reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

Hej dziewczyny, wczoraj byłam na usg i zaczęliśmy 16 tydzień ❤️🤰🏻Lekarz po spojrzeniu na powtórnych wynikach z moczu dał mi skierowanie na posiew moczu. Trzymajcie kciuki, żeby bakterie poszły w siną dal😁
Wstępnie widzimy na monitorze dziewczynkę, bardzo się cieszę 😍 Macie propozycje na imię dla dziewczynki? Zależy mi na krótkim imieniu🙂
Super ze dzidzia rośnie, ja niestety z bakteriami w ciąży z synkiem miałam problem do samego końca 😵 Jeśli chodzi o imię to już kwestia czy ma być tradycyjne czy nowoczesne. No z krótkich to Klara, Maja, Pola, Nela, Kaja, Mia, Gaja, Zofia, Zoja, Ida, Liwia,Dalia a mój syn wstępnie jakby był dziewczynka miał być Lilią.
 
reklama
Ja jeszcze nic nie kupowałam, bo nie wiem jaka płeć ;) jak się dowiem, to myślę, że wtedy zacznie się zakupowe szaleństwo :)
Hej dziewczyny, wczoraj byłam na usg i zaczęliśmy 16 tydzień ❤️🤰🏻Lekarz po spojrzeniu na powtórnych wynikach z moczu dał mi skierowanie na posiew moczu. Trzymajcie kciuki, żeby bakterie poszły w siną dal😁
Wstępnie widzimy na monitorze dziewczynkę, bardzo się cieszę 😍 Macie propozycje na imię dla dziewczynki? Zależy mi na krótkim imieniu🙂

Ida
Iga
Toska
Blanka
Bianka
Ewa
Zofia
Maria
Lena
Maja
Julia
😂👍
Gratuluję i zazdroszczę.. Chciałabym już 16tc 🙈
 
Skąd masz takie info ze nikt zaszczepiony nie umarł ani nie wylądował w szpitalu?
Juz wiemy ze kobieta zmarła parę godzin po szczepionce
Krzyżówki! To jest pomysł - dzięki ❤️ 🙂
Ja mam mocne skurcze i myślałam, że cześć z nich to skurcze jelit, a nie macicy, bo są dość wysoko...mój gin dziś mi powiedział, że to jednak macica 😆 więc poprzez skurcze czuję, że dzidziuś jest raz po lewej stronie brzucha raz po prawej (tylko muszę zaznaczyć, że jestem bardzo szczupła) ...ale samych ruchów nie czuję
Właśnie ostatnio miałam wrażenie że mloda jest po prawej stronie ale nie wiem czy faktycznie tak jest czy to tylko moje wrażenie 🤔 Czy 13 tydzień to nie jest za wcześnie na takie doznania .. Nie śmiejcie się 1 ciąża jestem zielona 😅
 
Hej dziewczyny, wczoraj byłam na usg i zaczęliśmy 16 tydzień ❤️🤰🏻Lekarz po spojrzeniu na powtórnych wynikach z moczu dał mi skierowanie na posiew moczu. Trzymajcie kciuki, żeby bakterie poszły w siną dal😁
Wstępnie widzimy na monitorze dziewczynkę, bardzo się cieszę 😍 Macie propozycje na imię dla dziewczynki? Zależy mi na krótkim imieniu🙂
Fajne propozycje podały dziewczyny. U mnie będzie Zosia bo tak zawsze
Hej dziewczyny, wczoraj byłam na usg i zaczęliśmy 16 tydzień ❤️🤰🏻Lekarz po spojrzeniu na powtórnych wynikach z moczu dał mi skierowanie na posiew moczu. Trzymajcie kciuki, żeby bakterie poszły w siną dal😁
Wstępnie widzimy na monitorze dziewczynkę, bardzo się cieszę 😍 Macie propozycje na imię dla dziewczynki? Zależy mi na krótkim imieniu🙂
Fajne propozycje podały dziewczyny. U mnie będzie Zosia bo tak zawsze chciałam i to na cześć mojej ukochanej cioci która była i jest dla mnie jak babcia. Zbiegiem okoliczności wszystkie imiona moich dzieci będą pochodzenia greckiego. Takie tam filologiczne zacięcie :)
 
Super ze dzidzia rośnie, ja niestety z bakteriami w ciąży z synkiem miałam problem do samego końca 😵 Jeśli chodzi o imię to już kwestia czy ma być tradycyjne czy nowoczesne. No z krótkich to Klara, Maja, Pola, Nela, Kaja, Mia, Gaja, Zofia, Zoja, Ida, Liwia,Dalia a mój syn wstępnie jakby był dziewczynka miał być Lilią.
U nas będzie Maja😊
 
