reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Kłapouszek

Aktywna w BB
Rozwiązania
0
Miałam wynik TR 21 1:53 (lub 56) ze mną na badaniach była dziewczyna z wynikiem TR 21 1:19. ja w ciąży 38 lat, ona 31.
Moja córka jest zdrowa, niedawno skończyła rok, tamta dziewczyna ma zdrowego synka.
Obie miałyśmy wyzsza wagę (ja lekka nadwagą, ona otyłość) obie niepalace.
Mam nadzieję, że troszkę Ci to pocieszy.
Dziekuje 😘 ja juz po. Szczerze to praktycznie nie bolalo-bardziej bola mnie zastrzyki w brzuch lub pobieranie krwi. Fakt troche nieprzyjemne z uwagi na sam fakt ze to amnio i jest duzo stresu ale ogolnie do przezycia. Troszke obolala jestem, do tego mam wzdecia i bol glowy wiec tak srednio sie czuje. Czekam na wyniki. Teraz boje sie zebym nie miala czasem jakis powiklan, wiec uwazam jak tylko moge. Obym nic nie przeoczyla

reklama

Kłapouszek

Aktywna w BB
Rozwiązania
0
Jak dlugo po amniopunkcjo prowadzilyscie oszczedny tryb zycia? Na czym to polegalo? Lezalyscie i chodzilyscie tylko do toalety czy robilyscie cos wiecej?
Mialyscie jakies powiklania?

Kaśka 1983

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Ja odpoczywałam jeden dzień, potem następne dwa już normalnie funkcjonowałam bez przemęczania. Po tygodniu już zapomniałam o zabiegu.

arona

Rozwiązania
0
mi kazano prowadzic oszczedny tryb zycia ale nie lezacy. bralam kilka dni antybiotyk, progesteron . na wyniki czekalam dlugo ale zobaczyc : kariotyp prawidlowy, meski .... nie ma ceny!!!!
zadnych komplikacji nie mialam po zabiegu.

Kłapouszek

Aktywna w BB
Rozwiązania
0
Dzwonilam do szpitala. Mozliwe, ze jutro bedzie wynik. Ja doplacilam do badania (FISH) aby byl szybciej. Nie wiem jak mozna wytrzymac te 3-4tyg na wynik standardowej amniopunkcji. Ciezko jest mi to sobie wyobrazic. Ja juz odchodze od zmyslow a co dopiero tyle czekac :(

Martynka90

Rozwiązania
0
Szczerze dziewczyny jesteście dzielne, ja mdleje od jakiekolwiek ukłucia, nawet krzywej cukrowej mi nie chcą w przychodni zrobić a co dopiero ukłucie do wnętrza brzucha plus ten strach o powikłania :o

U

użytkowniczka maj

Gość
Witajcie dziewczyny, ja jutro jestem umowiona na amniopunkcje.
Jestem przerazona komplikacjami a tak najbardziej to wynikiem.
Zastanawiam sie nad metoda fish.. nie wytrzymam chyba tej niepewnosci...

Kłapouszek

Aktywna w BB
Rozwiązania
0
Trzymam kciuki za Was! Mnie bolalo mniej niz pobieranie krwi i mam niski prog bolu ale pewnie wszystko zalezy od organizmu. Ja mialam taka adrenaline ze lezalam i lecialy mi lzy. Prosilam panie lekarki o powiedzenie czegos milego i naprawde podeszli do mnie z sercem. W nogach byli uczniowie ale to nie bylo wazne w tym momencie. Powiklania mozesz miec po kazdym innym zabiegu-zawsze jest jakies ryzyko w kazdej sytuacji. Tak sobie to tlumacz. Jezeli chodzi o fisha to wszystko zalezy od tego czy masz pieniazki czy nie-wiadomo. Napewno mniej sie denerwujesz bo krocej. Ja wzielam fisha rowniez ze wzgledu na fakt, iz jezeli wyszloby zle (mam trisomie 13 ryzyko 1:19, a trisomie 18 ryzyko 1:12) to mozliwe ze nie zdazylabym przerwac ciazy-byloby po prpstu juz za pozno. Nie chce skazywac dziecka jak i rodziny i nas samych na cierpienie i tak jak pisalam nie wyobrazam sobie czekania 3tyg w napieciu i stresie bo to tez dla dzieciatka nie jest dobre. Po amniopunkcji oszczedzaj sie na maxa przez najblizsze dni i caly czas miej nadzieje ze bedzie dobrze😘

Martynka90

Rozwiązania
0
Trzymam kciuki za Was! Mnie bolalo mniej niz pobieranie krwi i mam niski prog bolu ale pewnie wszystko zalezy od organizmu. Ja mialam taka adrenaline ze lezalam i lecialy mi lzy. Prosilam panie lekarki o powiedzenie czegos milego i naprawde podeszli do mnie z sercem. W nogach byli uczniowie ale to nie bylo wazne w tym momencie. Powiklania mozesz miec po kazdym innym zabiegu-zawsze jest jakies ryzyko w kazdej sytuacji. Tak sobie to tlumacz. Jezeli chodzi o fisha to wszystko zalezy od tego czy masz pieniazki czy nie-wiadomo. Napewno mniej sie denerwujesz bo krocej. Ja wzielam fisha rowniez ze wzgledu na fakt, iz jezeli wyszloby zle (mam trisomie 13 ryzyko 1:19, a trisomie 18 ryzyko 1:12) to mozliwe ze nie zdazylabym przerwac ciazy-byloby po prpstu juz za pozno. Nie chce skazywac dziecka jak i rodziny i nas samych na cierpienie i tak jak pisalam nie wyobrazam sobie czekania 3tyg w napieciu i stresie bo to tez dla dzieciatka nie jest dobre. Po amniopunkcji oszczedzaj sie na maxa przez najblizsze dni i caly czas miej nadzieje ze bedzie dobrze😘
Czyli masz już wyniki i wyszło prawidłwo? :)

reklama

Martynka90

Rozwiązania
0
Trzymam kciuki, żeby obyło się bez problemu, bólu no i życzę prawidłowego wyniku :)

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
M Amniopunkcja Grudniowe mamy 2020 16
M Amniopunkcja Potrzebuję porady 10
L Amniopunkcja mikromacierze Potrzebuję porady 6
Elmirka0207 Badania prenatalne - amniopunkcja? Potrzebuję porady 12
L Amniopunkcja Lipcowe mamy 2019 34
adzwojcik Amniopunkcja a konflikt serologiczny. Potrzebuję porady 3
M Amniopunkcja a pozniej DNA plodu krwi matki Potrzebuję porady 2
C Amniopunkcja Potrzebuję porady 13
C Amniopunkcja Potrzebuję porady 16
C Amniopunkcja Potrzebuję porady 11
P Wynik NIFTY - Zespół Klinefeltera - Amniopunkcja Ciąża, poród, połóg 12
K Brak kosci nosowej amniopunkcja Potrzebuję porady 4
P NT, test pappa + amniopunkcja. Potrzebuję porady 6
E Amniopunkcja i szpital na Kamieńskiego Wrocław 0
M Przezierność, Test PAPPA, amniopunkcja...wątpliwości, strach Ciąża, poród, połóg 3
M amniopunkcja Potrzebuję porady 1
rea_sylwia Amniopunkcja - gdzie na NFZ w Łodzi? Łódź 2
M Cukrzyca? Co robić Potrzebuję porady 5
M Co robić co to Staramy się 235
Buquro Pierwsza wizyta u ginekologa, co robić? Potrzebuję porady 33
M Zaparcia, kolejna zmiana mleczka,co robić? Potrzebuję porady 14
A Co robić ??? Potrzebuję porady 7
natasza_intro USG w ciąży - ile razy można robić Potrzebuję porady 8
J Nie wiem co robić Potrzebuję porady 5
K Co robić? Młodziutkie mamy 7
K Co robić? Przyszłe mamy 3
G Nie wiem co robić Adopcja 0
G Co robić, żeby nie zwariować? Potrzebuję porady 4
A Alergia na mleko matki... Co robić ? Potrzebuję porady 19
B Potrzebuję porady. Już nie wiem co mam myslec/robić. Potrzebuję porady 41
Roza1111 Krzyczę na 4.5 latka, bo mnie strasznie irytuje. Co robić? Potrzebuję porady 5
M Pomoc w decyzji co robić po porodzie. Potrzebuję porady 15
A Mdłości i wymioty co robić pomocy Potrzebuję porady 7
M Kąpielowy dramat - co robić? Potrzebuję porady 12
I Jak robić przeciery warzywne i owocowe samodzielnie? Żywienie 5
Gagatka88 Odstawianie od piersi, a spanie w nocy - co robić? Potrzebuję porady 19
Gagatka88 Odstawianie od piersi a przesypianie nocy - co robić?! Noworodek 0
M 8- miesięczne dziecko usypia tylko przy piersi. Co robić? BB psycholog dziecięcy radzi mamom 10
Madziołek. Nie wiem co robić Relacje rodzinne 12
Z "Studentko w ciąży nie chcemy Cię" Co robić? Potrzebuję porady 22
endles1 co robić ? Ciąża, poród, połóg 12
babydream Brak miesiączki, test negatywny. Co robić ?? Potrzebuję porady 4
soulmate Instynkt macierzyński w wieku 19 lat, co robić? Potrzebuję porady 17
M porada co robić ? Staramy się 4
Cukromania Czy lubicie robić coś dobrego dla innych? Potrzebuję porady 0
N Czy robić już test Potrzebuję porady 5
M Witam!!! Mój brat ze swoją narzeczoną dzisiaj stracili dziecko !!! Nie wiem co robić by Go pocieszyć !!! :c Potrzebuję porady 4
Montiś pomocy co mam robić? ile mleka dla niemowlaka Niemowlaki 7
T co robić gdy u 5 cio latak migdalki dokuczają... Przedszkolaki 6
K Co robić jak dziecko ugryzie pszczoła? Początek szkoły 1