reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2024

reklama
Moja mama dowiedziała się o ciąży kilka dni przed świętami, mój tata po świętach, rodzice mojego narzeczonego dowiedzieli się 1 kwietnia pomyśleli że to żart zwyzywali ale dzien później zadzwonili z przeprosinami i pytali jak się czuje , 11 kwietnia dowiedzialam się o tym krwiaku w 5 tygodniu , to teście zaczęli do nas częściej przyjeżdżać od tego 11ego i mi pomagać przy naszej prawie 5 latce, mimo iż nie prosiliśmy ich o pomoc. Wydaje mi się że to kwestia czasu aż rodzina pogodzi się z tą myślą. Jutro mam dziewczynki wizytę i się okaże co i jak , czy krwiak się wchlonal , czy serduszko bije bo to by był 7+6 tc z moich obliczeń wynika że poród bym miała 07.12 lub 09.12 jutro się okaże , strasznie się denerwuje 🙈
 
Ja tylko marudzę, ale może mi wybaczycie🫣 mamy jeszcze wykupiona wycieczkę do Turcji na początku lipca...I też już jestem przerażona jak to będzie? Zapłacona zaliczka... dzieciaczki sie cieszą a ja się zastanawiam czy dam rade😭😭latalyscie w ciazy samolotem? Ja to nawet bałam się w długa podróż samochodem jechac🫣😜Ja z tych panikar🫣😛teraz to już trzecie dzieciatko to mam nadzieje, ze będę się mniej zamartwiała.. bo nawet mniej na to czasu🤣
 
Dziewczyny, a czy któraś z Was ma różnice między dziećmi 5-6 lat? U nas będzie 5 i mnie teraz wszyscy straszą, że to za dużo, że dzieci się nie dogadają, że mogliśmy się wcześniej starać. Takie uwagi nie są mi do niczego potrzebne, ale zaczynam schizować 🥴
Taka różnica wynika z tego, że dopiero teraz córka daje nam żyć. Wcześniej to nawet nie chciałam słyszeć o kolejnym dziecku.
Między moim synem a córka jest 8 lat różnicy, na Chwilę obecną Łukasz szaleje za Ewa bawi się z nią, pilnuje, Ewa ma 11 mcy, ciekawe jak będzie pozniej
 
No i jak kochana nastawienie? Boisz się trzeciej..?mi przez myśl przeszło, aby spróbować naturlanie..ale wiem że to niebezpieczne
W moim przypadku jest tak że mój organizm nie został stworzony do naturalnego porodu, mój pierwszy porod przy indukcji trwał 2 dni i rozwarcie było 1cm zakończone cc bo Łukaszowi tetno mocno spadło, po pierwszej cc nie nadawałam się do niczego, zero siły dlugo się goilam, druga cc też z powodu bradykardi ale już nie miałam indukcji i bardzo szybko doszłam do siebie, myślę że to przez indukcję pierwsza tak długo dochodziłam do siebie bo organizm był już mocno zmęczony, i znając już mój organizm to wolę od razu cc bo wiem że naturalnie nie będę w stanie urodzić
 
My staraliśmy się wcześnie, ale nie wyszło. Jeśli dobrze pójdzie to różnica będzie 6 lat i to taki ostatni dzwonek, bo cykl później gdyby się udało to było by już rocznikowo 7. Liczę się z tym, że pierwsze lata mogą być ciężkie, ale granicą się zatrze w końcu. Bardziej cieszy mnie fakt że jest szansa na to że córka będzie mogła w końcu zostać siostra i nie zostanie sama.
Jeszcze dodam, że ja miałam 3 rodzeństwa (teraz 4). Różnica 1.5roku, 1.5 i 1. Na początku podzieliliśmy się na 2 grupki. Ja i moja sis 1.5 roku młodsza oraz brat młodszy ode mnie 3 lata z siostrą młodszą 4l. Nie trwało to długo, a w gimnazjum to już wgl każdy miał swój kierunek. Po latach najlepszy kontakt z siostrą o 4 lata młodsza. No i mamy jeszcze siostrę już z dużą różnicą wieku bo aż 24 lata, mamy fajny kontakt ale to już jest całkiem inny 😉
To córka ze stycznia 2018? Jeśli tak to sytuacja jak u mnie 😊
 
reklama
Ja tylko marudzę, ale może mi wybaczycie🫣 mamy jeszcze wykupiona wycieczkę do Turcji na początku lipca...I też już jestem przerażona jak to będzie? Zapłacona zaliczka... dzieciaczki sie cieszą a ja się zastanawiam czy dam rade😭😭latalyscie w ciazy samolotem? Ja to nawet bałam się w długa podróż samochodem jechac🫣😜Ja z tych panikar🫣😛teraz to już trzecie dzieciatko to mam nadzieje, ze będę się mniej zamartwiała.. bo nawet mniej na to czasu🤣
Jeśli nie będzie - tfu tfu - żadnych komplikacji, to spokojnie możesz lecieć. Ja w ostatniej ciąży miałam operację kręgosłupa na początku 4 miesiąca a 2,5 miesiąca później jechałam samochodem do Chorwacji. Tak że na spokojnie😊 samolotem to moment a ciąża będzie tak akurat na fajnym etapie😊
 
Do góry