reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

KIT/HIT - czyli co sie może przydać a co nie

reklama
Oj tak. Ja kupiłam na początku gruszkę NUK-a i szybko wylądowała w koszu. Kupiłam FRIDĘ i jest rewelacyjna. Jest jeszcze Katarek do odsysania gilów co się podłącza pod odkurzacz ale to nie dla mnie

u mnie się nie sprawdził termometr elektryczny. Tak więc 100zl poszło wiecie gdzie. Już takie bzdury pokazywał:wściekła/y:
Najlepiej kupić zwykły dla dzieci z miękką końcówką. Tak mi też doradziła pani na doraźnej mówiąc ze elektryczne nie są miarodajne.
 
o i jeszcze jak sobie przypominam to kupiłam przed porodem strasznie dużo kosmetyków dla małej, jakieś mydełka, kremy, oliwki i tym podobne a używałam tylko Oilatum do kąpieli i zastąpiło to i mycie i nawilżanie :D
 
O tak- kosmetyki to zbędny wydatek. my też używalismy tylko Balneum do wanienki. Kremu na odparzenia nie uzywaliśmy wcale- na 2 niewielkie odparzenia wystarczyły próbki ze szpitala.
Warto wiedzieć że podusia też się nie przydaje- można jej używać chyba dopiero około roczku. My jeszcez nie mamy kołderki i podusi- Lidka woli kocyk i tylko jego chce do zasypiania
Wiele moich koleżanek odradzało mi też gąbeczki do wanienki- takie podkładki pod dzidziusia- siedlisko grzybów i bakterii a w praktyce i tak używa się pieluszki tetrowej
No i śliczne pajacyki zapinane na pleckach- kupiłam kiedyś dla młodej- nigdy więcej! Dzidziusiowi przeszkadzało leżenie na pleckach na tych napkach. Teraz wiem że zapięcia z przodu lub po wewnętrznej stronie nóżek są najlepsze. Nie uzywałam tez praktycznie kaftaników- body się nie zawijało , nie miało drażniących napek czy guziczków i wbrew pozorom nie tak trudno je założyć
 
do wanienki miałam hamaczek z siateczki, zaczepiany o brzegi, to było super, postaram się wkleić zdjęcia, tylko muszę najpierw zeskanować

profilepic91100_1.gif
 
Ostatnia edycja:
Dziękuje dziewczyny za podpowiedzi i proszę o więcej... te wszystkie cuda do wyparzania butelek, laktatory, ilości potrzebnych butelek... Właściwie piszcie wszystko, bo moja dzidzia mimo, że wyczekiwana to ma zieloną w tej kwestii mamusię :)

iga73 dasz radę wkleić większe zdjęcie tego hamaczka?
 
reklama
gruszki tez nie uzylam, zero poduszki i kolderki, zamiast kaftanikow body, pizamki rozpinane z przodu, kocyki mile do zawijania i przykrywania. najlepsza przytulanka to pieluszka tetrowa :) jeden kosmetyk do kapieli, chociaz ja uwielbialam po kapieli masowac dzieciaczki oliwka- tak dla mojej przyjemnosci obcowania z maluszkiem :)
termometr na baterie do ucha Brauna - polecam w 100% prawdziwy przyjaciel mamy chorego maluszka, po kilku sekundach temp zmierzona.
ja uzywalam cale silikonowe smoczki chicco, rewelka, bo jak dzidzia zasnela to nie gniotly policzka i na brzuszku mozna bylo spac bezproblemowo!!!
duzo tetrowych pieluch bo przydaja sie do wszystkiego, jako sliniaki pierwsze, do odbijania, do przykrywania, do kapieli itd
narazie tyle, sama musze sobie poprzypominac :)
 
Do góry