reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Hej🙂 moja ciąża niestety nie należy do tych "lekkich". Mdłości były na początku, ale bez szału, ustały ok 12tc. Za to dolegliwości bólowe doskwierają do tej pory. Bóle wiązadeł, pachwin i krocza 🤦 aktualnie ledwo chodze 😁31tc
Ja miałam okropne dolegliwości brzuchowe od 5 do 9 tyg😒myślałam ze po prostu umrę 😟brałam nospe bo nie mogłam wytrzymać, nawet jak leżałam s łóżku na boku to myślałam ze nie wyrobie 🥺na szczęście teraz już mi przeszły uff. Co do mdłości... ostatni tydzień miałam chyba apogeum 😡koszmar jakiś, ratowalam się pregna vomi i trochę pomagało , dzisiaj pierwszy dzień gdzie tylko rano było mi niedobrze (zjadłam banana i kilka ciastek plus herbata z cytryna i spokoj do obiadu) potem lekkie mdłości przez chwile i jak narazie spokuj 🤗mam nadzieje ze to już przechodzi bo inaczej się wykoncze 🥵
 
reklama
ja 26+5 i też coraz ciężej mi się chodzi. Chociaż nie z powodu dolegliwości fizycznych, a raczej dlatego, że mój brzuch jest już spory i zwyczajnie mi ciężko. Jak idę na dłuższy spacer, to zaplatam sobie dłonie w koszyczek pod brzuchem i go podpieram. A powiedz mi, będąc w tym tygodniu ciąży, masz opuchnięte ciało? Jeśli tak, to radzisz sobie jakoś z tym? I jeszcze jedno pytanie, szykujesz się na poród naturalny, cc, czy w zależności co wyjdzie? Masz już spakowaną torbę do szpitala? Jaki wózek wybrałaś? ☺️
Często mam tak, że swędzą mnie nogi a najbardziej stopy, nawet robią się czerwone...ale tylko chwilę i świąd ustępuje. Jutro mam wizytę i chcę o tym powiedzieć lekarzowi. No i dłonie mam czasem opuchnięte. Mój ginekolog nastawia mnie na CC. Chłopcy są ułożeni glowkowo/miednicowo...chyba że od ostatniej wizyty coś się zmieniło. Jeszcze nie jestem spakowana, zdaje sobie sprawę, że to mój błąd 🤦...ale w tym tyg chce się za to zabrać. Co do wózka to wybraliśmy TFK Duo combi. 🙂
 
aaaa. Hm. Jeśli się stresujesz to zadzwoń do lekarza i zapytaj. Lepiej być spokojnym. Jeśli to takie jednorazowe rzuty zabarwienia, to nie martwiłabym się bardzo, ale by być całkiem spokojną wolałabym jednak się upewnić u lekarza :) Te mleczne upławy to normalne, tylko ten róż może warto sprawdzić. Ale spokojnie, bez stresu. Tragedia się nie dzieje ☺️
Chyba spokojnie poobserwuję, bo widzę, że się powoli uspokaja. Jak rano jeszcze będzie róż widać to wtedy zadzwonię..
Dziękuję :*
 
Dziewczyny do kiedy stosowałyscie progesteron dopochwowo? Ja skończyłam 10 tydz i od dziś mam 2x1 w kolejnym tygodniu 1x1 i koniec. Pytanie: czy to nie za wcześnie? Trochę się obawiam. Do wczoraj brałam 3x1. Dzisiaj jest 10+1.
 
Dziewczyny do kiedy stosowałyscie progesteron dopochwowo? Ja skończyłam 10 tydz i od dziś mam 2x1 w kolejnym tygodniu 1x1 i koniec. Pytanie: czy to nie za wcześnie? Trochę się obawiam. Do wczoraj brałam 3x1. Dzisiaj jest 10+1.
Mi lekarka przepisała w 18 tyg. po tym jak zapytałam czy twardniejący wieczorem brzuch to normalka czy coś się dzieje. Biorę 1 tabletkę Luteiny na noc.
 
Super, że masz tyle ruchu! Moja lekarka cały czas podkreśla wagę spacerów, delikatnego rozciągania i ćwiczeń dla kobiet ciężarnych. Ostatnio jedna mama mi powiedziała, że ona pod koniec ciąży (tak gdzieś 2 miesiące przed porodem) przestała w ogóle się ruszać. W sensie, jedynie minimum i uważa to za ogromny błąd, bo nagle zaczęło ją wszystko boleć i chodziła jak połamana. Brawo zatem za te kilosy, które robisz! [emoji3059] Ale obiecaj, że jak już będzie ciężko to nic na siłę :)
Moja właśnie jest jak najbardziej z tych które zachęcają do ruchu jak tylko się da! Oczywiście jak czuję zmęcz to odpuszczam, kładę się i leżę, albo baaaardzo zwalniam tempo :) wiadomo, nic na siłę, ale też nie można odpuszcza ruchu bo wtedy wszystko się sypie :)
 
Dziewczyny, podpowiedzcie - używałyście/ używacie pasów ciążowych? Jeśli tak, to jakie wybrałyście? Pomagają? Możecie coś polecić?
 
Dziewczyny do kiedy stosowałyscie progesteron dopochwowo? Ja skończyłam 10 tydz i od dziś mam 2x1 w kolejnym tygodniu 1x1 i koniec. Pytanie: czy to nie za wcześnie? Trochę się obawiam. Do wczoraj brałam 3x1. Dzisiaj jest 10+1.
Mój lekarz nie zalecił mi stosowania progesteronu na początku ciąży, mimo że jestem po inseminacji. Zaczęłam go stosować dopiero w 26tc jak zaczęła mi się stawiać macica. Biorę utrogestan
 
Dziewczyny - szczególnie te, które już mają swoje podwójne szczęście na świecie - podpowiedzcie, który laktator polecacie ?
 
reklama
Do góry