reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

A jeszcze co do jazdy samochodem i w ogóle tematów bezpieczeństwa - polecam Wam na fb fanpage - Bezpieczny Maluch. Oni organizują bezpłatne warsztaty online dla rodziców - i właśnie o bezpieczeństwie maluszków i o jeździe samochodem, itd. My właśnie polujemy na termin i będziemy chcieli uczestniczyć, bo opinie mają fajne, no a przede wszytskim nie trzeba wychodzić z domu :)
 
reklama
Ja miałam okropne parcia na pecherz ok. 2-3 tygodni, na szczęście minely. Jestem 15+5 i myślę że macica się już podniosła i minęły mi te okropne uczucia;)
Ja miałam taki hardkor jakieś 2 tyg temu, jechałam z mężem autem i co 10 min chciało mi się siku, myślałam, ze oszaleje bo wcale dużo nie siusialam🙉🙊🤪
 
Ja właśnie też czytałam i nic nie znalazłam na temat tego że znieśli. Nadal można jeździć bez pasów tylko z widocznym brzuchem. Ja narazie tez nie jeżdżę w dlugie trasy ale pasy mam zawsze zapięte. Nawet zastanawiałam sie nad kupnem adaptera dla ciężarnych jak już będzie brzuszek dość spory. Mój mąż co prawda mówi o nie musisz sie zapinać ale ja będę całą ciąże sie zapinać [emoji2368]
Zgadzam się z Tobą. Nie zapinanie się pasami to błąd. Na kursach z pierwszej pomocy uczą aby ciężarna była przypięta, bo inaczej przy zderzeniu ma bezpośrednie zagrożenie życia i zdrowia. A i ubezpieczyciel nie zwróci za poniesione szkody zdrowotne. Pas należy umieścić na kościach biodrowych, a jeżeli brzuch jest już zbyt duży to można kupić lub wypożyczyć adapter. Codziennie dojeżdżam do pracy, wożę swoją 3latkę do dziadków, muszę być mobilna, tu gdzie mieszkam nie ma autobusów. Leci mi już 12tc.
 
A ja mam pytanie odnośnie podróży autem. Jeździcie w dłuższe trasy? Chodzi mi w sensie jako kierowca. Są do tego jakieś przeciwskazania? Za 2 tygodnie mam komunie chrześniaka ok. 2 godziny jazdy autem. Mam do tego trochę obawy.
Nie ma przeciwskazan do jazdy. Jak jest większy brzuszek to można sobie kupić taka nakładkę na pas Be Safe żeby nie ściskać brzuszka. Oczywiście trzeba jeździć z pasem! Jeśli masz jakieś dolegliwości które zagrażają bezpieczeństwu na drodze no to musisz to oczywiście zweryfikować ale ciaza nie jest przeciwwskazaniem.
 
Ja intensywnie myślę nad wielorazowymi pieluchami ale jeszcze nie wiem czy pranie tego wszystkiego mnie nie przerośnie.. więc pewnie skorzystam na początku z wypożyczalni i potem podejmę decyzję :) Chociaż jak sobie myślę jak mnie drażni podpaska (których już nie używam z 2 lata i jakoś w ostatniej miesiączce założyłam jedną.. to myślałam, że zwariuje..) czy wkładka to co dopiero pieluchy jednorazowe muszą robić pupce dziecka..
Z pieluchami to co człowiek to opinia. Ja używałam jednorazowych u córki, ale w wieku 20mcy była odpieluchowana. I byłam z niej i siebie dumna, że tak nam sprawnie poszło. W jednorazowkach jest bardzo wygodnie na początku przy pierwszym bobasie, kiedy wszystko jest nowe i noworodek potrafi zabrudzić 2-3szt pieluch pod rząd na jedno przebranie. Podziwiam wszystkie mamy z wielorazowymi pieluchami. Moja mała nie miała problemów ze skórą, pieluchy jednorazowe są chłonne, nie przeciekają, więc jeśli się nie trzyma dzieciaka w zasikanej pieluszce pół dnia to nic się nie dzieje. Trzeba tylko zmieniać jak brudna. To nawet nie kwestia pieluchy a higieny.
 
