reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Do dziewczn które już wykonały amniopunkcje: co trzeba zrobić po tym badaniu? Mi na pewno lekarz zalecił skontrolowanie dziecka na USG po 2-3 dniach i jeszcze jakieś badania krwi/szczepienie? Nie pamiętam tylko co dokładnie :(
 
reklama
Do dziewczn które już wykonały amniopunkcje: co trzeba zrobić po tym badaniu? Mi na pewno lekarz zalecił skontrolowanie dziecka na USG po 2-3 dniach i jeszcze jakieś badania krwi/szczepienie? Nie pamiętam tylko co dokładnie :(
Mi lekarz, który robił amnio kazał jedynie dużo wypoczywać przez pierwsze 3 dni i brać no-spę, a lekarz prowadzący dodatkowo magnez. O żadnym usg mi nie mówili, jedynie gdyby coś się działo to miałam zgłosić się do lekarza albo szpitala.
Samo badanie jest nieprzyjemne, ale mnie osobiście nie bolało.
 
Do dziewczn które już wykonały amniopunkcje: co trzeba zrobić po tym badaniu? Mi na pewno lekarz zalecił skontrolowanie dziecka na USG po 2-3 dniach i jeszcze jakieś badania krwi/szczepienie? Nie pamiętam tylko co dokładnie
Mi lekarz, który robił amnio kazał jedynie dużo wypoczywać przez pierwsze 3 dni i brać no-spę, a lekarz prowadzący dodatkowo magnez. O żadnym usg mi nie mówili, jedynie gdyby coś się działo to miałam zgłosić się do lekarza albo szpitala.
Samo badanie jest nieprzyjemne, ale mnie osobiście nie bolało.

Mi lekarz nic nie mówił o odpoczywaniu, poszperalam w necie i przypomniało mi się że mam zrobić badanie CRP, żeby sprawdzić czy nie ma stanu zapalnego :)

Ja mam raczej niski próg bólowy ( w szczególności przy zebach. Miałam cztery żeby leczone kanałowo bez znieczulenia, w sumie nigdy go nie biorę bo zawsze najbardziej bolało mnie wbijanie igły że znieczuleniem), ale ten zabieg bolał mnie bardzo. Może przez to że lekarz musiał manewrować igłą przez kilka minut bo dziecko chciało ją wykopać... Do tego płyn nie chcial wylatywać. Pobrano mi dwie próbki w tym pierwsza od razu zutylizowano.
Podsumowując: wolałabym żeby ktoś mi na żywca wyrywał ósemkę niż robił amniopunkcje xD ale każdy inaczej takie rzeczy odczuwa, życzę wszystkim żeby nie bolało :)
 
Cześć dziewczyny, ja już po obu polowkowych w poniedziałek u dr Janiak z echo serca, wczoraj u dr Dudarewicza. Poza tym aby obserwować miedniczki nerkowe bo ma w górnej granicy normy, wszystko ok Oczywiście nikt z lekarzy nigdy nie da 100% pewności że dziecko będzie zdrowe, ale to samo tyczy także dzieci bez powiększone NT. Jesteśmy dobrej myśli Usg 3 trymestr mamy zaplanowane na 24 lipca. U nas NT 3.1mm panorama ok
 
Witam moze mi ktoras cos podpowie
wolme b-hcg 18.02 odpowiada 0.610mom
Pappa 3.470 odpowiada 1.031
Nt 1.9 wiek matki 43 lat
 
Witam moze mi ktoras cos podpowie
wolme b-hcg 18.02 odpowiada 0.610mom
Pappa 3.470 odpowiada 1.031
Nt 1.9 wiek matki 43 lat




Tutaj jest oficjalny przelicznik
 
Kobietki,
Wczoraj miałam krzywą cukrowa :
Na czczo 86,90
Po 1h 152,40
Po 2h 155,30

Miała któraś wyższy wynik po 2 godzinach niż po 1?
 
Dziewczyny znacie moze kogos kto z macica miesnialowata poddal sie amniopunkcji.? Mnie lekarka przestrzegala xe wieksze ryzyko poronienia .Robilam sanco wysxlo ok ,usg tez niezle tylko ten moj wiek no I naczytam sie ze chociaz usg dobre to roznie moze byc no I czy mozma do konca zawiezyc sanco?Mam dylemat no tez nie wiem jak poradze sobie z ta niepewnoscia
 
Dziewczyny znacie moze kogos kto z macica miesnialowata poddal sie amniopunkcji.? Mnie lekarka przestrzegala xe wieksze ryzyko poronienia .Robilam sanco wysxlo ok ,usg tez niezle tylko ten moj wiek no I naczytam sie ze chociaz usg dobre to roznie moze byc no I czy mozma do konca zawiezyc sanco?Mam dylemat no tez nie wiem jak poradze sobie z ta niepewnoscia
Ja zdecydowałam się na amnio mimo, że w usg jest prawidłowe, ale to dlatego, że nie mogę znieść tej niepewności. Lekarz mi mówił, że sanco to kolejny test przesiewowy i nie daje pewności tak jak sanco (czy tam nifty), ale jeśli Twój lekarz Cię przestrzega przed większym ryzykiem to może warto posłuchać lub skonsultować się jeszcze z innym lekarzem
Wierzę, że jeśli usg jest dobre to dzieciątko jest zdrowe i tej myśli kurczowo się trzymam.
 
reklama
Hej są tu mamy które miały termin Grudzień styczeń luty miały złe wyniki A dzidzia urodził się zdrowy. Ka przechodzilam przez to co wy czerwiec lipiec okropne uczucie strach ,wyniko z usg miałam ok krew źle wyszła ryzyko ZD , robiłam amnio był strach pytałam się czy mam coś brać przed badaniem po badaniu powiedzieli że nic , jeżeli będzie bardzo boleć to nospa, nic więcej . Moja mała ma 4miesiace i jest zdrowa silna dziewczynka. A mam koleżankę która miała prenatalne , wszystko wyszło jej idealnie bez ryzyka krew , usg, serduszko,. Urodziła synka z ZD była szoku jak to jak był wszystko ok że zdrowe dzieciątko, a tu ZD to dopiero szok
 
Do góry