reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Alimenty a ograniczenie praw ojca

rozprawy nie wygaldaja tak zle.
wazne to nie zdenerwowac sie.
i mow wszystko to co masz do powiedzenia.

wiesz po prostu sa an swiecie faceci ktorzy potrafia sie rozstac z godnoscia i wiedzac ze z zwiazku zosataje dziecko wywiazauja sie ze swoich obowiazkow.
 
reklama
hej dziewczyny
nie niestety taki facetow na poziomie ze swieca szukac.My poprostu mialysmy pecha.Ja czekam na rozprawe ma byc w kwietniu,boje sie bo nei wiem co ten dran a w zasadziej jego matka wymysli.Placil dobrowolnie 400 zl,ale poszlam do sadu bo ja to wole miec wszystko napapierze,a ze go w kraju nie ma i pochodzi z miasta oddalonego ode mojego 600 km to nei mialam innego wyjscia.W pozwie napisalam 1500zl za porada prawnika,ktory powiedzial ze lepiej rzadac wiecej zeby sad mial z czego obnizyc kwote.Przy zarobkach "tatusia" blisko 10.000 zl(pracuje w Anglii) to 1.500zl wydaje on na swoje urzywki wszelkiego rodzaju.Dzieckiem sie nie interesuje,choc moze to i lepiej.
Zasadzone zostalo jak narazie zabezpieczenie do czasu procesu w kwocie 500 zl ktorych juz nie placi,teraz czekam na wydanie klauzuli wykonalnosci wyroku i do komornika,niech scigaja dziada.

pozdrawiam
 
Witam jestem tu nowa:yes:czy orjentujecie się może czy można zakładać sprawę o alimenty dla ojca dziecka,w miejscu zamieszkania ojca,?nie chciałabym w swoim mieście. Proszę o porade:sorry2:
 
dziękuje za odpowiedz magdalena83.:tak:.ojciec dziecka pracuje w jednostce wojskowej,w pozwie zażądałam 500 zł,jak myślisz czy tyle moge dostać?
 
Witam alimenty są uzależnione od wysokości zarobków oczywiście.Jeżeli ojciec na sprawie sie nie zgodzi na taką kwote to sędzia zapyta ile może dać,śmieszne prawda.Natomiast jeśli sie nie zgodzisz to kolejna sprawa będzie.
 
Ivonka_ch_1979 jak go oddasz do komrnika to i tak nie bedziesz dostawa calej tej kwoty czyli 500zł bo kornik sobie na poczatku zabiera czyli np dostaniesz 250zł a potem dopiero jak ściagnie cały dług to reszte ci odda. A i watpie zebys dostala 1500 alimentów jak tylko 500 zł zabezpieczenia dostalas mysle z emoga ci poddniesc max o 300 zł
 
reklama
Ivonka_ch_1979 jak go oddasz do komrnika to i tak nie bedziesz dostawa calej tej kwoty czyli 500zł bo kornik sobie na poczatku zabiera czyli np dostaniesz 250zł a potem dopiero jak ściagnie cały dług to reszte ci odda. A i watpie zebys dostala 1500 alimentów jak tylko 500 zł zabezpieczenia dostalas mysle z emoga ci poddniesc max o 300 zł
Przepraszam,ale o czym ty mówisz?Jeżeli odda go do komornika to komornik oprócz 500zl alimentów ściągnie dodatkowo koszty komornicze ok.80-90zl miesięcznie od tatusia.Więc ona dostanie całe 500zł a nie jak piszesz 250.W końcu ma zasądzone 500 a nie mniej./mogl by mniej jej wyslać tylko wtedy gdyby tatuś nie miał dochodów tylko sam dobrowolnie wpłacał pewne sumy na konto komornika,jeżeli on pracuje komornik nie cacka się tylko siada mu na pobory i może maksymalnie zabrać mu 60% z zarobku/Co do wysokości alimentów to może być różnie.Jeżeli na zaświadczeniu o jego zarobkach będzie wysoka kwota to i alimenty mogą być dużo wyższe.
 
Ostatnia edycja:
Do góry