reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

Dziewczyny czy wasze bobasy brały zelazo ? Jak długo musieliście je przyjmować?
Czy jak odbijacie dziecko i odbije to czujecie jakiś brzydki zapach ? Mnie dzis to zastanowiło bo mały odbeka ale ten gaz z brzuszka dość nieprzyjemnie pachnie i to mnie zastanowiło to przez zelazo ?
Moj nie bierze żelaza, ale dużo ulewa i jak odbije mu się po jakimś czasie taką wodą to czuć takie skisiałe mleko.
Brał na początku żelazo, ale bolał go brzuszek. Wyniki miał dobre i odstawiliśmy.
A wam lekarz przepisał żelazo? Wyniki poniżej normy?
 
reklama
To ulewanie jest straszne... Mojemu najbardziej się ulewa jak leży i rozpiera go energia.
Moja ulewa okrutnie. Refluks wykluczyliśmy na usg więc po prostu tak ma. Próbowaliśmy zagęszczacza, syropu na refluks i ulewanie ale nie na dużej różnicy więc odstawiliśmy żeby w nią nie pakować "chemii".
Mokre ciuszki, przebieranie do przeżycia, wkurza tylko ze ja to ulewanie wybudza ze snu przy zasypianiu.
 
Moja ulewa okrutnie. Refluks wykluczyliśmy na usg więc po prostu tak ma. Próbowaliśmy zagęszczacza, syropu na refluks i ulewanie ale nie na dużej różnicy więc odstawiliśmy żeby w nią nie pakować "chemii".
Mokre ciuszki, przebieranie do przeżycia, wkurza tylko ze ja to ulewanie wybudza ze snu przy zasypianiu.
No mój to samo.. Czasem mam aż wrażenie że ulewa więcej niż zje.. Czasem widać jak się sam z tym męczy i denerwuje.. Bo pewnie go piecze, boli przełyk.. Też próbowaliśmy gastrotus baby.. A co powiedziała Pani doktor na wizycie? Nic nie zaleciła?
 
Moj nie bierze żelaza, ale dużo ulewa i jak odbije mu się po jakimś czasie taką wodą to czuć takie skisiałe mleko.
Brał na początku żelazo, ale bolał go brzuszek. Wyniki miał dobre i odstawiliśmy.
A wam lekarz przepisał żelazo? Wyniki poniżej normy?
Niedokrwistość czyli anemia wyniki od samego porodu poniżej normy
W pierwszym miesiącu zle trafione żelazo wyniki spadły jeszcze bardziej aciferol brany
Teraz od 2 miesiąca inofer trochę poszły do góry ale wraz poniżej normy
Brzuszek tez go boli niestety jest płacz ale lekarz powiedziała że albo bol brzuszka do czasu kiedy wyniki nie pójdą do góry albo skierowane na szpital ...
 
No mój to samo.. Czasem mam aż wrażenie że ulewa więcej niż zje.. Czasem widać jak się sam z tym męczy i denerwuje.. Bo pewnie go piecze, boli przełyk.. Też próbowaliśmy gastrotus baby.. A co powiedziała Pani doktor na wizycie? Nic nie zaleciła?
Ta lekarka od usg mówiła w sumie to samo co nasza pediatra. Że coś tam w układzie pokarmowym się jeszcze tworzy i to minie. Że jedyne co można stosować to zagęszczacz pokarmu albo syrop. Plus odbijanie, trzymanie dłużej w pionie, do leżenia i spania podkładać klin żeby dziecko było trochę pod kątem i żeby karmić częściej a krócej.
Ja się już pogodziłam z sytuacja i po prostu czekam aż minie.
 
Ta lekarka od usg mówiła w sumie to samo co nasza pediatra. Że coś tam w układzie pokarmowym się jeszcze tworzy i to minie. Że jedyne co można stosować to zagęszczacz pokarmu albo syrop. Plus odbijanie, trzymanie dłużej w pionie, do leżenia i spania podkładać klin żeby dziecko było trochę pod kątem i żeby karmić częściej a krócej.
Ja się już pogodziłam z sytuacja i po prostu czekam aż minie.
Myślałam że może wymyśliła jakiś złoty środek... Ta mniej a częściej.. Mój to chyba by zjadł tyle ile widzi.. Nie da mu się dać np 60ml bo będzie płakał ze chce więcej.. Odbić odbija.. A i tak ulewa..
Też myślałam aby wybrać się do jakiegoś gastrologa ale z kim bym nie rozmawiała to nikt nie zdziwiony.. Pediatra to samo..
 
Myślałam że może wymyśliła jakiś złoty środek... Ta mniej a częściej.. Mój to chyba by zjadł tyle ile widzi.. Nie da mu się dać np 60ml bo będzie płakał ze chce więcej.. Odbić odbija.. A i tak ulewa..
Też myślałam aby wybrać się do jakiegoś gastrologa ale z kim bym nie rozmawiała to nikt nie zdziwiony.. Pediatra to samo..
Moja ma to samo, jak ja dostawie do piersi to musi jeść ponad 15-20 min bo inaczej płacz i kończy się tym że ulewa jeszcze więcej bo się przejada 😅
Chyba pozostaje nam przeczekać
 
Dziewczyny słyszałyście coś o smoczkach Curaprox? Patryś ma wysokie podniebienie i ciężko mu łapać smoczki a ten podobno jest do tego dostosowany?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry