reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

reklama
Głośno się tego nie mówi, ale doświadczeni w temacie lekarze twierdzą, że często biochemia w teście Pappa wychodzi źle u kobiet z cukrzycą,lub zaburzeniami tarczycy,a nawet u przyjmujących hormony,czy przeziębionych,najważniejsze jest usg.
Brałam duphaston od 5 tygodnia ciąży ale nie mogę sobie przypomnieć do kiedy 😕 a z resztą to nie wiem, krzywej też jeszcze nie robiłam choć kiedy miałam okazję przed ciążą mierzyć cukier z palca to nie był niski 🤔
 
Ile u Was kosztuje ten szybszy wynik? On jest 100 % wiarygodny?
Ciągle myślę żeby ten szybki nie wprowadził zamieszania 🤔
u mnie 700zl. On wykazuje tylko 3 trisomie, wiec i tak czekasz do amnio aby zobaczyc czy reszta jest ok. Zazwyczaj amnio potwierdzaten szybszy wynIk. Nie spotkalam sie z tym aby komus fish wykazal cos innego niz amnio
 
Hej.
Czytam wszystkie wpisy, żeby dodać sobie otuchy, ale nic nie pomaga. Właśnie otrzymałam wyniki testu pappa i jestem załamana. Usg bardzo dobre, wyniki z krwi już nie, podwyższona beta hcg- 2,72 MoM, co daje 1:254 ryzyko trisomii 21. Wspomnę, że duży wpływ ma mój wiek - 40 lat. Może któraś z Was miała podobnie? Nie wiem co robić? Boje się ryzyka przy amnio, a z drugiej strony ta niepewność mnie wykańcza. Wiem że pappa to tylko statystyki, a mimo wszystko umieram ze strachu.
 
reklama
Hej.
Czytam wszystkie wpisy, żeby dodać sobie otuchy, ale nic nie pomaga. Właśnie otrzymałam wyniki testu pappa i jestem załamana. Usg bardzo dobre, wyniki z krwi już nie, podwyższona beta hcg- 2,72 MoM, co daje 1:254 ryzyko trisomii 21. Wspomnę, że duży wpływ ma mój wiek - 40 lat. Może któraś z Was miała podobnie? Nie wiem co robić? Boje się ryzyka przy amnio, a z drugiej strony ta niepewność mnie wykańcza. Wiem że pappa to tylko statystyki, a mimo wszystko umieram ze strachu.
Wiem przez co przechodzisz bo miałam podobną sytuację i też umierałam że strachu. U mnie z kolei obniżone białko pappa I ryzyko T21 1:292. I tylko w sumie biochemia zła plus mój wiek (wczoraj skończyłam 38 lat) prawdopodobnie wpłynęły na wynik. USG wyszło dobrze. Robiłam test Harmony i wyszedł dobrze, co dało mi trochę spokoju. Za 1,5 tygodnia mam cesarkę. W naszym wieku ten wynik nie jest jakiś tragiczny. Nie martw się zobaczysz że wszystko będzie dobrze. Mi lekarz powiedział że to tylko statystyka i jak by było np 1:1000 to też jest ryzyko, więc głowa do góry. Będzie dobrze :)
 
Do góry