reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Alimenty a ograniczenie praw ojca

Hej mnie niebawem czeka sprawa o alimenty, w pozwie napisalam 900zl... Mala jest alergikiem, caly czas mi choruje, mam na wszystko zaswiadczenia... myslicie ze dostane chociaz 600zl na miesiac?? nie pracuje ucze sie na to tez mam papierek ze szkoly:-) ojciec dziecka na czysto zarabia 2tys i mieszka z rodzicami olal nas totalnie... a wczesniej jeszcze staral sie cos nam przelewac... teraz ma nowa dziewczyne a o swojej malej zapomnial...
 
reklama
Witam mam takie pytanie jesli mój mąż zarabia 2.300zł i mamy dwoje dzieci w wieku
szkolnym i przedszkolnym ile moge żądać alimentów? w pozwie napisałam 1.600zł po 800zł na
jedno dziecko gdzie ja jestem osobą bezrobotną mam na utrzymaniu mieszkanie i rachunki
typu woda gaz prąd i czynsz a maz mieszka z rodzicami gdzie rodzice jego pracują.a do
tego moj mąż nadużywa alkoholu gdzie mam dowody ze oddawałam go na leczenie przez gmine
ale on sie nie stawiał a po drugie leczył sie tabletkami ale je przepił i miał wszywke
którą też przepił . chciała bym mu ograniczyc kontakt z dziecmi zeby je odwiedzał pod
nadzorem kuratora bo boje sie ze bedzie przychodził pod wpływem alkoholu juz mąż raz był
podawany o alimenty na pierwsze dziecko ale musiałam wycofac bo mieszkałam wtedy znim a
on i jego rodzina mi groziła ze mnie stąd wyrzucą na ulice byłam tam bez zameldowania
starałam sie o mieszkanie i dostałam je z gminy pomocy szukałam w centrum pomocy w
rodzinie gdzie na wszystko mam dokumenty czy mam jakies szanse na wygranie i ograniczenie
kontaktów z dziecmi gdzie jego rodzina mi zagroziła ze po trupach to mnie zniszczą bardzo
sie tego boje sprawe pierwsza mam 2 marca 2009r prosze o pomoc boje sie bardzo bo z
pierwsza sprawa na pierwsze dziecko było okropnie .boje sie ze znowu bede przechodzic to
samo co przedtem
 
Przepraszam czy wy jeszcze czasami zagladacie do tego watku?? jestescie juz po sprawiach wiec chcialam sie poradzic, ale jakos nikt nie chce mi pomoc....:-(
 
Przepraszam czy wy jeszcze czasami zagladacie do tego watku?? jestescie juz po sprawiach wiec chcialam sie poradzic, ale jakos nikt nie chce mi pomoc....:-(
Snoopy ta czy dostanie 600 czy inna kwote zalezy jedynie od sedziego,aliemnty moga stanowic 60 % wynagrodzenia,wiec jest szansa,ale to sprawa bardzo indywidualana
ja np mam zasadzone 400 na wtedy prawie 3 i pol roczne dziecko,ojciec mial umowe na najnizsza krajowa 960,tylko u mnie ja tez pracowalam mialam troche wiecej na umowie,mala w przedszkolu

Martini jesli chodzi o ograniczenie praw do dzieci to masz szanse,bo nie mieszkacie razem,maz naduzywa alkoholu,podobnie wnosic o kontakt ojca z dziecmi pod twoja czy innej osoby kontrola
a jesli chodzi o kwote alimentow,to bardzo indywidualna sprawa,ale ciezko bedzie dostac 1600 na dziecich,zalezy tez ile on= maz odpisal na pozew ile on sugeruje aby placicl na dzieci???
 
dziekuje aga on w pozwie napisał 400zł na jedno dziecko czyli 800zł na dwoje a czy musze osobno zakładac mu sprawe o kontakt z dziecmi czy juz na sprawie alimentacyjnej moge to powiedziec
 
dziekuje aga on w pozwie napisał 400zł na jedno dziecko czyli 800zł na dwoje a czy musze osobno zakładac mu sprawe o kontakt z dziecmi czy juz na sprawie alimentacyjnej moge to powiedziec
jezeli jeszcze nie wnosilas pozwu o alimenty mozesz wniesc jako nastepny punkt po alimentach, o ustalenie kontaktow z dziecmi lub podniesc na sprawie,ze wnosisz jeszcze o to ,ale nie jestem pewna zapytam kolezanke aby odpisala
jezeli chce mozesz wnosic o adwokata z urzedu,jesli nie pracujesz moze ci go przyznajac zawsze latwiej na sprawie z kims,jak sie na tym nie zna za bardzo
 
martini17 jezeli chodzi o alimenty to kazdy sedzia podchodzi do tego ianczej.
jezeli twoj maz ma wysokie dochody to nie sadze ze aliemnty beda adekwantne do jego dochodow.

a co do ustalenia widzen, to ja bym wogole sie wstrzymala z takim wnioskiem, jezeli tatus bedzie chcial to sam zlozy wniosek o widzenia aty sie do tego odniesiesz w odp na ten pozew.
jezeli nei chcesz zeby dzieci znim przebywaly same i zeby je zabieral wnies o widzenia tylkow twojej obecnosci badz w obecnosci kuratora.
 
ja napisałam tyle w pozwie 1.600 zł dlatego ze powiedziano mi ze sad zawsze zaniza koszty o 100zł lub 200zł z tego co wiem to sędzina jest bardzo ostra ale nie jest za facetami chyba ze sie facet pojawi na rozprawie to nie wiem jaka ona jest a wiem to od moich kolezanek bo miały juz sprawe ale bez męzów
 
reklama
mąz mi powiedział ze mi da tyle ile napisał w pozwie czyli 800zł na dwoje dzieci bo wiecej nie ma i nie da bo on ma swoje jakies kredyty do spłacenia a mieszka z rodzicami gdzie jego rodzice pracują a jego wydatki stałe wynoszą tylko 100zł ma to na umowie kredytu za telefon czyli tylko ma swoje raty do spłacenia około 400zł a ja mieszkam sama i mam mieszkanie które musze sama opłacic i wszystkie rachunki razem za wszystko mam 600zł i w dodatku przedszkole i dodatkowe zajecia choc to nie majątek jak obliczyłam koszty utrzymania dwoje dzieci na miesiąc ze wszystkim to wyszło mi 2.300zł
 
Ostatnia edycja:
Do góry