reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rzadkie i oryginalne imiona dla dzieci!

witam Was.
mam już Julie-lat 10.
teraz czekam na bliźniaki choc nie znam jeszcze płci,wiec mam kilka typów i duzy dylemat,doradźcie prosze.do tego mam długie nazwisko..
chłopiec:
Rudolf,Gustav,Leonard(Leon),Joachim,Jeremi,Nikodem,Eryk,Bruno
dziewczynka:
Róża,Anastazja,Aniela,Nina,Laura,Zoya,Malena,Jasmina,Lilia,Nell

wg.mnie to imiona oryginalne,ale bez przesadyzmu,co myslicie?
pozdrawiam

Uwieliam imię Rudolf :) Chciałam taz nazwać synka, ale w końcu wybraliśmy imię z historycznym tłem. Moje propozycje:
zestaw chłopiec + chłopiec: Rudolf i Eryk
Dziewczynka + dziewczynka: Róża i Malena (świetne imię!)
Dziewczynka + chłopiec: Zoya i Rudolf.

A co do samych imion - jako zapaleni historycy z moim K postwiliśmy na historię - synek ma na imię Kalikst i wołamy go Kalek, Kalo, Kaluś, Kaliko, Kalut... :)
Gdyby Kalek był dziewczynką, byłby Teofane. Również historyczne podłoże (i czasowo zbliżone imię do Kalusia :-))
 
reklama
Róża Laura - prześliczne imiona rzadziej spotykanych to może jeszcze Melania, Ida, znam tylko jedna Gabrysie, i Łucję imię dla chłopca Seweryn - śliczne ale niestety nie udało mi się go wywalczć.:(
 
Najdziwniejsze imię jakie słyszałam to było Khjang (nie mam pojęcia jak się to pisze, ale tak się to czytało). Chłopczyk miał zespół Downa, więc chyba w zamyśle rodziców miał być kojarzony z Azjatą, bo nie wiem skąd wzięli takie imię. A ja nie znam płci mojego dziecka, bo lekarz uważa, że najlepsza jest niespodzianka. Chłopczyk to na 100 % będzie Patryk, ale co z dziewczynką? Myślałam o Natalii, ale to takie popularne się zrobiło ostatnimi czasy. Podoba mi się też imię Pola, ale nie wiem co na to mąż... Chciałabym jakieś ładne, polskie, niewymyślate, niestare i nieoklepane. Ciężki wybór.
 
nie wiem czy ktoś już wpisał to imię, ale mój mąż ma bardzo oryginalne- Ariel :-) I urodził się zanim pokazał się ten proszek :-p co ciekawe w Polsce funkcjonuje ono zarówno jako damskie jak i męskie.
 
Najdziwniejsze imię jakie słyszałam to było Khjang (nie mam pojęcia jak się to pisze, ale tak się to czytało). Chłopczyk miał zespół Downa, więc chyba w zamyśle rodziców miał być kojarzony z Azjatą, bo nie wiem skąd wzięli takie imię. A ja nie znam płci mojego dziecka, bo lekarz uważa, że najlepsza jest niespodzianka. Chłopczyk to na 100 % będzie Patryk, ale co z dziewczynką? Myślałam o Natalii, ale to takie popularne się zrobiło ostatnimi czasy. Podoba mi się też imię Pola, ale nie wiem co na to mąż... Chciałabym jakieś ładne, polskie, niewymyślate, niestare i nieoklepane. Ciężki wybór.
Lekarz uwaza,ze nejlepsza niespodzianka i nie chce Ci powiedziec?? czy posluchalas lekarza i nie chcesz wiedziec??? ;-)
nie wiem czy ktoś już wpisał to imię, ale mój mąż ma bardzo oryginalne- Ariel :-) I urodził się zanim pokazał się ten proszek :-p co ciekawe w Polsce funkcjonuje ono zarówno jako damskie jak i męskie.

Ariel to w sumie bardzo ladne imie...gdyby nie proszek :dry:
 
Lekarz uwaza,ze nejlepsza niespodzianka i nie chce Ci powiedziec?? czy posluchalas lekarza i nie chcesz wiedziec??? ;-)
:
Ja chcę wiedzieć, ale lekarz nie chce powiedzieć. Pewnie gdybym poszła na USG to bym go tak długo męczyła, aż by mi powiedział, ale był ze mną mój marudny mąż, który też nie chce wiedzieć, bo uważa, że to wszystko jedno. Obawiałam się, że jak zacznę męczyć lekarza to mąż gotów coś głupiego powiedzieć do mnie.
 
reklama
Witam ^^ Jestem w drugim miesiącu dopiero ale już z narzeczonym gdybamy nad imionami :) Mój fiance ma na imię Fryderyk, jedyna osoba jaką znam o tym imieniu xD
Myślałam nad Kariną dla dziewczynki i Rajmundem dla chłopca, co sądzicie?
 
Do góry