Dziewczyny mialam któraś z Was rozwolnienie?? Ja mialam zaparcia caly czas a dzisiaj nocy rozwolnienie i od rana juz ze 3 razy bylam w toalecie boli mnie żołądek i niedobrze. Nie wiem czy to od tego ze coś zjadłam czy może to hormony :/ ale jeszcze tak znośnie. Mam nadzieje ze to nie jakieś wirusowki czy uj wie co 😐
 
Hej dziewczyny, wczoraj byłam na usg i zaczęliśmy 16 tydzień ❤️🤰🏻Lekarz po spojrzeniu na powtórnych wynikach z moczu dał mi skierowanie na posiew moczu. Trzymajcie kciuki, żeby bakterie poszły w siną dal😁
Wstępnie widzimy na monitorze dziewczynkę, bardzo się cieszę 😍 Macie propozycje na imię dla dziewczynki? Zależy mi na krótkim imieniu🙂
Sa fajne aplikacje w ktorych mozna zaznaczać imiona jakie sie podobaja i wybierać. U mnie z imieniem bedzie problem czy to dla chłopaka czy dla dziewczyny. Z partnerem mamy zazwyczaj odmienne zdania na wszysykie tematy i jak sie okazało jeśli chodzi o imiona to także :/ on woli takie pospolite Adam Ewa Kuba Łukasz itd. Tak jak nazywamy sie my i nasi rówieśnicy a mi się podobają takie bardziej nowoczesne Oskar Nadia Laura Marcel Oliwier Liwia Klara itd. Wiec nie wiem jak nazwiemy dziecko ale on mówi ze te co mi sie podobaja sa paskudne 😕 wiec u nas to narazie temat tabu 🤣
 
Sa fajne aplikacje w ktorych mozna zaznaczać imiona jakie sie podobaja i wybierać. U mnie z imieniem bedzie problem czy to dla chłopaka czy dla dziewczyny. Z partnerem mamy zazwyczaj odmienne zdania na wszysykie tematy i jak sie okazało jeśli chodzi o imiona to także :/ on woli takie pospolite Adam Ewa Kuba Łukasz itd. Tak jak nazywamy sie my i nasi rówieśnicy a mi się podobają takie bardziej nowoczesne Oskar Nadia Laura Marcel Oliwier Liwia Klara itd. Wiec nie wiem jak nazwiemy dziecko ale on mówi ze te co mi sie podobaja sa paskudne 😕 wiec u nas to narazie temat tabu 🤣
Mam ten sam problem z moim mężem. hahaha. Wypisałam mu na kartce 40 imion męskich które zdzierżę i zaznaczyłam na początku te które mi się najbardziej podobały. Skreślił wszystkie. :oops: 😂
W końcu wybrałam sama imię i je ciągle powtarzałam. Wstępnie miał być Bruno i tak sobie ciagle "Brunkowałam" do brzuszka. No, ale nie przeszło, po miesiącu się nie przyzwyczaił i uznał, że koledzy będą się z niego nabijać jak tak syna nazwie.🤨 Kolejny do oswajania był Ignacy i tu już mi pomogła rodzina mojego męża. Widuje ich rzadko, ale zgodnie stwierdzili, że Ignacy jest pięknym imieniem i idealnym do ich nazwiska, a jak jego siostra powiedziała, że jakby miała 2 syna to by mu tak dała na imię to klepnął bez gadania mój wybór. No i mamy Ignacka, który był wstępnie skreślony. Idealnie do niego pasuje.
 
Czy tylko ja mam skoki emocji?
Wczoraj byłam szczęśliwa, dzisiaj jakieś stany depresyjne i znowu się martwię a bo torbę dzwignelam a bo byłam przez ponad godzinę w pozycji siedzącej a to bo w nocy brzuch mnie kół i walczę z tym bólem gardła.. Normalnie nerwówka mi się załączyła.. Chciałabym być już w tym 20 tygodniu i mieć świadomość, że jestem chociaż w połowie.

Chyba nigdy się nie zgodzę, że ciąża to piękny okres.. Dla mnie to wieczny stres.. Nie mogę się wogole wyluzować.. Dzisiaj to najchętniej bym się położyła i płakała.. 🤦‍♀️
Oj też mam tak że jednego dnia płacze bo nie mogę jesc lodów nie przechodzą mi nadal przez gardło drugiego jestem wściekła a 3 euforia 🤦‍♀️ Do tego te zadyszki i nie wiem czy to po covidzie pozostałość czy to poprostu ciąża 🤷‍♀️
 
reklama
U nas też problem z imieniem. Wiemy że będzie chłopak i tu jest problem z nazwań go :p . Dla dziewczynki miałabym z marszu z 10 imion, a raczej na pewno byłaby Iga. No a imiona męskie niestety żadne jakoś bardzo mi się nie podoba, mężowi również 😂
Póki co nazywamy go "maluch" :p
 
Do góry