reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniówki u lekarza.

Lotka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
9 Kwiecień 2009
Postów
3 930
No i się zacznie... pierwsze wizyty, badania....
zakładam to miejsce na opisywanie i dyskutowanie n/t lekarzy, itp... ;-)








 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Pierwszą wizytę miałam 23.grudnia, oczywiście prywatnie, zapłaciłam 100zł za wizytę z USG. Na pobolewania podbrzusza dr zapisał mi Luteinę, ale mam ją zacząć brać dopiero jak pojawi się jakiekolwiek plamienie i natychmiast dzwonić do lekarza. Póki co bóle się uspokoiły.
Standardowy zestaw badań: mocz, morfologia, HBS, OWA, HIV, TSH, fT3, fT4, toxoplazmoza IgG i IgM.
4 stycznia wybieram się na wizytę na NFZ, rejestracja bieżąca, więc mam nadzieję, że się dostanę :)
Mamusiom z Krakowa mogę polecić dr Ufnalewskiego do którego można zarejestrować się przez internet: Gabinet Ginekologiczny w Krakowie, ginekolog Rafał Ufnalewski.
 
Fasolcia malusia, ok 2,5mm. Lekarzowi ciężko było ustawić USG tak żeby było dobrze widać, bo cała drżałam z emocji i zimna :) Ale zdjęcie mam.
Badań owszem, dużo, ale jeszcze przed staraniami poszłam do lekarza rodzinnego i powiedziałam, że planujemy z mężem ciążę i poprosiłam o skierowanie na podstawowe badania żeby skontrolować zdrowie :) Wyniki mam z 14. grudnia, całkiem aktualne jeszcze, więc morfologia, mocz i TSH mi odpadają :)
Poniżej w czerwonym kółeczku zaznaczona fasolka.
Picture0010.jpg
 
Ostatnia edycja:
Faktycznie malusia, no ale foto jest ;-)
Ja, jak sie dowiedziałam o pierwszej ciąży, to miała 8mm...wiec to już był wielkolud :-)
 
Super, wielkie gratulacje!!! Ja też wyczekuję pierwszej wizyty, czytałam, że niektóe dziewczyny po 5 tygodniu słyszą już serduszko, wiec może na wizycie 2 lub 5.01 już je usłyszę:):):)
 
Nie mam jeszcze o czym pisać (względem wizyt), ale korzystając z okazji, że babcia Tycią na spacer zabrała, pokażę Wam test z 24 grudnia :-D
 

Załączniki

  • test.jpg
    test.jpg
    10,9 KB · Wyświetleń: 178
Jak pójdę do lekarza (dopiero za 2 tyg to pewnie też już będzie "wielkolud" heh) mam nadzieję że usłyszę bicie malutkiego serducha :-). Nie wiem jakie badania zrobić na pierwszą - może mocz i morfologię tak na wstęp, a potem i tak dostanę dłuuugą listę...Chodzę prywatnie,mam wspaniałą lekarkę. Zraziłam się do lekarki z nfz pozatym tylko 3 razy usg,a tak to na każdej wizycie mogę pooglądać malucha.
 
reklama
Ja tak to na każdej wizycie mogę pooglądać malucha.

:-D;-):-D właśnie :-D:tak: to daje takie... poczucie bezpieczeństwa. Wszystko jest ok, widziałam dzidziusia, jest dobrze :-D Też to lubię... Poza tym pamiętam, jak mi się z Tycią skończyły mdłości i spanikowana wyłam do telefonu mojej gin. A ona spokojnie kazała mi przyjechać (w 2 dzień Wielkanocy), zrobiła usg, pokazała dzidzię, serduszko, że "macha do mamy" i wróciłam spokojna do domu... Takie poczucie bezpieczeństwa jest dla kobiety ciężarnej bardzo ważne:-D
 
Do góry