reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Ja miałam amniopunkcje z tego powodu co Ty, też ciężkie tematy gdyby coś...
U nas awidnosc 0, igm nigdy nie wzrosło.
Całą ciąża pod opieką specjalistów, z Rovamycine. My również mieliśmy mnóstwo badań po porodzie, od razu oznaczane toxo, u dziecka, audiolg, usg nerek, brzucha oraz mózgu.
Co gorsza druga ciąża też z toxo...
Jak to druga też?!
 
reklama
Jak to druga też?!
Lekarz mówił, że nigdy nie widział takiego przypadku. Awidnosc w drugiej ciąży nadal 0 , a badania igm i ich wciąż wskazywały na świeże zakażenie, jakby organizm nigdy nie zwalczyl toxo (badania weryfikowane w różnych lab, bo aż nie mogłam z lekarzem uwierzyć), między ciazami też nie duża przerwa...
 
Lekarz mówił, że nigdy nie widział takiego przypadku. Awidnosc w drugiej ciąży nadal 0 , a badania igm i ich wciąż wskazywały na świeże zakażenie, jakby organizm nigdy nie zwalczyl toxo (badania weryfikowane w różnych lab, bo aż nie mogłam z lekarzem uwierzyć), między ciazami też nie duża przerwa...

Szok. Słyszałam niedawno, że jest możliwe powtorne zarażenie, ale to innym zjadliwym wirusem z Ameryki Południowej.
Próbowaliście badania metoda western bloot? Drogie, ale może coś by wnioslo?
 
Szok. Słyszałam niedawno, że jest możliwe powtorne zarażenie, ale to innym zjadliwym wirusem z Ameryki Południowej.
Próbowaliście badania metoda western bloot? Drogie, ale może coś by wnioslo?
W pierwszej ciąży miałam jakieś specjalne usg opisowe, żeby sprawdzić mózg dziecka i amniopunkcje. Byłam na Rovamycine. Po porodzie sprawdzono na iść najczęściej atakowane narządy, a później już tylko pilnowałam sobie żeby sprawdzać krew dziecka co 3-4 miesiące, później przynajmniej raz w roku. W drugiej ciąży od początku byłam na Rovamycine co niektórzy lekarze twierdzili, że nie ma takiej potrzeby, ale nie mieli też pewności bo nigdy nie mieli takiego przypadku. Proponowano też coś podobnego do amnio, ale już wtedy odmówiłam.
 
Lekarz mówił, że nigdy nie widział takiego przypadku. Awidnosc w drugiej ciąży nadal 0 , a badania igm i ich wciąż wskazywały na świeże zakażenie, jakby organizm nigdy nie zwalczyl toxo (badania weryfikowane w różnych lab, bo aż nie mogłam z lekarzem uwierzyć), między ciazami też nie duża przerwa...
Mojej koleżanki znajoma ma non stop aktywnego wirusa. Boja się zajść w druga ciąże - wcale się nie dziwie. U mnie akurat sprawa prosta, Po dwóch miesiącach od wyniku zaczęły mi spadać poziomy a doktor mówiła ze moja infekcja nie jest spektakularna wiec nie powinnam się zbyt martwić. W dodatku będąc w Warszawie u niej powiedziała mi ze tylko raz miała przypadek aby dziecko się zaraziło - na jej 20 lat pracy. Jest to jednak pocieszające.
 
Dziewczyny po jakim czasie po amniopunkcji mogę spokojnie wziąć kąpiel w wannie?
Ja nie pytałam... ale kilka dni zwlekałam, bo się bałam. W szczególności ze miałam ślad kłucia i wyglądało to jak jakaś Krostka i miałam wrażenie ze to ładnie nie wyglada :p jak masz wątpliwości to tez sobie poczekaj, przynajmniej głowa spokojna :)
 
Hej, w środę mam genetyka i tu jest moje pytanie: amniopunkcję może mi robić w ten sam dzień czy trzeba się znowu umawiać? Nie ukrywam że wolałabym mieć to od razu za sobą. Na skierowaniu mam napisane że chodzi o wykonanie amniopunkcji.
 
reklama
Hej, w środę mam genetyka i tu jest moje pytanie: amniopunkcję może mi robić w ten sam dzień czy trzeba się znowu umawiać? Nie ukrywam że wolałabym mieć to od razu za sobą. Na skierowaniu mam napisane że chodzi o wykonanie amniopunkcji.
Myślę że najpierw konsultacja i umówienie terminu ,a jakie masz wskazania ? Gin wystawił skierowanie?
 
Do góry