reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co potrafią nasze dzieci:-)

maarta100

Szczęśliwa mamusia
Dołączył(a)
9 Listopad 2006
Postów
12 699
Zakładam nowy wątek bo z dnia na dzień nasze szkraby dokonywać będą nowych postępów. Nawet się nie obejrzymy jak zaczną same się przemieszczać:tak:
Ja dzisiaj mogę się pochwalić pierwszym świadomym uśmiechem jakim obdarzył mnie mój synek:-)
 
reklama
Zosia na brzuszku już się przemieszcza, jak dżdżownica - całe ciało pracuje i powolutku się przesuwa, najczęściej w bok.:-) Leżąc na brzuszku przekręca główkę (zmienia stronę w którą patrzy), poza tym ma parę fajnych ruchów, wydaje mi się że świadomych, ale nie do końca precyzyjnych:
1. przytrzymywanie / wytrącanie z buzi smoka
2. przy karmieniu Zosia zasypia często - wtedy tarmoszę ją delikatnie za uszko - od 2 dni zaobserwowałam, że Zosia zasłania ucho - oczywiście mało skutecznie :-)
 
:) Fajny temat

MAX 1 miesiac:
- w tym tygodniu swiadomie sie zaczal smiac tak jak i Twoj Piotrus .
- Lezac na brzuszku potrafi przekrecic glowke z prawej na lewa strone .Niestety nie utrzymuje jej zbyt dlugo na wprost.
- Podtrzymywany w pozycji pionowej (np przy bekaniu czy na rekach) glowe trzyma sztywno i obraca ja w roznych kierukach. Moze taki sztywny byc bardzo dlugo.
- Od 3 tyg zycia potrafi sie przekrci z brzuszka na plecy.
- Lezac na pleckach stawiam jego stopki na wprost na podlozu - wtedy tak fajnie dupke do gory zarzuca.
- Lezac na pleckach ( ale tylko na polsiedzaco) lapany za raczki sam pcha gowe do przodu jakby chcial usiasc :-) i do tego ta mina jakby mowil "u"z jezykiem do przodu .Lekko podciagnety trzyma glowe sztywno. Jak lezy na plasko to juz nie dziala. Glowa za ciezka i zostaje na podlodze.
- i potrafi wspaniale po mesku bekac i pierdziec :-);-).
 
NO to postepy Fifiego za
( 2 dni bedzie mial 2 miesiace :)
- Maly zaczyna sie usmiechac ,i poznawac znajome glosy i osoby :)
- Poroboje zaczac "gadac" jak zgasimy swiatlo robi glosne "UUUUU" , jak sie wyglupiamy proboje wydobyc z siebie piski :)
- Jak pokaze mu zabawke ,swiatelko lub cos co go zainteresuje wyciaga lapcie juz wcale nie zacisniete piastki tylko luzne paluszki i zaczyna kabinowac jak zlapac przedmiot ktory go zainteresowal - jeszcze mu sie nie udaje okreslic odleglosci ale to juz w niedlugim czasie:)
- Celowo wklada piastki do buzi i walczy tak dlugo az trafi do ust i coka az slychac z daleko ale jaka ma frajde ze mu sie udalo :)
- Na plecki sie jeszcze nie obkreca ,jednak potrafi dlugo utrzymac glowe lezac na brzuszku
- w pionie trzyma glowke jeszcze dluzej choc czasami jeszcze mu lata na boki :)
- z pozycji lezacej trzymany za raczki podciaga glowke do wstawania :)
-lezac na brzuchu obkreca glowke na boki
- trzymany pod paszki gdy nozkami poczuje podloge wyprostowuje je i postoi na nich dosc dlugo

-
 
- i potrafi wspaniale po mesku bekac i pierdziec :-);-).

taaa, mój też to potrafi :tak:
a poza tym to trzymany w pionie trzyma główkę prosto i kręci nią na wszystkie strony,
zaczyna się uśmiechać,
wydaje coraz to różniejsze odgłosy typu "guuuu", "oooo",
w pozycji półsiedzącej (oparty o moje kolana) podnosi główkę,
na brzuszku też dłuuuugo i wysoko trzyma główkę.

no i co najważniejsze - jak się go położy do łóżeczka to jest "leeeee" i wyciąga rączki żeby go podnieść :-D
 
Moj Kevinek lezac na ramieniu tez podnosi glowke:-)
robi fajne minki: jak mu nie smakuje herbatka koperkowa to sie krzywiiii i czasem sie usmiechnie :-D .wklada piastki i paluszki do buzi jak smoczusia sie ma....i wogole jest jednym wielkim Moim osiagnieciem
 
no i co najważniejsze - jak się go położy do łóżeczka to jest "leeeee" i wyciąga rączki żeby go podnieść :-D

Tak samo moge powiedziec- taaa, mój też to potrafi :tak::-D:-D
Lezac na brzuszku czego za bardzo narazie nie lubi podnosi glowe i odwraca na boki
trzymajac go na ramieniu trzyma glowke sztywno glowke dosc dlugo
dzis chyba cos udalo mu sie wydukac
krzywi sie jak daje mu Cebion multi :-D mam taki ubaw ze hej:tak::-D
baki to tez jego specjalnosc:tak::-D:-D:-D
 
umiejetnosci mojej żabki sa narazie prosciutkie ale trzymanie glowy w lezeniu na brzuszku wychodzi nam juz niezle :) no i pelzanie tez calkiem nam idzie :) klade ja na brzuszku i daje jej dlon za stopkami ... jak sie odepchnie to jest tylko sruuuu i juz jestesmy 20cm dalej :) polozna powiedziala ze to jest bardzo dobre cwiczenie dla nozek :)
 
Michaś ma 2 tygodnie i umie:
- trzymać dłuższy czas pionowo główke
-przewracać się z plecków na lewy bok narazie :)
- na twarzy skupia wzrok bardzo, bardzo długooo
- zaczyna chwytać przedmioty (oczywiście nie utrzymuje ich jeszcze)
- zaczyna naśladować ruch warg, przez co meczą go potem czikuty bo się powietrza nałyka :)
- odwzajemnia usmiech
- widzi przynajmniej 4 kolory (biały, czarny , żółty, czerwony)
- umie cierpliwie poczekać na posiłek :)
 
reklama
Co potrafi Tomek?
W pozycji pionowej bardzo długo utrzymuje główkę prosto i rozgląda się ciekawie! Ale np jak leży na brzuszku to już dawno potrafi obracać główką na różne strony ale nie chce mu się jej dzwigać do góry;-) Raz udało mu się przekręcić z brzuszka na plecy ale raczej to był przypadek niż umiejętność!
Najczęściej uśmiecha się jak łaskoczę go po brodzie...ma takie słodkie dołeczki w policzkach:-)
Wodzi już wzrokiem za karuzelą...za głosem i osobami które do niego mówią:tak:
Rączki też już trafiają do buziale na szczęście za dużo ich tam nie wkłada!
Jak wieczorem dostaje flachę to krzywi się niemożliwie:-)
I zaczyna sobie gruchać:-)
 
Do góry