reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Heparyna w ciąży

Basia to
Mój mąż wybrał imię dla dziewczynki a teściowa wyglądała babci,ze jak będzie wnusia to będzie Basia a babcia ma tak na imię j jest wniebowzięta. Chcieliśmy Maja też ale juz teraz nie zmienimy ze względu na babcie męża. Bo co jej teraz powiem. Troszkę zła byłam na teściowa bo nie lubię jak ktoś ingeruje w tak ważne nasze sprawy ale Basia mi się też podoba więc będzie mała Baska ❤️ o to jak chłopaki podrosną pewnie będą za tata 😁😁😁on już ich poduczy. Dobry zawód programista. Mój mąż też uwielbia komputery i w pokoju który zawsze miał być dla dziecka zrobił swój gabinet jak on to mówi. Biorko komputer monitory. I teraz problem gdzie on to przestawi bo trzeva miejsce dla małej robić powoli 🙈🙈
Basia to ładne i tradycyjne imię :) A Maja - słodkie. W miarę rozwoju ciąży zdarza się, że hormony zmieniają nasze upodobania. My imię zmieniliśmy w ostatniej chwili :p Mam zagwostkę z imieniem, bo mąż jest z Republiki Południowej Afryki, więc musimy znów poszukać takiego uniwersalnego, międzynarodowego imienia, które istnieje w języku angielskim i polskim ;p
 
reklama
Basia to

Basia to ładne i tradycyjne imię :) A Maja - słodkie. W miarę rozwoju ciąży zdarza się, że hormony zmieniają nasze upodobania. My imię zmieniliśmy w ostatniej chwili :p Mam zagwostkę z imieniem, bo mąż jest z Republiki Południowej Afryki, więc musimy znów poszukać takiego uniwersalnego, międzynarodowego imienia, które istnieje w języku angielskim i polskim ;p
Mi się podoba Melania 😍ale mąż nawt nie chciał słyszeć 🤣🤣🤣więc zgodziłam się na Baske bo mąż jest jedynakiem jak się uprze to nie m odwrotu 🤣🤣piękne imie pierwszemu synkowi daliście Samuel podoba mi się bardzo już jestem ciekawa jakie wybierzesz dla drugiego synka ❤️ jak ten czas leci aż się wierzyć nie chce ani się nie obejrzymy a będziemy rodzic 😍a powiedz mi na co lekarz twój się nastawia na cc czy naturalny poród? Przy heparynie musi być odstęp minimum 12 godzin z tego co czytałam ale ja i tak będę stawiać na to co lekarz mój mówi ale o porodzie nie rozmawiamy jeszcze 🙂
 
@Izabela52

Dziękuję :) Co do drugiego synka, na razie mamy trzy pomysły: Nataniel, Daniel i Maksymilian z imion funkcjonujących u nas i w angielskim:)

Melania ślicznie, bardzo oryginalnie!!! :)

Rozmawiałam na ten temat rozwiązania z hematologiem 2 dni temu :) Sama heparyna nie jest wskazaniem do tego, żeby robić CC. Ważne będzie jak będzie funkcjonowało łożysko, jeśli przepływy nie będą podejrzane, można śmiało rodzić i w 41 tygodniu :) Chciałabym urodzić synka siłami natury, a Ty? :)
 
@Izabela52

Dziękuję :) Co do drugiego synka, na razie mamy trzy pomysły: Nataniel, Daniel i Maksymilian z imion funkcjonujących u nas i w angielskim:)

Melania ślicznie, bardzo oryginalnie!!! :)

Rozmawiałam na ten temat rozwiązania z hematologiem 2 dni temu :) Sama heparyna nie jest wskazaniem do tego, żeby robić CC. Ważne będzie jak będzie funkcjonowało łożysko, jeśli przepływy nie będą podejrzane, można śmiało rodzić i w 41 tygodniu :) Chciałabym urodzić synka siłami natury, a Ty? :)
Ja to się boję porodu jak nie wiem każdego czy siłami natury czy cc. Chyba też bym wolała siłami natury bo widziałam jak moja siostra 2 dni i już doszła do siebie a po cc to ta rana często kobiety piszą ze jak się zrasta to ciągnie boli. Za jakiś czas zacznę rozmawiać z lekarzem na ten temat 🙂 jej każde z tych 3 imion piękne dla chłopca ❤️❤️
 
Ja to się boję porodu jak nie wiem każdego czy siłami natury czy cc. Chyba też bym wolała siłami natury bo widziałam jak moja siostra 2 dni i już doszła do siebie a po cc to ta rana często kobiety piszą ze jak się zrasta to ciągnie boli. Za jakiś czas zacznę rozmawiać z lekarzem na ten temat 🙂 jej każde z tych 3 imion piękne dla chłopca ❤️❤️

Jestem podobnego zdania :) Poród nie należy do największych przyjemności, ale umożliwia praktycznie natychmiastową gotowość do opieki nad maluszkiem. Mi się udało wyjść z porodu bez szwanku i bez nacięcia i bardzo doceniłam fakt, że mogłam usiąść na łóżku szpitalnym, wziąć malucha na ręce, przebrać, nakarmić, utulić :) Myślę, że każda z tych czynności jest bardzo trudna z raną po cc...
 
Ostatnia edycja:
Jestem podobnego zdania :) Poród nie należy do największych przyjemności, ale umożliwia praktycznie natychmiastową gotowość do opieki nad maluszkiem. Mi się udało wyjść z porodu bez szwanku i bez nacięcia i bardzo doceniłam fakt, że mogłam usiąść na łóżku szpitalnym, wziąć malucha na ręce, przebrać, nakarmić, utulić :) Myślę, że każda z tych czynności jest bardzo trudna z raną po cc...
Też właśnie o to chodzi. Czasami się zastanawiam dlaczego kobiety proszą płacą za cesarkę przecież taka rana strasznie ogranicza. Kolejny poród też Ci życzę byś przeszła dobrze 🙂 po tym wszystkim co przeszłyśmy teraz już będzie tylko dobrze dla nas i naszych dzieci ❤️
 
Hej Dziewczyny. Mam mutacje genu PAI 4G i Protrombiny. W razie zajścia w ciąży mam zacząć zastrzyki z heparyny. Poprzednia ciąże straciłam w 5tyg. Bardzo się martwię o potencjalną kolejną.
1. Czy heparyna powinna być już wprowadzona od pozytywnego testu natychmiast?
2. Czy kilka dni może coś zmienić? Zanim dostanę się do lekarza?
3. Czy nie trzeba najpierw poczekać i sprawdzić czy ewentualna ciąża jest wewnątrzmaciczna? Czy heparyna w przypadku pozamacicznej może zaszkodzić?
Z góry dzięki za pomoc.
Też mam PAI 4g homozygota i przyjmuje heparyne od 5 t.c. Powinnam mieć od pozytywnego testu natychmiast ale tego nie wiedziałam🤷‍♀️🤷‍♀️Zmieniłam lekarza bo było to dla mnie podejrzane, że nic mi nie włącza i ten drugi włączył natychmiast. Powinnam mieć też acard ale narazie lekarz się wstrzymał bo przepływy są dobre.
 
Dziękuję serdecznie za wyczerpująca odpowiedz ❤️ U mnie wg medycyny to szanse są malutkie i lekarz z kliniki leczenia niepłodności rekomendował kolejna inseminacje, ale w międzyczasie podupadłam psychicznie i chcieliśmy jeszcze dać szanse naturze + acard jak rekomendował lekarz. Jak wrócimy do leczenia do nowego lekarza to dopytam o te heparynę już pod koniec cyklu
Nie poddawaj się 😊 my prawie 3 lata staraliśmy się o ciąże po pierwszym poronieniu. Ostatni lekarz nawet stwierdził, ze podejrzewa u nas niepłodność idiopatyczną. Ja myśle, ze mogła być głowa lub problem z tarczyca, która zdiagnozowałam latem zeszłego roku. W cyklu, w którym udało się mieliśmy inseminację 😊 ale szczerze to nawet nie nastawiałam się na ciąże ponieważ akurat kilka dni wcześniej zamieszkała z nami moja wymarzona kotka i od miesiąca żyłam wyprawka dla niej itp 😊
 
Mi się podoba Melania 😍ale mąż nawt nie chciał słyszeć 🤣🤣🤣więc zgodziłam się na Baske bo mąż jest jedynakiem jak się uprze to nie m odwrotu 🤣🤣piękne imie pierwszemu synkowi daliście Samuel podoba mi się bardzo już jestem ciekawa jakie wybierzesz dla drugiego synka ❤️ jak ten czas leci aż się wierzyć nie chce ani się nie obejrzymy a będziemy rodzic 😍a powiedz mi na co lekarz twój się nastawia na cc czy naturalny poród? Przy heparynie musi być odstęp minimum 12 godzin z tego co czytałam ale ja i tak będę stawiać na to co lekarz mój mówi ale o porodzie nie rozmawiamy jeszcze 🙂
Moja mama ma na imię Melania 😊
 
reklama
Nie poddawaj się 😊 my prawie 3 lata staraliśmy się o ciąże po pierwszym poronieniu. Ostatni lekarz nawet stwierdził, ze podejrzewa u nas niepłodność idiopatyczną. Ja myśle, ze mogła być głowa lub problem z tarczyca, która zdiagnozowałam latem zeszłego roku. W cyklu, w którym udało się mieliśmy inseminację 😊 ale szczerze to nawet nie nastawiałam się na ciąże ponieważ akurat kilka dni wcześniej zamieszkała z nami moja wymarzona kotka i od miesiąca żyłam wyprawka dla niej itp 😊
Dziękuje :) pewnie to tak jest, ze wszystko ma swoj czas i swoje miejsce, a człowiek choćby nie wiem jak chciał nic nie przyspieszy
 
Do góry