reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Shaer

Fanka BB :)
Rozwiązania
4
Czesc Dziewczyny. Potrzebuje wsparcia :(
Mam 31 lat, jestem otyla i jestem w pierwszej ciąży. USG mialam robione w 13tyg+6dni. Nosek widoczny ale NT wyszlo 3.44mm. Wszystko inne wygladalo ok. Zostalam skierowana na test PAPPA. Wynik tragiczny.
T21: 1:176
T18: 1:12
T13: 1:19
Zalamalam sie. Od razu napisalam do mojego ginekologa. Zostalam skierowana do szpitala na amniopunkcje. Zabieg mam miec w te srode. Boje sie. Na usg dzidzius idealnIe sie ulozyl wiec na 99% jest chlopczyk. Boje sie strasznie i zabiegu i wyniku i decyzji jaka byc moze mnie czeka. Czy ktoras z Was miala podobne wyniki?
Miałam wynik TR 21 1:53 (lub 56) ze mną na badaniach była dziewczyna z wynikiem TR 21 1:19. ja w ciąży 38 lat, ona 31.
Moja córka jest zdrowa, niedawno skończyła rok, tamta dziewczyna ma zdrowego synka.
Obie miałyśmy wyzsza wagę (ja lekka nadwagą, ona otyłość) obie niepalace.
Mam nadzieję, że troszkę Ci to pocieszy.

reklama

Olineekg

Rozwiązania
0
Czesc Dziewczyny. Potrzebuje wsparcia :(
Mam 31 lat, jestem otyla i jestem w pierwszej ciąży. USG mialam robione w 13tyg+6dni. Nosek widoczny ale NT wyszlo 3.44mm. Wszystko inne wygladalo ok. Zostalam skierowana na test PAPPA. Wynik tragiczny.
T21: 1:176
T18: 1:12
T13: 1:19
Zalamalam sie. Od razu napisalam do mojego ginekologa. Zostalam skierowana do szpitala na amniopunkcje. Zabieg mam miec w te srode. Boje sie. Na usg dzidzius idealnIe sie ulozyl wiec na 99% jest chlopczyk. Boje sie strasznie i zabiegu i wyniku i decyzji jaka byc moze mnie czeka. Czy ktoras z Was miala podobne wyniki?
Nie stresuj się niepotrzebnie, pappa to tylko statystyka.. jeśli potwierdzi się to co wykazała pappa to wtedy można się zamartwiać teraz jest bardzo duża szansa na to, że Twoje dziecko jest zdrowe! Bardzo Ci tego życzę żeby było zdrowe.. trzymam kciuki za Was! U mnie ryzyko ZD było 1:265 też się zamartwiałam i traktowałam ten wynik jak wyrocznie.. okazało się, że nosze w brzuszku zdrowego synka

rambutan

Rozwiązania
0
Oby jak najwięcej takich historii❤
Czy w trakcie ciąży, w związku z takim wynikiem pappa, zdecydowałaś się na amniopunkcję, czy zostawiłaś już dalsze diagnozowanie?
Ja jeszcze czekam na wyniki pappa, ale w przypadku złego wyniku nie wiem, czy bym poszła na to badanie...
Ja na amnio się nie zdecydowałam, nawet jakby okazalo się dziecko z wada i tak bym.urodziła więc amnio u mnie nie miało sensu.

Kaśka 1983

Rozwiązania
0
Kość nosowa niewidoczna czy po prostu za każdym usg synek się ustawiał tak, ze nie było jej widać a była już wykształcona?
przy pierwszej próbie jakoś koło 12 tc. była nie obecna a w 14 tc. hypoplastyczna, w 20 tc. lekarz dalej nie widział. W 3-4% zdrowych dzieci tak właśnie jest.

Martynka90

Rozwiązania
0
Piszecie, że pappa to tylko statystyki. Czyli mimo dobrych wyników biochemicznych i tak powinnam się obawiać np. ZD?

