reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Nie[emoji25]Prenatalnie była zdrowa (oprócz wady serca(łagodnej anomalii) którą wykryli pod czas połówkowego). Po urodzeniu dopiero się zaczęło piekło (podejrzenie wady genetycznej/zespołu) .... walczyła i ona, i ja, i mąż, i cała rodzina...
Strasznie to smutne.. [emoji17] Kiedy prawie wszystko gra, a nagle świat się wali [emoji17] przykro mi! [emoji17]
Test harmony wskazał na niskie prawdopodobieństwo Zespołu Downa [emoji175] tak bardzo jestem szczęśliwa. Przypomnę białko pappa 0,54 mom b hcg 1,65 mom. Dziewczynka. Trzymam kciuki za dziewczyny czejakace na wyniki i te które przeżyły tragedię.. Ja już amniopunkcji nie robię, harmony mi wystarcza [emoji7]
Gratuluję! [emoji7]
 
reklama
Witam
wczoraj dostałam wynik z krwi badania prenatalnego i stwierdza on ze wykazał na podwyższone ryzyko wystąpienia trisomii 21. 1: 165. Wcześniejsze usg nie wykazało żadnych wad ale i tez było robione 07.09 w 12 tyg ciąży. Jestem przerażona nie spodziewałam się złego wyniku. Dzwoniąc dziś do swego lekarza prowadzącego ona tez powiedziała ze ryzyko jest dosyć wysokie. Wizytę mam dopiero w czwartek. Lekarka która przeprowadzała prenatalne w wyniku napisała i mówiła przez tel. ze zaleca się badanie inwazyjne (biopsja kosmówki, amniopunkcja genetyczna, kordocnteza) .Nie wiele pamiętam z tego co mówiła , mówiła tez o jakimś badaniu które kosztuje ok 2tys. Połówkowe mam dopiero 9.11.20 . nie wiem co mam robić...przeplkalam cala noc...
 
wynik mialam podobny. zrobilam test nifty (ten po 2tys:/) i okazalo sie, ze wszystko ok. tym bardziej, ze krew z pappy tez wyszla w miare w porzadku (jakies setne odchylenie tylko wyszlo). niestety, ale ta statystyka jest strasznie klamliwa i biorac ja pod uwage, to jezeli zrobisz aminopunkcje to masz wieksze prawdopodobienstwo utraty ciazy po niej niz urodzenia chorego dziecka. dla swietego spokoju zrobilabym nifty, ale ja o dziwo wynikiem sie nie stresowalam. moj ginekolog mowil, ze jednej pacjentce wyszedl wynik 1:14. zrobila aminopunkcje, ktora niestety zakonczyla sie tragicznie dla dziecka. ale to nie koniec tragedii, przyszly wyniki po ktorych okazalo sie, ze dziewczynka urodzilaby sie zdrowa.
 
Witam
wczoraj dostałam wynik z krwi badania prenatalnego i stwierdza on ze wykazał na podwyższone ryzyko wystąpienia trisomii 21. 1: 165. Wcześniejsze usg nie wykazało żadnych wad ale i tez było robione 07.09 w 12 tyg ciąży. Jestem przerażona nie spodziewałam się złego wyniku. Dzwoniąc dziś do swego lekarza prowadzącego ona tez powiedziała ze ryzyko jest dosyć wysokie. Wizytę mam dopiero w czwartek. Lekarka która przeprowadzała prenatalne w wyniku napisała i mówiła przez tel. ze zaleca się badanie inwazyjne (biopsja kosmówki, amniopunkcja genetyczna, kordocnteza) .Nie wiele pamiętam z tego co mówiła , mówiła tez o jakimś badaniu które kosztuje ok 2tys. Połówkowe mam dopiero 9.11.20 . nie wiem co mam robić...przeplkalam cala noc...
Czesc, można faktycznie rozważyć zrobienie testu dna z krwi zamiast amniopunkcji- jakie dokładnie miałaś b hcg mom i pappa mom oraz przezierność, ile masz lat i w którym jesteś tygodniu?
 
Czesc, można faktycznie rozważyć zrobienie testu dna z krwi zamiast amniopunkcji- jakie dokładnie miałaś b hcg mom i pappa mom oraz przezierność, ile masz lat i w którym jesteś tygodniu?
Mam 34 lata beta hCG 91,100 IU/L co odpowiada 3,7874MoM, PAPP-A 1,169 IU/I co odpowiada 0.7897 MoM. Już jestem w 13 tyg
Jutro mam spotkanie ze swoim lekarzem prowadzącym ale umowilam sie na konsultacje innym lekarzem jeszcze i tam w placówce robia wlasnie Sanco i Nifty. W zasadzie jestem Zdecydowana na test tylko jeszcze nie wiem który ale pewnie lekarz doradzi .
 
