reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

reklama
Dziewczynki powiedzcie mi co z tą homocysteiną? Bo pozostałe wyglądają ok. Właśnie odebrałam wyniki. Biorę metformax 2x500 ale wydaje mi się że niska ona coś?
BADANIE
WYNIK​
WART. REF.​
JEDN.​
Witamina D 25(OH)
40,7​
ng/ml​
deficyt
< 20,00​
ng/ml​
poziom niewystarczający
20,00 - 30,00​
ng/ml​
poziom wystarczający
30,00 - 50,00​
ng/ml​
poziom wysoki
50,00 - 100,00​
ng/ml​
poziom potencjalnie toksyczny
> 100,00​
ng/ml​
poziom toksyczny
> 200,00​
ng/ml​
Kwas Foliowy
16,4​
3.10 - 20.50​
ng/ml​
Witamina B12
489​
pg/ml​
wartości prawidłowe
180,00 - 914,00​
pg/ml​
zagrożenie deficytem
145,00 - 180,00​
pg/ml​
deficyt
< 145,00​
pg/ml​
Prolaktyna
13,68​
ng/ml​
kobiety nie będące w ciąży
5.18 - 26.53​
ng/ml​
kobiety w ciąży
9,70 - 208,50​
ng/ml​
kobiety po menopauzie
1,80 - 20,30​
ng/ml​
Homocysteina
6,26​
umol/l​
Homocysteina - Terapia lekami zawierajacymi S-adenozylo-metioninę prowadzic może do fałszywie zawyżonych wyników homocysteiny. Leki p/drgawkowe, methotreksat, karbamazepina, fenytoina, podtlenek azotu, trójoctan 6- azutydyny moga mieć wpływ na oznaczenie homocysteiny.
Z suplementacją folianami
< 12,00​
umol/l​
Bez suplementacji folianami
< 17,00​
umol/l​
 
Nie wiem czy są badania, ale niektórzy ginekolodzy tak twierdzą. Ja w pierwszej ciąży odstawiłam i też poroniłam, ale znam osoby które odstawiły i nie poroniły.
Teraz całą ciążę biorę mete i krzywą też robiłam na mecie. Wyniki wyszły super, gin mówiła że tak miało być.
I są dowody na to że to może wpłynąć na poronienie?
 
Dziewczyny byłam dzisiaj u gin bo bolało mnie dość mocno podbrzusze, to 5 tydzień +5 ale nic nie widziała :( miałam w niedzielę betę 270 więc stwierdziła, że najlepiej przyjść pod koniec przyszłego tygodnia, wtedy powinno być już coś widać :/ myślałam, że wizyta rozwieje moje wątpliwości a okazało się że jest ich jeszcze więcej :(
 
Dziewczyny byłam dzisiaj u gin bo bolało mnie dość mocno podbrzusze, to 5 tydzień +5 ale nic nie widziała :( miałam w niedzielę betę 270 więc stwierdziła, że najlepiej przyjść pod koniec przyszłego tygodnia, wtedy powinno być już coś widać :/ myślałam, że wizyta rozwieje moje wątpliwości a okazało się że jest ich jeszcze więcej :(
Trzymam kciuki! :)
 
Hej dziewczyny. Przepraszam że się tak wcinam ale potrzebuje rady . Jestem 4 dni po owulacji . Mam skurcze podbrzusza i dużo białego śluzu . Czy któraś wie co to może być ? Wcześniej tak nigdy nie miałam i martwię się
 
Hej dziewczyny. Przepraszam że się tak wcinam ale potrzebuje rady . Jestem 4 dni po owulacji . Mam skurcze podbrzusza i dużo białego śluzu . Czy któraś wie co to może być ? Wcześniej tak nigdy nie miałam i martwię się
A miałaś monitoring że wiesz że była owulacja ? Może właśnie teraz masz owulację. Może to też być jakaś infekcja. Trudno powiedzieć.
 
reklama
Dziewczyny byłam dzisiaj u gin bo bolało mnie dość mocno podbrzusze, to 5 tydzień +5 ale nic nie widziała :( miałam w niedzielę betę 270 więc stwierdziła, że najlepiej przyjść pod koniec przyszłego tygodnia, wtedy powinno być już coś widać :/ myślałam, że wizyta rozwieje moje wątpliwości a okazało się że jest ich jeszcze więcej :(
Skoro w niedziele było 270 to wczoraj mogło być kolo 500 więc to nic dziwnego ze nie widać nic na usg. Przy becie około 1000 dopiero widać pecherzyk. Także poczekaj na nastepna qizyte spokojnie
 
Do góry