Misi789

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
U mnie po papie ryzyko T21 wyniosło 1:292. Mam 37 lat. Lekarz powiedział że to tylko statystyka i żeby się nie martwić. Natomiast znajoma troszkę starsza której pappa wyszła ok była cały czas straszona przez lekarzy że mimo dobrych wyników jest w grupie zwiększonego ryzyka z racji wieku. Nie ma takich badań które określą czy dziecko jest w 100% zdrowe. Wiele wad ujawnia się długo po urodzeniu. Ja osobiście zrobiłam test harmony i dał mi chwilę spokoju ale czym bliżej porodu to i tak się martwię.Rozumiem wasze rozterki bo też przez to przechodziłam ale na amniopunkcję nigdy bym się nie decydowała bo i tak bym urodziła bez względu na wszystko. Trzymam kciuki za was i wasze dzieciątka. Pamiętajcie że pappa to tylko i wyłącznie statystyka.

Martynka90

Rozwiązania
0
W takim razie w nastepnej ciąży nie robię pappy tylko od razu sanco czy inny test. Teraz jeszcze bardziej będę się denerwować ;/

C70

Rozwiązania
0
Witam wszystkich,

czekając na nasze wyniki przewertowałem solidnie ten wątek, dziękujemy wszystkim za udostępnianie informacji, które są bardzo pomocne i dają nadzieję. teraz napisze jak to było u nas.

pierwsze badanie usg, 13 tydzień, prywatna klinika SonoFem, u doktor Hameli.

markery wad chromosomalnych:
Kość nosowa- obecna, przepływ na zastawce trójdzielnej: zwykła.

CRL: 67,5, dziecko dość duże
NT: 1,4mm
DUCTUS VENOSUS: 1,720 — bardzo ponad skale.

T21: ryzyko podstawowe 1:871 // skorygowane 1:789
T18: podstawowe 1:2163 // skorygowane 1:884
T13: 1,6777 // 1,7611

nieprawidłowy przepływ w przewodzie żylnym

lekarz mocno sugeruje test papp-a, robimy od razu, czujemy niepokój. Badanie w usg było w środę, w piątek telefon z wynikiem, żona pojechała odebrac.

Wyniki biochemiczne z krwi matki:

Wolne ß-hCG 173,0 IU/1, odpowiada 5.170 MoM — czyli ponad 5-krotnie ponad skale.
PAPP-a 2,343 odpowiada 0,509 MoM

Ryzyko podstawowe// skorygowane
T21: 1:871 // 1:14
T18: 1:2163 // 1:6783
T13: 1:6777 // <1:20000

skierowanie na amniopunkcję. Wizyta u genetyka w IMiD na Kasprzaka w Warszawie. Badanie 21.10.2019, kilka kobiet oczekujących, duża nerwówka. Zabieg bezbolesny, nieprzyjemny, przebiegł pomyślnie. Jeden tydzień żona ma bardziej uważać, dużo odpoczywać. Wynik ma być za około 17 dni roboczych, maja zadzwonić w przypadku złych wyników lub spakować wynik i wysłać poczta jeśli będzie wszystko dobrze.

pierwszy tydzień oczekiwania w miarę, drugi to mocny stres, trzeci tydzień olbrzymi stres, żona zadzwoniła ale usłyszała ze 17 dni roboczych i nie ma szans na wynik szybciej. Czwarty tydzień (poniedziałek to święto 11 listopada) wiec przed nami najgorsze 4 dni. W czwartek 14.11 żona nie wytrzymała i zadzwoniła, to równo 17 dni roboczych. Pani powiedziała ze właśnie wysłali wyniki, ale nic więcej nie powie.

19.11 listonosz z wynikiem: kariotyp męski, w którym nie wykazano obecności aberracji chromosomowej.
Stężenie alfa1proteiny: 21618 UI/ml (norma 7438-28925)- prawidłowe

mam bardzo dzielną żonę! Teraz czekamy na badanie połówkowe, mamy nadzieje ze z serduszkiem wszystko będzie dobrze.

pozdrawiamy

Ostatnia edycja:
reklama

merrymary

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Dziewczyny mam prośbę do tych z Was, które robiły Sanco. Czy pokazałybyście, proszę, jak wygląda taki przykładowy wynik? Nifty pro dużo dziewczyn tutaj załączało, ale Sanco przykładowego nie mogę się doszukać. Pozdrowionka!