Mam 34 lata beta hCG 91,100 IU/L co odpowiada 3,7874MoM, PAPP-A 1,169 IU/I co odpowiada 0.7897 MoM. Już jestem w 13 tyg
Jutro mam spotkanie ze swoim lekarzem prowadzącym ale umowilam sie na konsultacje innym lekarzem jeszcze i tam w placówce robia wlasnie Sanco i Nifty. W zasadzie jestem Zdecydowana na test tylko jeszcze nie wiem który ale pewnie lekarz doradzi .
A usg jak Ci wyszło, są jakieś odchylenia?
Ja mam 1:45 ryzyko trisomi 21 , betę 2,7 MOM i 0,54 pappa. Na amniopunkcje się nie zdecyduję. Bardziej patrzę na usg czy wszystko dobrze. A to że beta taka wyszła nie musi świadczyć o wadach.
Ja mam skończone 35 lat i też się obawiam. Ale jakby usg wyszło gorzej to zrobilabym testy. Były tu dziewczyny co miały 1:4 I byli wszystko dobrze. Trzymam kciuki za Ciebie. 😊
 
A usg jak Ci wyszło, są jakieś odchylenia?
Ja mam 1:45 ryzyko trisomi 21 , betę 2,7 MOM i 0,54 pappa. Na amniopunkcje się nie zdecyduję. Bardziej patrzę na usg czy wszystko dobrze. A to że beta taka wyszła nie musi świadczyć o wadach.
Ja mam skończone 35 lat i też się obawiam. Ale jakby usg wyszło gorzej to zrobilabym testy. Były tu dziewczyny co miały 1:4 I byli wszystko dobrze. Trzymam kciuki za Ciebie. 😊
Usg wyszlo dobrze nie stwierdzono żadnych wad.
A usg jak Ci wyszło, są jakieś odchylenia?
Ja mam 1:45 ryzyko trisomi 21 , betę 2,7 MOM i 0,54 pappa. Na amniopunkcje się nie zdecyduję. Bardziej patrzę na usg czy wszystko dobrze. A to że beta taka wyszła nie musi świadczyć o wadach.
Ja mam skończone 35 lat i też się obawiam. Ale jakby usg wyszło gorzej to zrobilabym testy. Były tu dziewczyny co miały 1:4 I byli wszystko dobrze. Trzymam kciuki za Ciebie. 😊
Usg wyszlo dobrze nie stwierdzono żadnych wad. Byłam spokojna dopóki nie przyszedł ten wynik z testu krwi. Poczytałam tu na forum i sie naprawde bardzo uspokoiłam 😀 myślę ze zrobię dla mojego wewnętrznego spokoju te badania krwi wiem ze mało nie kosztują ale wole to niż niepewność i strach...Dziękuję za dobre słowa i również 3mam kciuki za resztę dziewczyn 😘
 
Mam 34 lata beta hCG 91,100 IU/L co odpowiada 3,7874MoM, PAPP-A 1,169 IU/I co odpowiada 0.7897 MoM. Już jestem w 13 tyg
Jutro mam spotkanie ze swoim lekarzem prowadzącym ale umowilam sie na konsultacje innym lekarzem jeszcze i tam w placówce robia wlasnie Sanco i Nifty. W zasadzie jestem Zdecydowana na test tylko jeszcze nie wiem który ale pewnie lekarz doradzi .
Trzymam kciuki za dobre wyniki 😘 oczywiście jest ryzyko że usg dobre a dziecko chore ale większa jest szansa że jeśli usg jest dobre to dziecko zdrowe 😊
 
Usg wyszlo dobrze nie stwierdzono żadnych wad.

Usg wyszlo dobrze nie stwierdzono żadnych wad. Byłam spokojna dopóki nie przyszedł ten wynik z testu krwi. Poczytałam tu na forum i sie naprawde bardzo uspokoiłam 😀 myślę ze zrobię dla mojego wewnętrznego spokoju te badania krwi wiem ze mało nie kosztują ale wole to niż niepewność i strach...Dziękuję za dobre słowa i również 3mam kciuki za resztę dziewczyn 😘
Ja nie dawno wróciłam od lekarza z usg. Nie brałam do głowy zbytnio wyników z krwi, sugerując się dobrym usg. Ale lekarz mi oczy otworzył i jednak będę robić testy z krwi.
Jak to się szybko zmienia punkt widzenia. 😕 Mam nadzieję że każda z nas będzie miała bez wad.😘
 
reklama
Ja nie dawno wróciłam od lekarza z usg. Nie brałam do głowy zbytnio wyników z krwi, sugerując się dobrym usg. Ale lekarz mi oczy otworzył i jednak będę robić testy z krwi.
Jak to się szybko zmienia punkt widzenia. 😕 Mam nadzieję że każda z nas będzie miała bez wad.😘
3mam kciuki za dobry wynik 😘
 
Do góry