyniki.
No własnie o ta droznosc ja sie pytalam swojej lekarki co z tym zrobic ale mowi ze jak zaszlam w ciaze to nie ma sensu i nie zrobili mi wtedy :/
U mnie problem jest ze moj facet uwaza sie za ideal i ze wina lezy po mojej stronie bo ciagle mi cos w badaniach wychodzi. Mowi ze za bardzo sie nakrecam. Daje mi od sierpnia fertillman pro zeby jakies suple bral ale tez musze go naciskac bo sam nie wezmie. Koszmar. Na badanie nasienia nie moge bo namowic wiec na inne tez nie. Robilam juz podchody i mowilam mu o in vitro itp to sie obrazil na mnie jak dziecko. Nie umiem nic na ta chwile poradzic z tym i nie zaciagne go do lekarza narazie bo uwaza ze traktuje bo jak konia rozpłodowego. Po poronieniu cierpial strasznie ale to zawsze ja naciskala na dziecko. Potem jak zaczelismy sie starac to chyba za bardzo cisnelam i on uwaza ze jest mi potrzebny tylko do tego. Wszystko sie sklada slabo bo jeszcze w pracy mamy duzo stresow zwolnienia itp. Glupie czasy. Ciezko wyluzowac i oddac sie temu zeby wygladalo to jak powinno. Jeszcze przy tych zastrzykach na pekniecie co dostaje to jest seks jak w zegarku wiadomo. Wiec juz w ogole jego mina wtedy to koszmar.
Mezczyzni sa jak dzieci.
 
@Gonzi znalazłabym dobrego gina od niepłodności, albo poszłabym do kliniki, powiedziała o swoich obawach (niepękające pęcherzyki, odwrotny stosunek lh do fsh) powinien dobrać stymulacje. Wg mnie to powinno pomóc.

Nie chce rozdrapywać starych ran,ale jak wyglądało twoje poronienie? Samoistne, łyżeczkowanie, który tc? Serduszko biło, przestało bić?
 
Masz odwrócony stosunek lh do fsh, lh powinno być niższe od fsh. To często wiąże się z podwyższona prolaktyna i problemami z cukrem. Wg moich dowiadzen i obserwacji, odwrócony stosunek lh do fsh może być przyczyną niepekajacych pęcherzyków!!
Metformina, dieta z niskim ig i sport, a także Mio inozytol (słyszałaś o nim????) powinny pomoc.
Ja bym się zdecydowała na pełna stymulacje z zastrzykiem z gonadotropin (można zwiększać dawkę jak pęcherzyki nie pękają).
No właśnie wiem o tym stosunku i liczyłam to. Ale pani doktor stwierdziła że nie ma tragedii. Nie wiem tylko co zrobić zeby to zmienic.
Metformina chyba jest w tym glucophage co dostalam po tych wynikach krzywych cukrowej i insulinowej. Jestem na diecie z niskim ig, zaczelam cwiczycz.
Nie sylyszalam o tym mio inozytolu co to?

Moja pani powoli sama zaczyna mowic o tym ze chce mnie stymulowac. Ale nie wiem jakos to odklada. Od ktorego dnia cyklu te stymulacje? Teraz jestem po zastrzyku z pregnylu dala mi dwie dawki i pierwszy raz mam pregnyl. Ale pecherzyk byl juz duzy 27 mm takze pewnie i tak lipa. No i nie czulam za bardzo nic oprocz przelewania w brzuchu. Teraz mam przyjsc niby do niej w polowie cyklu. Ale mysle czy nie pojsc do niej na ta stymulacje jakos i nie przyprzeć jej do muru ze chce i koniec.
 
@Gonzi znalazłabym dobrego gina od niepłodności, albo poszłabym do kliniki, powiedziała o swoich obawach (niepękające pęcherzyki, odwrotny stosunek lh do fsh) powinien dobrać stymulacje. Wg mnie to powinno pomóc.

Nie chce rozdrapywać starych ran,ale jak wyglądało twoje poronienie? Samoistne, łyżeczkowanie, który tc? Serduszko biło, przestało bić?
Coraz częsciej mysle o zmianie lekarza. Pani doktor jest kochana i pomogla mi przetrwac ciezki czas. Ale jak dla mnie za dlugo to trwa. Ona podchodzi do tego na spokojnie ale ja od wielu cykli nie mam owu i mnie to martwi.
Moje poronienie wygladalo tak ze na tym usg w 12+6 okazalo sie ze serduszko nie bije. Oczyszczalam sie w szpitalu na tabletkach sporo wyszlo wiec wypisali do domu z resztkami w brzuchu i dali kolejne tabsy. Potem po 2 tyg bylam u tej mojej wlasnie pani doktor na kontroli jeszcze cos tam bylo znow dala tabsy bo mowila ze szkoda z taka mala iloscia robic teraz zabieg jak juz tyle czasu trwa oczyszczanie i nie bylo zabiegu. Az w koncu na usg nie bylo widac nic a beta spadla ponizej 2.
 
o właśnie, zapomniałam dodać, ze po lyzeczkowaniu mogą się zrobić zrosty, dlatego sprawdza się drożność, nawet jeśli ma sie już dzieci


Ostatnio jakiś problem z dodawaniem zdjęć jest, najlepiej zrobić screen zdjęcia i powinno się dodać, ewentualnie przyciąć zdjęcie
Teraz właśnie mialam po tej histeroskopii wylyżeczkowaną macicę bo wczesniej po poronieniu nie mialam.
 
reklama
No właśnie wiem o tym stosunku i liczyłam to. Ale pani doktor stwierdziła że nie ma tragedii. Nie wiem tylko co zrobić zeby to zmienic.
Metformina chyba jest w tym glucophage co dostalam po tych wynikach krzywych cukrowej i insulinowej. Jestem na diecie z niskim ig, zaczelam cwiczycz.
Nie sylyszalam o tym mio inozytolu co to?

Moja pani powoli sama zaczyna mowic o tym ze chce mnie stymulowac. Ale nie wiem jakos to odklada. Od ktorego dnia cyklu te stymulacje? Teraz jestem po zastrzyku z pregnylu dala mi dwie dawki i pierwszy raz mam pregnyl. Ale pecherzyk byl juz duzy 27 mm takze pewnie i tak lipa. No i nie czulam za bardzo nic oprocz przelewania w brzuchu. Teraz mam przyjsc niby do niej w polowie cyklu. Ale mysle czy nie pojsc do niej na ta stymulacje jakos i nie przyprzeć jej do muru ze chce i koniec.
Tak metformina i Glucophage to to samo.
Mio inozytol to suplement diety, poprawia jakośc jajek i obniża lh, ja zamówiłam sobie w moim kraju inny bo mieszkam za granicą, ale dziewczyny z polski biorą ten. 2 mg rano i 2 mg wieczorem. 3 mce minimum. Ja biorę już od lat.
Screenshot_20210124_125825_com.google.android.googlequicksearchbox.jpeg
 
Do góry