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
M Amniopunkcja Grudniowe mamy 2020 16
M Amniopunkcja Potrzebuję porady 10
L Amniopunkcja mikromacierze Potrzebuję porady 6
Elmirka0207 Badania prenatalne - amniopunkcja? Potrzebuję porady 12
L Amniopunkcja Lipcowe mamy 2019 34
adzwojcik Amniopunkcja a konflikt serologiczny. Potrzebuję porady 3
M Amniopunkcja a pozniej DNA plodu krwi matki Potrzebuję porady 2
C Amniopunkcja Potrzebuję porady 13
C Amniopunkcja Potrzebuję porady 16
C Amniopunkcja Potrzebuję porady 11
P Wynik NIFTY - Zespół Klinefeltera - Amniopunkcja Ciąża, poród, połóg 12
K Brak kosci nosowej amniopunkcja Potrzebuję porady 4
P NT, test pappa + amniopunkcja. Potrzebuję porady 6
E Amniopunkcja i szpital na Kamieńskiego Wrocław 0
M Przezierność, Test PAPPA, amniopunkcja...wątpliwości, strach Ciąża, poród, połóg 3
M amniopunkcja Potrzebuję porady 1
rea_sylwia Amniopunkcja - gdzie na NFZ w Łodzi? Łódź 2
M Cukrzyca? Co robić Potrzebuję porady 5
M Co robić co to Staramy się 235
Buquro Pierwsza wizyta u ginekologa, co robić? Potrzebuję porady 33
M Zaparcia, kolejna zmiana mleczka,co robić? Potrzebuję porady 14
A Co robić ??? Potrzebuję porady 7
natasza_intro USG w ciąży - ile razy można robić Potrzebuję porady 8
J Nie wiem co robić Potrzebuję porady 5
K Co robić? Młodziutkie mamy 7
K Co robić? Przyszłe mamy 3
G Nie wiem co robić Adopcja 0
G Co robić, żeby nie zwariować? Potrzebuję porady 4
A Alergia na mleko matki... Co robić ? Potrzebuję porady 19
B Potrzebuję porady. Już nie wiem co mam myslec/robić. Potrzebuję porady 41
Roza1111 Krzyczę na 4.5 latka, bo mnie strasznie irytuje. Co robić? Potrzebuję porady 5
M Pomoc w decyzji co robić po porodzie. Potrzebuję porady 15
A Mdłości i wymioty co robić pomocy Potrzebuję porady 7
M Kąpielowy dramat - co robić? Potrzebuję porady 12
I Jak robić przeciery warzywne i owocowe samodzielnie? Żywienie 5
Gagatka88 Odstawianie od piersi, a spanie w nocy - co robić? Potrzebuję porady 19
Gagatka88 Odstawianie od piersi a przesypianie nocy - co robić?! Noworodek 0
M 8- miesięczne dziecko usypia tylko przy piersi. Co robić? BB psycholog dziecięcy radzi mamom 10
Madziołek. Nie wiem co robić Relacje rodzinne 12
Z "Studentko w ciąży nie chcemy Cię" Co robić? Potrzebuję porady 22
endles1 co robić ? Ciąża, poród, połóg 12
babydream Brak miesiączki, test negatywny. Co robić ?? Potrzebuję porady 4
soulmate Instynkt macierzyński w wieku 19 lat, co robić? Potrzebuję porady 17
M porada co robić ? Staramy się 4
Cukromania Czy lubicie robić coś dobrego dla innych? Potrzebuję porady 0
N Czy robić już test Potrzebuję porady 5
M Witam!!! Mój brat ze swoją narzeczoną dzisiaj stracili dziecko !!! Nie wiem co robić by Go pocieszyć !!! :c Potrzebuję porady 4
Montiś pomocy co mam robić? ile mleka dla niemowlaka Niemowlaki 7
T co robić gdy u 5 cio latak migdalki dokuczają... Przedszkolaki 6
K Co robić jak dziecko ugryzie pszczoła? Początek szkoły 1