reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Antykoncepcja po porodzie

Ja też jakoś nie jestem przekonana do zastrzyków ani do spirali... a tabletki chyba są takie które można faktycznie brać przy karmieniu piersią, ale raczej nie będę ryzykować. To już w podświadomości siedzi i nie przekonam się że nie przenika do mleka...
 
reklama
Z zastrzykiem główny problem polega na tym, że nie można tego w żaden sposób cofnąć lub zneutralizować więc jeżeli będą jakiekolwiek skutki uboczne to trzeba czekać aż samo przejdzie po tych 3 miesiącach (a czasami to może się przedłużyć nawet na 6). U mnie zdecydowanie odpada, bo strasznie się boję nasilenia migren co przy hormonach może się zdarzyć niestety ... tabletki zawsze można zmienić lub odstawić a tego niestety nie ...
 
Ja nie jestem przekonana do zabezpieczenia typu spirala itp, przed ciążą brałam tabletki i bardzo dobrze sie po nich czułam, tyle ze brałam te 2 - hormonalne.Nie wiem ja by było w przypadku tych dla kobiet w ciąży.Trzeba sie nad tym zastanowić, a jak nic nie wybierzemy to zostaje zawsze gumka.....................
 
Ja po pierwszej ciąży 8 lat temu brałam tabletki Cerazette, ale źle się po nich czułam (zmiany nastroju, libido, przygnębienie, ćmienie głowy) i po 1 miesiącu odstawiłam. Potem nie karmiłam już i przeszłam na normalne tabletki.
 
U mnie spirala i zastrzyk tez odpadaja. Jakos nie jestem przekonana.
Gumki tez kategorycznie bo na nas nie podzialaly, i stosujac prezerwatywy zawszlam w ciaze.
Wiec zostaja tabletki ale sie tak zastanawiam czy one jak maja ten jeden skladnik napewno sa skuteczne..??
 
tez mam ten problem... gumki odpadają gdyż jestem uczulona na lateks, chyba pomyśle nad tymi tabletkami, bo spirala i zastrzyk tez odpadaja
 
amerie, kasia dokladnie to mialam na mysli, wezmie sie zastrzyk i raz ze nie ma sie pewnosci jakie skutki uboczne beda (wymioty i zawroty) to jeszcze nie ma gwarancji czy taki zastrzyk zadziala akurat na mnie :p

violett, agrafka co do prezerwatyw ja ich po prostu nie lubi :) i wolalabym cos innego

tabletki bralam przez poltora roku i juz mam ich dosyc ale jesl ina nic innego sie nie zdecydujemy to nie bedzie innego wyjscia, bo w najblizszym czasie drugiego MAlenstwa nie planujemy :)
 
no właśnie ja sądzę, ze skończy się też na tabletkach, bo prezerwatywy jakoś mi nie odpowiadają. My staraliśmy ię 1,5 roku o maleństwo, więc zupełnie zapomniałam co to znaczy zabezpieczać się :)
 
Ja byłam dzisiaj u gina i zapisała mi tabletki Azalia. Zacznę brać za 2tygodnie jak mi się połóg skończy. Mówiła, że skutkiem ubocznym może być wzrost wagi, suchość. Ale wiadomo, zależy od człowieka co i jak na niego działa. Najważniejsze że są bezpieczne dla dziecka karmionego piersią.
 
reklama
my staralismy się od 2 lat i prezerwatywy, czy tabletki przypominają nam stare czasy,jak nie staralismy się jeszcze hehe, albo ten strach, że miesiączka mi się spóźnia :-D
 
Do góry