Boziu dziewczyny.. Biorę ten urosept ale masakra z tą cewka i zaczynam się zastanawiać czy nie umówić się wcześniej do lekarza chociaż nie chce panikować. Może są tu jakieś dziewczyny, które pomogą mi zinterpretować wyniki moczu :

Nablonki płaskie pojedyncze
Leukocyty 3-5
Erytrocyty 1-3
Pasma śluzu pojedyncze
Bakterie dość liczne
 
Ostatnia edycja:
Pieluchy jednorazowe 😬 rany boskie za jaką karę? Szczerze mówiąc nie rozumiem zupelnie tego trendu. Jeśli chodzi o nature i zdrowie to jest naprawdę spory wybór pampersow jednorazowych z dobrym składem. Jeśli o ekologie to nie wydaje mi się żeby chodząca pralka i suszarka 24h na dobę była ekologiczna a potem jeszcze żelazko, no chybaże ktoś chce prać ręcznie w rzece i wieszać na sznurku za stodołą🤔 jest milion różnych, lepszych pomysłów na dbanie o planetę. Inne intencje nie przychodzą mi do głowy 🤔 Ja jestem leniwa, i lubie dbać o swój relax tylko proste rozwiązania i szybkie. Jak moje dziecko będzie spało to ja z nim, nie wyobrażam sobie dokładać pracy celowo. Wiec dla mnie to mega szaleństwo i obłęd 🤪
 
@MarlenaP

Ja osobiście przy ciąży z córką byłam za tym żeby kupować wszystko stopniowo żeby nie mieć za dużego wydatku w jednym czasie tylko to rozłożyć. I to był błąd. Bo w ciągu tych tygodni z syn stał się córka i odetchnelam z ulgą tylko z tego względu, że pierwsze ciuszki (56-62) kupiłam uniwersalne. Więc co do wczesnych zakupów, obserwujcie trendy ma necie, skupcie się na ciąży a później zdążycie się na cieszyć zakupami - takie jest moje zdanie.
Ja zakupy zacznę chyba robić ok 27tc czyli na zalążku 7 miesiąca a może już w samym 7 miesiącu. Na większość rzeczy tj wózek czy łóżeczko czeka się ok 4 tygodni to do terminu spokojnie zdążę. Chociaż łóżeczko, które zamówiłam córce szło 8 tygodni [emoji52]
Co do rzeczy, które się przydają

UBRANKA[emoji51][emoji23], PIELUCHY TETROWE, PIELUCHY MUŚLINOWE, KOCYKI, w tej ciąży napewno kupię ROŻEK, ZESTAW DO PIELĘGNACJI MALUCHA - nożyczki itp w jednym, BUTELKI, SMOCZKI, LAKTATOR, KOSZULE DO KARMIENIA, STANIKI DO KARMIENIA, WKŁADKI DO STANIKA, PODKŁADY, WANIENKA Z TERMOMETREM, szumisie jak dla mnie na nie ale miałam Zazu i Chicco MAJĄCE I SZUM I KOLYSANKI I SA Z NAMI DO TEJ PORY A CÓRKA MA 3 LATA [emoji6], DOSTAWKA DO ŁÓŻKA, TERMOFOR Z PESTEK WIŚNI, ELEKTRYCZNY BUJACZEK bardzo nam się przydał chociażby kiedy robiłam obiad albo chciałam odsapnac, WÓZEK, ŁÓŻECZKO, które w sumie jak masz dostawkę to można kupić później bo w 1 tygodniach życia maluch i tak będzie blisko ciebie..

Jak mi się coś przypomni to napewno dopisze a przed porodem zrobię listę to wstawię. Teraz zbieram kaskę a w 7/8miesiacu rzucę się w wir zakupów.

I tj pisałam ja osobiście nie robię ich za wcześnie bo wolę skupić się na ciąży na tym etapie i z tą płcią też może jeszcze różnie być. Wszystko na spokojnie [emoji6]
Ja jestem tego samego zdania. Poczekam do tego 6 miesiąca a później będę robić zakupy.
 
reklama
A czekasz do samego końca żeby nie zapeszać? Czy po prostu tak Ci jest wygodniej? Wybacz że dopytuje ale sporo znajomych już od 5 tygodnia kompletują rzeczy bo podobno jest ich długą lista i nie chcą zostawiać wszystkiego na sam koniec bo np. mogą dużo wcześniej urodzić albo trafić do szpitala i nie zdążą ze wszystkim. I sama nie wiem jak to rozegrać
Jestem w 16 tygodniu i mam już pampersy premium care 0 i 1, chusteczki pampers Aqua- były na promocji na Allegro 🙈 Przybory do kąpieli, olejki, żele do mycia, sudocrem i pare innych różnych pierdółek. Pare różnych ciuszków, a w poniedziałek kupiłam wózek 🙂 To moja pierwsza ciąża i zdania rodziny były podzielone, jednak jak jest okazja, to czemu miałabym nie kupić- przecież jestem w ciąży i mi się to przyda 🤰🏻😍
 
Do góry