reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Anemia i zelazo

Ja też mam anemie. Ale z tego co mi wiadomo to dużo kobiet w ciąży ma ten problem. Po prostu nasze maleństwa chca byc silne.
 
reklama
Do tego mam cukrzyce wiec dziewczynki nie stresujcie sie. Wiadomo nalezy zadbac o siebie i o malenstwo. Ale stres to najgorsze co moze byc. Glowa do gory i pozytywne myslenie.
 
Ja też mam anemię:) Maluch rośnie i wysysa ze mnie to, co Mu potrzebne... Aggy podała niezły spis tego, w czym można znaleźć żelazo:) Ja już od dwóch miesięcy mam niedobór żelaza i hematokryt nie do końca w porządku. Ale moja lekarka zapytała mnie czy ma przepisywać żelazo (w pierwszej ciąży łykałam), czy będę jadła dużo "nowalijek", jeszcze wcześniej truskawek, owoców i warzyw? Na razie obyło się bez żelaza, a hemoglobina poszła trochę do góry...
 
Zaczęłam łykać żelazo i nie za bardzo się po nim czuje:) Ale piszą, że tak też może być.
Oprócz tego wzięłam wiedzę od was koleżanki i mam nadzieję, że następne wyniki nie będą takie straszne. Powoli przekonuję się do owoców bo to jest moja bolączka:) Dziękuję za rady naprawdę cenne!
 
Jestem w 6 tygodniu ciąży jak narazie mdłości są czasem wymiotuje ale najbardziej dokucza mi to że ciągle mi słabo momentami czuje jakbym już miała upaść czy jest coś co może mnie jakoś wzmocnić czy to normalne wczoraj musiałam leżeć w łóżku cały dzień bo jak wstawałam to mi się kreciło w głowie i słabłam proszę o jakieś rady
 
a jakie mialas wyniki krwi? Moze to jednak anemia?
jesli wymiotujesz to organizm mozebyc oslabiony, oraz odwodniony, pamietaj zeby duzo pic.
ja mam tylko czasami zawroty glowy, bardziej dokucza mi poczucie zmeczenia, ale mysle, ze to wiaze sie z dusznosciami jakie mam, tak jakbym za malo oddychala
 
wyniki miałam dobre ale to było 2 tygodnie temu wtedy jeszcze się tak nie czułam dodam że też miewam duszności ale to raczej nie jest jeszcze spowodowane naciskiem macicy nie wiem co się dzieje może faktycznie to anemia pije bardzo dużo bo mam problemy z pecherzem
 
Hej m@dz1@ . Mam dokładnie ten sam problem co Ty! Te zawroty głowy mi bardzo dokuczają szczególnie jak jestem w pracy. Zaczynam się bardzo martwic, czy ty się czegoś dowiedziałaś na ten temat??? Ja idę do lekarza w poniedziałek ale chciałabym już wiedziec czy to normalne???
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja na początku tez tak miałam.Problem był nawet dla mnie sie umyc pod prysznicem bo mnie to jeszcze gorzej osłabiało. Lekarz mi powiedział ze to hormony tak działaja. Kazał mi dużo odpoczywac. Już mi to najgorsze przeszło ale dalej mam dni ze jestem totalnie osłabiona.
 
Do góry